Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » 22éves vagyok és fáj a derekam...

22éves vagyok és fáj a derekam, mit tudok tenni ellene?

Figyelt kérdés
2011. jan. 14. 22:12
 1/5 anonim ***** válasza:
Amíg fáj, addig pihenj, meg vegyél be izomlazító gyógyszert, utána meg erősítsd a hátizmaidat, mert a csigolyák attól tudnak elmozdulni és becsípni az ideget, ha a hátizmok nem tartják rendesen a gerincet. Gyalogolj sokat, járj úszni, végezz hátizomgyakorlatokat! Szép lassan, fokozatosan kezd el terhelni, nehogy mindjárt edzőterembe rohanj!
2011. jan. 14. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nem állandóan fáj.

Csak ha kicsit megerőltetem. leginkább a fenekem flörti rész.

2011. jan. 14. 22:19
 3/5 anonim ***** válasza:

Hát nagyon meg tudom érteni a problémát, mert mikor én is annyi voltam, nagyon fájt a derekam, és azt hittem sokszor, hogy most már így, félig-meddig nyomorékon kell leélni az életemet. Aztán a kezembe került egy kis könyvecske arról, hogy hogy szüntessük meg a derékfájást. Voltak benne jó kis tornagyakorlatok, otthon 10-15 perc alatt elvégezhetők, amik erősítik, átmozgatják a derék és a hát izmait. Nálam ez csodát tett, és gyorsan csökkent, majd végleg el is múlt a fájdalom. Időnként még visszajött, enyhébb formában, de ilyenkor mindig bedobtam a gyakorlataimat, amitől napok alatt helyreállt. Ja, és csináltam a tornát hosszú ideig, akkor is, ha nem fájt. És egyre ritkábban és enyhébben jött elő, most már nem is tudom, mikor volt utoljára. Ahogy öregedtem, egyre jobb lett, most majdnem 50 vagyok.


Ja és még egy fontos. ha ülőmunkád van, akkor se ragadj le órákig a székbe, időnként állj fel, mozogj, nyújtózz, és amíg ülsz is, mozgasd a derekadat stb.!


Sajnos mostanában már régóta nem tornázok, de újra elő akarom venni.

2011. jan. 14. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Érdemes azt is megnézni h az ágyad jó e.Mert sokszor ilyen dolgok okozzák amire nem is gondol az ember.Amúgy egy kis masszázs biztos jó rá,meg este takard be a derekad akkor is ha kitakarozol mert épp meleged van,mert nagyon könnyen meg lehet fázni is.Amúgy túlsúly is okozhatja(nem feltétlen itt)
2011. jan. 14. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Nekem, nálad fiatalabb koromban a neked is problémás területen gerincferdülést mutatott ki a röntgen. Iszonyatos fájdalmat jelentett. Javasoltak gyógytornát, ortopédiát, amivel sokáig nem foglalkoztam, inkább szenvedtem, és hagytam... Kb 10 évvel később elmentem a háziorvosomhoz, aki írt egy beutalót az ortopédiára. Ott megvizsgálták a talpamat, megállapították, hogy lúdtalpam is van. Továbbküldtek egy gyógyászati segédeszköz boltba, ahol személyre szabott lúdtalp betét gyártottak nekem (kemény 2000 HUF-ért) Azóta a fájdalmaim töredékére csökkentek, csak ha a derekamat erőltetem akkor fáj (derékból emelés, hajlongás, stb) Korábban én sem tudtam a lúdtalpamról, ill. hogy ez összefügghet. Próbáld meg te is, hátha neked is ezzel függ össze. Állítólag rengetegen vagyunk lúdtalpasak, de sokan nem is tudják magukról, hogy azok.
2011. febr. 11. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!