Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Nagyon fáj a hólyagtükrözés?...

Nagyon fáj a hólyagtükrözés? Csisztoszkópia. Nagyon félek tőle :S

Figyelt kérdés

azt mondta az orvos h muszály lesz megcisnálni de én nagyon félek tőle :S fáj vagy mien? irjon pls akinek volt már

16/F


2011. febr. 16. 09:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
igen :( de muszáj tényleg
2011. febr. 16. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Hali!


Nekem még nem volt, (s remél7őleg ne is legyen...), de érzésileg valami olyasminak kell elképzelni, mint a katéterezést.


_ Mikor végzik el rajtad, és miért?

_ Mi miatt írta ki a doki neked, és mit mondott magáról a beavatkozásról neked? (Kérdezted?)

_ Te milyennek képzeled el ezt az egészet?



Nah,... Nyugodj meg, és ne izgulj! :-)

Nem lesz semmi baj! Higgy nekem, úgyhogy...

FEL A FEJJEL, Pajtás! ;-)

Üdv: EE

2011. febr. 16. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Hát én azt se tom a katéterezés mien :S Azért csinálják mert vér van a vizeletemben és csináltak ultrahangot meg CTt de nem találtak semmit :/ Aztán mondta az orvos h most ez kell. Nem mondott semmit róla, én meg nagyon félek tőle mert gondolom fáj meg már a gondolattol is kiráz a hideg h vmit oda dugdosnak :S:S
2011. febr. 16. 20:11
 4/13 anonim ***** válasza:

_ Na de mikor végzik el rajtad?

_ Azért nem mondott neked a doki semmit magáról a beavatkozásról, mert nem kérdezted? Vagy miért?

_ Az oké, hogy nem tudod milyen lesz, de azért csak él benned valami képed erről az egészről, mégha azt csak kitaláltad, akkor is, kben mitől félnél? Valamit ez csak felidéz benned... dO.ob


Van valaki, akivel beszél7sz erről az egészről, és persze a félelmeidről??

Üdv: EE

2011. febr. 16. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Pénteken m1ünk vissza akk csinálja meg ha merem XD Hát én nem is kérdeztem az orvost gondolom majd akkor elmondja… vagy nemtom :S

Hát gondolom oan h fogják azt feltolnak egy csövet vagy mit szétnéznek és kiveszik :P És attól félek h fáj :S mert ott naon érzékeny

2011. febr. 16. 21:56
 6/13 anonim ***** válasza:

Hali ismét!


"Hát én nem is kérdeztem az orvost gondolom majd akkor elmondja… vagy nemtom :S"

_...VAGY NEMTOM... Figyu, Pajtás! Ezt így nem le7! S:-O

:-o Ha orvoshoz mész... szedd össze mindig a gondolataidat, ha kérdésed van, írd fel magadnak előre, és vidd magaddal a vizsgálatra, kben le fogsz blokkolni, és mindent elfelejtesz. Az orvosok zöme meg sajna nem arról híres, hogy előtte magától RÉSZLETESEN tájékoztat, sz'al ált. magadnak kell a mai kegyetlen világunkban kikaparnod a gesztenyét. Addig én nem engedek SENKIT SEM hozzám nyúlni, amíg előtte nem tudom, ill. nem értem meg pontosan, 100%-ig, hogy mit fognak velem csinálni! Az én testem...az én templomom,...én is vigyázok rá! Tudnom kell, hogy kezeljem a testemet, amíg a vizsgálatot végzik.


1x voltam gyomortükrözésen (gasztroszkópia). Az sem volt kellemes élmény, és eléggé siettek, de a doki rendes volt, előtte mertem kérdezni, ő meg minden kérdésemre készséggel és udvariasan, számomra kielégítően válaszolt, tehát így sokkal nyugodtabban feküdtem neki, a vizsgálatnak, még akkoris, ha az xar volt. EZÉRT FONTOS? HOGY MERJÉL KÉRDEZNI, HOGY MEGNYUGODHASS! :-o

Ha a fenekedbe nyúlnának fel, azelőtt is fontos hogy NE ÚGY ÁLLJ, HOZZÁ, HOGY FÁJNI FOG, ROSSZ LESZ, HANEM ÚGY, HOGY "EZ EGY SZÜKSÉGES KELLEMETLENSÉG, AMIT A SAJÁT ÉRDEKEDBEN EL KELL VISELKEDNI!"

!!! HATÁROZD EL MAGAD ARRA? HOGY: "Fájni fog, de KIBÍROM!"

