Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » A prosztata meszesedés hogyan...

A prosztata meszesedés hogyan gyógyítható (minden lehetőség érdekelne)?

Figyelt kérdés
2011. febr. 2. 00:01
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Én még prosztata meszesedésről nem hallottam.Megnagyobbodásról igen, de meszesedésről....
2011. febr. 2. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Pedig elvileg van ilyen, mert a hasi ultrahang utáni papíron ez volt: Prosztata nem nagyobb, benne meszesedés.

A doktornőm meg azt mondta, hogy talán valami gyulladás féle lehet az, de hogy nem lehet kioldani azt onnan. Szerintem meg csak van valami gyógymód. Köszi előre is a válaszokat.

2011. febr. 3. 17:01
 3/8 A kérdező kommentje:
Talán tökmagolaj az jó lehet? Azt mondják tompa fájó, vagy szúró érzés szokott lenni azoknál akinek prosztata gyulladása van vagy meszesedés. Bár lehet, hogy ugyanaz a kettő nem tudom.
2011. febr. 3. 17:02
 4/8 anonim ***** válasza:
Sok-sok folyadékot igyál! Ez fontos.
2011. febr. 18. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ :)
2011. febr. 19. 12:05
 6/8 Tamas_001 válasza:

Valóban van ilyen, hogy prosztata meszesedés, vagy más néven kalcifikáció, ami évek alatt alakul ki gyulladás mellett, sokszor 40 éves kor körül, de 20 éveseknél is előfordul sajnos :( Jelenleg Európában semmilyen gyógyszerrel vagy kezeléssel nem gyógyítható, én úgy tudom. Elviekben úgy lenne gyógyítható ha a perineumon azaz a gáton keresztül lokalizált (helyi) kezelést alkalmazva leoldanák a meszesedést és kiirtanák a baktériumokat.

u.i.: nem vok orvos, csak egy 22 egyetemista.

2012. márc. 10. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Ne nagyon aggódj, nekem 10 évvel ezelőtt halvány meszesedést észleltek a prosztatámon, pár évvel később meg semmit. Ez a meszesedés idézem: " dülmirigyben kialakult, elsősorban kalciumkarbonát és foszfát alkotta concrementumok (corpora amylacea)" Ez olykor krónikus gyulladás fenntartásában játszhat szerepet. Nem szoktak vele semmit csinálni, ha más miatt műtenek, eltávolítják.
2012. dec. 27. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Nekem szintén prosztata meszesedést diagnosztizáltak, minek előzménye a hemospermia (vér a spermában). az orvos szerint nem "tömeg-betegség", ezért a gyógyszergyártók nem foglalkoznak vele. Gyulladáscsökkentőt írt fel, ami nem sokat segített. Elmentem egy másik urológushoz is, aki ugyan ezt mondta, csak pepitában. Azt egyik sem mondta, hogy bőséges folyadékbevitel, csak azt, hogy prosztatakímélő étrend (se tömény, se csípős).

Később ezen az oldalon olvastam a sok folyadékot kell bevinni a szervezetbe (felrémlettek azok a közhelyek, mint pl.: a vese méregtelenít, meg hasonlók). kipróbáltam, s láss csodát, amit az urológusok két év alatt nem tudtak megoldani, ezzel a módszerrel 1-2 nap alatt jelentősen javultam, 1 hét múlva pedig teljesen kitisztult a sperma (vértől mentes lett).

2019. jan. 17. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!