Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Miért nyáladzok éjjel?

Miért nyáladzok éjjel?

Figyelt kérdés
Reggel arra kelek hogy tiszta nyál a párnám. 17F mostanában kezdődött.
2011. jan. 3. 20:58
 1/8 anonim válasza:

Régebben ugy 1-2 éve nekem is előfordult, najó nem tocsogott a párnám a nyálban, de elég fura volt most már teljesen megszűnt szerintem ez ilyen múlandó sz*rság.

19\F

2011. jan. 3. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Utalhat rossz fogra, stresszre. Második esetén az is elképzelhető, hogy éjszaka a fogaidat is csikorgatod.
2011. jan. 4. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
Szerintem csukd be a szád alváskor. Egyébként szerintem mindenkivel előfordulhat és sztem a korral is járhat.
2011. jan. 4. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Csukott szájnál is kifolyhat.. Amúgy meg nem gondolom, hogy 17 éves korban azt lehetne mondani, hogy hát igen, ez a korral jár..
2011. jan. 4. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:

Vérfarkassá fogsz változni. :D


Volt nekem is nyáladztam éjjel. Előfordul. Majd elmúlik.Ha nem, ezt a kérést legközelebb egy orvosnak tedd fel.

2011. jan. 5. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nálam is igen, csukott szájnál is kifolyik de csak egy kicsit,szerintem azért mert még akkor is termelődik a nyár, csak hogy nem nyelünk valahol távozik ha mondhatom így,
2011. jan. 9. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Hali!



Régen vhogy nem tudtam útközben közlekedési eszközökön aludni, azonban volt egy olyan időszak az életemben, amikor rengeteget vonatoztam nagy távolságokban, és nem1x előfordult, hogy fáradt voltam, elszenderültem útközben. Éppen a tervezett átszállóállomás előtt viszont megébredtem, és az esetek zömében uezt vettem észre, amit te is leírtál, csak a ruhámon: Oldalt folyik ki a nyál a számból, miközben az állkapcsom nyitva fejem oldalt == AZ EGÉSZNEK AZ OKA A GRAVITÁCIÓ.


Alvás közben az agyad először elkezdi feldolgozni az aznap ill. addig felgyülemlett eseményeket, elkezdi őket szortírozni, utána kikapcsol, nem szabályoz semmit, csak az agyi szabályozástól független vegetatív funkciók működnek tovább. Ekkor a test tehetetlen, ahogy esik úgy puffan.

Ahhoz, hogy a száj összezáródjon, a mandibulát (alsó állkapocs) a maxillához (felső állcsonthoz) rögzítő izmok működése is szükséges, azonban ilyenkor azok is elernyednek az állkapcsodat a gravitáció lefelé húzza, ha meg oldalt hajol, akkor a szádban szüntelenül termelődő folyadék (nyál) megkeresi magának a legrövidebb utat arra, hogy kifolyjon a szádból.

___ Ha ezt képtelen megtalálni, mert a szád zárva van, akkor előbb-utóbb a légzőrendszer felkelti az agynak a nyelésért (is) felelős részét, hogy a folyadékot elvezesse a szájüregből, ezért nyelsz egyet.

___ De ha a szád nyitva van, akkor a folyadék a szádból vagy elpárolog és ragacsossá válik, vagy kifolyik, ha a fejed oldalra billen.


ENNYI! :-)

Remélem, sikerült megválaszolnom kérdésedet. :-)



Még annyit, hogy ez a jelenség nem függ az életkortól, ám sokkal jellemzőbb a kisbabákra, amikor ülve alszanak el. Ilyenkor általában anyuci szokta letörölni a szájincójukat, miután valahogy mindig összenyálazzák szegények a ruhácskáikat. Meg amúgyis,... a babák elég sokmindent összenyálaznak, ennek ellenére ez, amit leírtál, meg én is, bárkivel előfordul6, ez nem rendellenes így.



Üdv: EE

2011. jan. 16. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 solla válasza:
Jó módszer ha leragasztod a szádat!
2018. júl. 10. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!