Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Futásnál mindig megfájdul az...

Futásnál mindig megfájdul az ondóvezetékem (sztem az). Herém nem fáj nem érzékeny. Komoly lehet?

Figyelt kérdés
Alapjáraton az ondóvezeték sem fáj (gyaloglás). Mikor csinálom a felülés a medence csont felett mintha húzódna valami, mikor tüsszentek bele nyilal a herémbe. Komoly lehet a baj?Szerintem csak húzódás,bár már 2 hete ez van.Az előtt eléggé meghajtotam magam 7fő óta neme edzek.azelőtt napi szinten és nem érdekelt a fájdalom
2011. márc. 4. 20:44
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem - az alapján, amit leírtál - nem az ondóvezetékeddel van baj, hanem lágyéksérved lesz. Menj el háziorvoshoz, aki beutal a sebészetre, és megvizsgálnak. Ne aggódj, megoldják, és semmi baj nem lesz. :-)
2011. márc. 4. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
már voltam a sebészeten,és azt mondták,hogy sérv az nem lehet.(nem volt dudor)és hiszek az orvosnak mert főorvos volt..Azt mondta hogy lehet megerőltettem.ebben iagaz lehetett.De 1,5-2 hétig fájna 1 megerőltetés?kétlem...
2011. márc. 4. 21:18
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha azt mondták nincs sérv, akkor biztos igazuk volt. Szerintem akár beleférhet a megerőltetés is, ha abból indulok ki, hogy életem első kung-fu edzése után majdnem két hétig mindenki a mozgáskultúrámon röhögött, olyan izomlázam volt. Azért ha nem múlik el, szerintem menj vissza az orvoshoz, jobb félni, mint megijedni.
2011. márc. 4. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Igazad van,köszi a válaszokat.Hát nem tudom..mind 2 herevezetékem(odóra gondolok)fel váltva fáj.Egyszerre nem.Pl a lágyékom már annyira nem fáj mint mondjuk 1 hete vagy 3-4 napja fáj most is de érezhetően nem annyira...lehet kár volt egy hete erőltetni azt a 4*50 felülést mert kb olyan voltam h nem érdekel ha itt pusztulok meg akkor is megcsinálom...lehet ennek a levét iszom most.De mondom napközben alapjáraton nem fáj,gyaloglás közben sem,se ülés közben néha picit benyilal a fájdalom és annyi
2011. márc. 4. 21:42
 5/8 anonim ***** válasza:

Hali!


Pedig nem hülyeség, és amilyen híre van egyes orvosoknak,... inkább kérnék egy másik szakvéleményt is.



=====

Kezdetben tartós állás, vagy fizikai terhelés, sportolás következtében jelentkezik a herezacskó (csajoknál uez a szeméremajkak) irányába sugárzó tompa fájdalom formájában, persze, nem feltétlenül. Később maga a már kialakult sérv egy rugalmas tapintatú dudorként jelenik meg az ágyékcsatornán át a herezacskóban, annak tövénél egyik- ill. mindkét oldalon, elnyomva az ondóvezetéket, ami okoz6 nyilaló fájdalmat, ha köhögsz, vagy tüsszentesz.

Ha a mutatóujjat az ágyékcsatornába helyezve köhögtetjük a pácienst (tüsszentés hasonló préshatást, vált ki a rekeszizomból, ami nyomja a beleket is), akkor előfordul6 nyilaló fájdalom is.


A betegség a férfiakban sokkal gyakoribb, sportolóknál (tapasztalatból állítom) elég gyakran előfordul. De a veleszületett lágyéksérv kb. minden 100. fiúgyermeknél fellel7ő. 25 év felett egyre gyakoribb, 50 év felett az előfordulási arány meredeken növekszik.


TOVÁBBI LINKEK:

>> [link]

>> [link]

>> [link]

=====



Sz'al én a helyedben elmennék és kérnék egy MÁSIK szakvéleményt is, mert én is azt gondolom ennyiből, hogy ez kialakulófélben lévő lágyéksérv lesz, hacsak... nem a heré(k)nek/mellékheré(k)nek van kialakulófélben vmiféle elváltozása! :-o


Üdv: EE

2011. márc. 4. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

>...

Most olvastam még csak legutolsó, 21:42-es kiegészítésedet...


=====

Le7, valóban kár volt eröltetni ezt a felüléses strapálást ennyire hirtelen. A hasizmok distalis (a törzstől távolabb eső) tapadását is megvisel7te ez a hirtelen strapálás, amely kihatással le7 az ondózsinórra és azon xtül a heré(id)re. (Melyik heréd is fáj...?)


Ha ez a baj, és az ismételt vizsgálat (lágyéksérvre) is negatív, akkor más megközelítéssel az alábbiakat javaslom:

Hosszasan pihentesd, ha te7ed, masszírozd, vagy keress fel egy sportmasszőrt, aki a hasizmaidat, ill. az ágyéki izomtapadásokat rendbehozza. Gyógynövényes kenőccsel/gyógyolajjal masszíroztasd.


Üdv: EE

2011. márc. 4. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

EE köszi a választ!


Hasizmaim nem fájnak mikor felültem a lágyékom fájt és a 4*50 felülés után kezdett inkább ennyire az ondóvezetékem fájni...Mert már kiteszteltem h nem is a herém fáj hanem az ondó vezeték és ebben már 100as vagyok..Esetek 70%ban a bal 30%ban a jobb herém de felváltva és nem 1szerre.Ágyékom már érezhetően jobb sztem a vezetékeket a mai futással erőltettem meg(erre emnt ki a játék)h nagy léptekben fussak(ahogy akkor mikor meghúzódott,és lássam h ugyan úgy fáj e. Hát úgy futottam ma is és ugyan azt tapasztaltam.Úgyh én már szinte biztos vagyok benne hogy ez húzódás...csak tudnám HOGYAN tudnám minél hamarabb elmulasztani...

