Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Miért lehet valakit a saját...

Miért lehet valakit a saját beleegyezése nélkül körülmetélni?

Figyelt kérdés
Szerintem a körülmetéléssel semmi gond nincs, hogyha azt valaki saját maga dönti el. De hogy lehet, hogy sehol nem szabályozza törvény azt, hogy ezt megcsinálják e valakivel, a beleegyezése nélkül? A zsidóknál nyolc naposan csinálják, a muszlimoknál később, amerikában meg a gyerekek 85%-át körülmetéltetik. Azt nem értem, hogy hogy lehet, hogy ehhez elég az, hogy a szükő azt mondja, hogy csinálják ezt meg, és akkor megcsinálják a gyerekkel, miközben az azt sem tudja, mi van,és meg sem kérdezik? Hogy lehet, hogy nem az dönti el, hogy mi történik a saját szervével, akié? Hogy lehet ez legális?
2010. dec. 18. 20:00
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
50%

Engem meg nem kérdeztek meg, h szeretnék-e leválni a köldökzsinórról, egyszerűen levágtak....khhmmm :@

Utána pedig megfürdettek azok a szemetét nővérkék, a szüleim pedig még nevet is adtak :O pfff

2010. dec. 18. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Ez nem ugyanaz. A Köldökzsinór nem egy testrész. El kell vágni, hogy ne legyél összekötve az anyáddal. Ki szeretné, ha rajta maradna? De valakinek a saját testrészével hogy lehet, hogy valaki más rendelkezhet, a saját beleegyezése nélkül?
2010. dec. 18. 20:10
 3/19 A kérdező kommentje:
na, megint jön a "körülmetélés egy szar" téma. nem ez volt a kérdésem, hanem hogy mért van az, hogy ezt más dönti el az illető helyett? te már felnőtt vagy, úgysem dönti el senki helyetted, ha nem akarod, de ha valamiért kiskorodban a szüleid úgy döntenek, akkor neked nem lett volna beleszólásod a dologba. ez az, amit nem értek. a kérdés is erre irányul. nem arra, hogy a körülmetélésről mi a véleményed.
2010. dec. 18. 20:12
 4/19 anonim ***** válasza:
67%

Hagyjuk a blankolás vallási részleteit, csak az egészségre figyeljünk. Milliós számban kimutatott dolog, hogy a körülmetélt férfiak partnerkapcsolataiban kiugróan magas (2x 3x!!!) azon nők aránya, akik NEM lesznek méhnyakrákosok. Kimutatott, hogy a HÍV nehezebben terjed. Kimutatott (és ez gondolom tudott, hiszen a vallási alapoknak is biológiai alapjai vannak) hpgy a bakteriális és vírusos megbetegedések száma a metélt férfiak körében nagyon alacsony.


Én bár nem vagyok fu-frura vágva, de ha belekötnék anyámba, hogy miért nem csinálták meg velem ezt a (te általad jellemzett) tortúrát, akkor mit szólnál?


Van még pár ilyen: Én pl nem egyeztem bele, hogy anyámék mindenfajta "védő"oltást adassanak be. Persze, ha anno nem kapom meg őket, lehet már elföldeltek volna valami gyerekbetegség következtében... DE NEM KÉRDEZTEK MEG!!! :)))))

2010. dec. 18. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
96%

Akk leírom kieg. képp h miért más dönt.

Azért mert a törvény így van megírva 18 év alatt majdnem minden olyanhoz kell szülői beleegyezés.


Ennyit nem tudtál magadtól?


18/F

2010. dec. 18. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
67%

14 éves korodig MINDENRŐL a szüleid rendelkeznek, ami veled kapcsolatos, neked nincs önrendelkezési jogod, mert kiskorú vagy. És mivel ők így látják jónak, ezért megcsináltatják. Egész csomó dolgot megtesznek még, amit jónak látnak, és ami szintén egész életedre hatással lesz: pl ha életed első hat hónapjában hagynak sírni, nem vesznek ölbe, akkor egész életedre bizalmatlan leszel az emberekkel szemben.


A csecsemőkori körülmetélés egyébként viszonylag kevés bajjal jár. Felnőttkorban veszélyesebb és fájdalmasabb is, ezért csinálják rendszerint pici korban.

2010. dec. 18. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
89%
azzal remélem tisztábavagytok h mért terjedt el a körülmetélés...eredetileg sivatagi nép volt és ott képzelhetitek milyen érzés ha homok megy a fityma alá ami meg hát valljukbe elkerülhetetlen...aztán ez vált hagyománnyá aminek valos értelme már nincs...mm europai vagy amerikai vagy egyéb kontinenseken
2010. dec. 18. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
és senki nem gondolja, hogy ez így nincs jól? hogy egy ember testéről gyerekkorában nem rendelkezhet saját maga?
2010. dec. 18. 20:19
 9/19 anonim ***** válasza:
76%
Valószínűleg azért élünk túl ilyen nagy számban, mert gyerekkorunkban jól döntöttek. Nem mondom, hogy minden döntés helyes, de valszeg ez az.
2010. dec. 18. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
70%

Ha a gyerek gyerekkorában minden felől rendelkezhetne, azaz mindent megtehetne, ami csak akarna, akkor csokin "nőne fel", és az első adandó alkalommal egy autó alá rohanna. Szerintem nagyon is jó, hogy amíg nem elég érett rá, addig a szülei döntenek helyette.


Ez persze egy olyan döntés, aminek a következménye visszacsinálhatatlan, de ez szinte minden döntésre igaz.

2010. dec. 18. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!