Akkor annyira nem lesz majd kibír6atlan! Hidd el, így ki is fogod bírni, mert bátor leszel! ;-)



"attól félek h fáj :S mert ott naon érzékeny"

"ott" = Micsoda? Nevezd meg! Makkra gondolsz? Húgycsőre? Fitymádra? (Van akinek az érzékeny, ha megfogják... S:-S



*** *** ***

Nos, van itt egy kisebb rögtönzött linkgyűjtemény. Sajna, bosszantó, hogy amit tavaly novemberben egy fiatal fiú, -- akit akkor műtöttek, -- topikot kiírt a katéterezésről, nem tudom megmutatni, mert vmelyik moderátor nem tudni miért, de kiszedte... (íírtóó bosszantóó... dühös is vagyok ennek kapcsán most egy picit rájuk, mert az a topik tele volt hasznos hozzászólással amibe én is mindent beleírtam, s nincs meg más formában sajna nekem... SSS:-S >>:-@ )

Amit azonban a neten találtam erről, azt belinkelem, bár nagyon xar, hogy az a topik már nem le7 meg... ((:-[


Íme a néhány hasznos LINK:

======= ======= ======= =======

A VIZSGÁLAT ORVOSI RÉSZLETEZÉSE:

>> [link]


NŐI TAPASZTALATOK (GyK)

>> http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__nok-egeszsege__29954..



VÁZLATOS KÉPEK:

-------- --------

Flexibilis csővel:

>> [link] (eszköz bemutatása)

>> [link] (a vizsgálat az eszközzel)


Merev csővel:

>> [link] (az eszköz bemutatása + a vizsgálat az eszközzel)

>> [link]



Bevallom, nem tudom, hogy zajlik pontosan ez a vizsgálat, csak sejtéseim vannak erről, azonban ha jól sejtem, estére te teljesen be leszel parázva ezen, hogy holnap menni kell, és valószínűleg igen kellemetlen lesz, sz'al azt fel tudom ajánlani neked kedves Kérdező Pajtás, ha szükségét éreznéd annak, hogy kibeszéld magadból a félelmeidet a holnapi nappal kapcsolatosan, hogy lelkileg megerősödve mehess a vizsgálatra, és nincs kivel, akkor gyere, írj egy >>privit, benne add meg MSN-edet/SkyPE-odat és még a mai nap átbeszél7jük a dolgokat! Lelkileg így te is könnyebben fel tudsz készülni, nemde? :-)


Nah,... FEL A FEJJEL! ;-)

Üdv: EE

2011. febr. 17. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
na ezektől a képektől csak még jobban beparáztam XD
2011. febr. 17. 19:10
 8/13 anonim ***** válasza:

De legalább így te is könnyebben szembe tudsz nézni a félelmeiddel... nemde?? :-)


A legfontosabbak:

_ Kérdéseidet ELŐRE írd össze!

_ Alapból ne úgy állj hozzá, hogy: "-- Jaaaj, ez most fájni fog!" ...mert akkor valóban fájni fog, te pedig szenvedni fox. Úgy állj, hozzá, hogy számíts rá:

"-- FÁJNI FOG, DE KIBÍROM! Mert ez egy szükséges kellemetlenség, de az én érdekem, hogy elvégezzék!"


A véres vizelet nem játék, komolyan kell venni, és ha ilyet tapasztal valaki AZONNAL orvoshoz kell fordulni!!!


* * *

Holnap, ha majd túl leszel rajta, azért majd írd meg, mi volt! Okés?

Hogy mit és hogyan csináltak rajtad, doki milyen volt és hogy te hogy viselted, hogy élted meg... stb. :-)

Oks? :-)


Nah, nem félni, és FEL A FEJJEL! ;-)

Üdv: EE

2011. febr. 17. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
hát... megfutamodtam! XD amikor előszedte azt az izét megilyedtem mondtam h ezt én nem akarom XD úgysincs se ultrahangon semmi se CTn nincs semmi bajom
2011. febr. 18. 16:47
 10/13 anonim ***** válasza:
Most tök könnyű lenne ideírni, hogy milyen gyáva meg hülye vagy, de ezeket a képeket én még most láttam először és elakadt a lélegzetem... azért, ha továbbra is vérzel, azért érdemes megnézni, meg amúgy ez általános gond, hogy nem hajlandóak érzésteleníteni... nem adnak semmi bogyót, amivel az ember (jobban) elviselné... ezzel az orvos megfutamítja a beteget és elmarad a vizsgálat, mutogathat a "hülye betegre" de közben ő is benne van ám a kudarcban, nyakig :(
2011. febr. 18. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!