2011. márc. 4. 23:25
 8/8 anonim ***** válasza:

Hali ismét!


Ha tetszik, ha nem... PIHENÉSSEL! :-D

=====

<:-o Egy sérülés nem játék, és sajna sok sportoló sérülten is pályára akar lépni, AMI NAGY HIBA! Nem egy tragédia, dráma vagy haláleset következett be hasonló butaság miatt, miszerint betegen/sérülten is tovább edzettek.


Nemcsak Fehér Miki vagy pl. Antonio Puerta tragédiája ismerős előttem. Ismertem egy focistát... (többet is, de őt azért testközelből is, igaz, nem annyira, mint pár közeli ismerősöm, akiket inkább megviselt az, ami vele történt, mint engem, uis) ...ő lázas betegen, legyengült szervezettel egy hülye téttelen foci edzőmeccsen pályára lépett, játszott 10 percet, majd miután a pályán rosszul lett és lekéredzkedett a pályáról, órákkal később a kollégiumába még maga ment be, de a posttraumatikus shock okozta rosszullétek miatt mentővel hozták ki onnan és vitték kórházba, ott azonban nem tudták már megmenteni az életét: MEGHALT.

Az FN-portálról általam bemásolt részletből kiderül: "Nem hivatalos információk szerint - a boncolás alapján - vírusos fertőzés és az ehhez társuló fizikai megterhelés okozhatta a 19 éves futballista halálát." Az ismerőseimet nagyon megviselte az esete.


Miért következett ez be?

:-o TUDTA, HOGY BETEG ÉS LEGYENGÜLT, DE HÜLE VOLT... JÁTSZANI AKART,... MEG IS HALT!!! S:-T


** ** **

Nekem is volt egy intenzív úszásból álló tábor még évekkel ezelőtt nyáron. Annyira intenzív volt, hogy hiába minden preventív előzetes edzés, lovaglóizom-húzódást szenvedtem. (M. adductor longus). Azonban rákövetkező 7végén Cooper-tesztet kellett (volna) futnom. Nyomás alatt voltam, mindvégig arra készültem, hogy "márpedig futni fogok! Futnom kell!"

Csakhogy a futással azonban csak súlyosbítottam rajta, és megjelent az addig számomra is ismeretlen nyilallás, így beláttam... inkább először gyógyuljak meg, mint inkább szenvedjek, és történjék vmi baleset! Közöltem a tesztkoordinátorral, hogy egészségileg képtelen vagyok pillanatnyilag lefutni a tesztet, és későbbi pótteszt lefutására kérek le7őséget.

:-o Szégyen ide-szégyen oda... AZ EGÉSZSÉGEM FONTOSABB!!!


Pár hét pihentetés után teljesen rendbejöttem, és CSAK SZÉP LASSAN, fokozatos terhelés mellett kerültem vissza edzésbe. És jó döntés volt... utólag sem bánom... :-o



*** Más. ***


Izomsérülést kböző injekciókkal el le7 ugyan fedni, érzéstelenné le7 tenni, de ha az a sérült gyerek visszamegy a pályára,... Te,... én láttam már így gyereket élőben is, és hidd el, nem vmi kellemes élmény látni vkit lesérülni!

Volt olyan is, aki a sérülését követően SOHA TÖBBÉ NEM JÁTSZHAT, MERT NEM TUD RENDESEN JÁRNI SE!

Miért is? MERT MEGSÉRÜLT, Ő MEG TUDTA, ÉREZTE, HOGY BAJ VAN, MÉGIS VISSZAMENT egy rövid pihenő után fájdalomcsillapítóval (az izmok közben kissé lehűltek...) ÉS SÉRÜLTEN FOLYTATTA A JÁTÉKOT!

Következményei? >> IZOMSZAKADÁS, SZALAGSZAKADÁS... folytassam??? S:-T



Az ondóvezetékedre visszatérve,... most még épnek tűnik. DE!

Nem tudom pontosan, milyen hatásokat gyakorol6 a te (lovaglóizom(??)-)húzódásod az ondózsinórra, de sztem ha ott gyulladnak a szövetek, az egyrészt az adott terület hőemelkedésével is jár6, ill. a terület meg is duzzad6. Ha mindez korlátozza az ondózsinór vérellátását, már akár az is indokol6 nyilallást. A magasabb helyi hőemelkedés meg a spermiumok pusztulását segít7i elő, és nem tudom, csak glom, hogy talán esetleg a here későbbi visszerességéhez is hozzájárul6 (de ezt nemtom ptosan, ennek még utánakérdezek vmikor a közeljövőben...) d0.ob


Éppen ezért hallgass rám, Tesó, és fejezd be ezt az ésszerűtlen viselkedést, és inkább önként vállald a kényszerpihenődet, minthogy később te is megszívd! :-o



=====

Én megúsztam komolyabb sérülések nélkül. Te vajon erre az előtt, vagy az után jössz rá magadtól, hogy bekövetkezett a baj? \:-???

=====


A sérülésedre a legjobb gyógyír jelenleg a pihenés, meg a regenerálódás. Hidd el, ha ez húzódás, akkor masszíroztasd ki inkább magad, -- ezt szakmabéliként is inkább csak ajánlani tudom a figyelmedbe -- főleg ágyéki tájékon gyógynövényes krémmel vagy gyógyolajjal, és ne sürgesd a folyót! Folyik az magától is... ;-D


Üdv: EE

2011. márc. 5. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!