Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Ma borotváltam a zacskómat és...

Ma borotváltam a zacskómat és véletlen megvágtam, és kicsit fájt és vérzett is. Lesz valami bajom?

Figyelt kérdés
17/f Légyszi értelmes válaszokat :)
2011. febr. 1. 15:16
 1/5 anonim ***** válasza:

Az nagyon lényeges, hogy jól fertőtlenítsd a sebet, nehogy befertőződjön. Elvileg semmi komolyabb gondod nem lehet belőle egy sima sebgyógyulásnál.

Ha attól félsz, hogy elrákosodik vagy ilyesmi, az nem nagyon fordul elő hámsérülésnél. Ha nagyon nem akar majd gyógyulni, akkor érdemes orvoshoz fordulni, de ha egy-két héten belül begyógyul, akkor NO PARA! :)

2011. febr. 1. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
okés köszi :) igazából herét meg ilyeneket nem ért, csak ott a felülete vérzik.
2011. febr. 1. 15:24
 3/5 anonim ***** válasza:
A borotva csúnya sebet szokott ejteni, nem mély és mégis rettentő ijesztően vérzik. Nincs semmi baj, főleg, hogy írtad, hogy csak felszínes a sérülés, csak alaposan fertőtlenítsd le a sebet betadine-nal és tartsd szárazon, tisztán. Néhány nap alatt be fog szépen gyógyulni.
2011. febr. 1. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
ha nem tudom lefertőtleníteni nagy gond? a borotvát természetesen csak én használom
2011. febr. 1. 15:33
 5/5 anonim ***** válasza:
Hiába csak te használod, attól még lehetnek rajta bacik, amik elfertőzhetik a legkisebb sebet is. Szóval igen, le kell fertőtleníteni. Jód (csíp!), betadine ("baba-jód", nem csíp), de legvégső esetben borotválkozás utáni arcszesszel is letörölheted, végül is normál borotválkozáskor is meg-megvágja magát a férfiember és csak löttyint a képébe egy kis arcszeszt, nemde :=) ?
2011. febr. 1. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!