Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Hólyaghurut probléma, egy...

Hólyaghurut probléma, egy hétig még gyógyszer nélkül kell lennem, hála az orvosnak. Milyen házi gyógymódot tudtok ajánlani, ami Nektek bevált?

Figyelt kérdés

Ma elmentem a háziorvosomhoz, aki vérvételre és vizeletminta-vételre küldött. Meglett délutánra az eredmény, amit eljuttattam az urológusomhoz is. Azt tanácsolta, ne menjek vissza a háziorvoshoz, mert amit felír antibiotikumot, az csak ront a helyzeten, menjek vissza jövőhéten ultrahangra, megnézi a húgyhólyagom, meg majd ír fel valami gyógyszert, ha a vizelettenyésztés eredménye megérkezett. No de kérdezem én, mit csináljak addig? Milyen házi gyógymódokkal segíthetek magamon, hogy ne súlyosbodjon a helyzet? Eddig azt csináltam, hogy minden este (kb 3 napja) megittam egy bögre ízesítetlen kamillateát, valamint forró fürdőt vettem. Mit tehetek még a saját érdekemben, hogy amíg orvoshoz nem mehetek, addig ne romoljon az állapotom? Nektek mi vált be? A leletemen egyébként coccus néven van feltüntetve a fertőzésért felelős baktérium, ha ez segít valamennyit.

Előre is köszönöm a segítségeteket.


2009. febr. 11. 18:08
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Sok-sok folyadék, sok sok citromos tea, meleg ülőfürdők, higiénia fokozása a WC.-n, és nemi élet kapcsán!Tiszta alsónemű naponta.
2009. febr. 11. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! Másvalaki esetleg?
2009. febr. 11. 20:13
 3/6 anonim ***** válasza:
Vegyél a gyógynövényboltban grapefruit kivonatot.A használati utasítás szerint fogyaszd el. Reméljük nem vagy a citrusfélékre érzékeny.Ha mégis akkor a fokhagyma tablettát, vagy kapszulát ajánlom.Vegyél a gyógynövénybe lósóskamagot.Egy liter vízbe tegyél két evőkanál magot. A forrástól számítva, tíz percig lassan főzd. Mosd le a nemi szerved vele./reggel, és este/A meleg zsurlófürdő is jó lehet./ 2 liter vízben 2-3 csésze zsurlót forrástól számítva, húsz percig lassan főzni.Ülőfürdőnek, köldökig érjen/
2009. febr. 11. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Tejoltógalaj tea is nagyon jó! Gyógynövényboltokban kapható.
2009. febr. 12. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Rengeteg folyadék (vagy sima szénsavmentes víz, vagy zsurlótea) napi 3-4 liter. a forró fürdő szigorúan tilos, mert fokozza a gyulladást. a doki azért "hagy" szenvedni még egy hétig, mert célzottan akarja baktériumra kezelni a fertőzést, hogy ne alakuljon ki gyógyszerrezisztencia. felejtsd el lehetőleg a tangabugyit, és hordj harisnyát nadrág alá is. esetleg kipróbálhatod a tőzegáfonya kapszulát, kimondottan hólyagbántalmakra való, nekem sokat segített. ezentúl fokozottan kell magadra vigyáznod, mert a hólyaghurut könnyen krónikussá válhat, és akkor pokollá teszi az életedet. nem kívánom senkinek.

(egy tapasztalt hólyaghurutos)

2009. febr. 12. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, megfogadom amit lehetséges. Jah és a tangát nem szeretem, férfi vagyok. :D
2009. febr. 12. 20:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!