Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Miután az egyik heregolyót...

Miután az egyik heregolyót kiveszik, mennyi ideig, és hol fáj?

Figyelt kérdés
Fontos lenne!
2011. ápr. 5. 23:12
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
A kivett heregolyó sehol sem fáj. Mivel vágni kell, a herezacskó fájhat pár napig.
2011. ápr. 6. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
köszi, kaptad a zöld kezet.
2011. ápr. 6. 00:11
 3/15 anonim ***** válasza:
Attól is függ, hogy miért és hogyan veszik ki. Nekem egy súlyos gyulladás miatt kellett eltávolítani, a gyulladás miatt nem tudtak zacskónál vágni, csak kicsit feljebb és mivel a here sokszorosára volt dagadva, ezért eléggé nagy vágásra volt szükség, így maga a seb eléggé kellemetlen volt, műtét után 4-5 napig fájt felülni illetve hajolni, utána már nem volt vészes, egy hét után kivették a varratokat, onnantól nem volt fájdalom. Illetve a gyulladásnak kellett 1-2 mire teljesen elmúlott, de az se volt vészes. Amúgy azóta nem jellemző, hogy fájna. De ha Te szerencsésebb vagy és zacskónál vágnak, az állítólag nem ilyen vészes, tudsz mozogni simán stb.
2011. ápr. 6. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Természetesen a műtét utáni fájdalom függhet az elvégzett beavatkozás jellegétől... (hogy mi az alapprobléma, és milyen szövődményei léptek fel belőle fakadóan?), ...és az alkalmazott technikától, vágás helyétől, mértékétől is.


_ Nálad mi történt és mekkora a baj? Mi miatt került ez (a hereholyód esetleges eltávolítása) képbe?

_ Hány éves vagy most?


Üdv: EE

2011. ápr. 6. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Kedves EE.


Nos igazából, még nem tudom mi lehet a baj, orvosnál se voltam, csak annyi az egész, hogy a bal heregolyóm keményebb mint a jobb, és én már inkább felkészülök a hererákra, és az eltávolításra.

És 12 éves vagyok.

2011. ápr. 6. 10:47
 6/15 anonim ***** válasza:
12 évesen még nem szokott hererákja lenni az embernek.
2011. ápr. 6. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Jujj! Még 1 ostoba tévhit! >X-A

Aszittem már komolyabb...


Ez így van, ahogyan azt az előző mondja. A hererák előfordulása 12 évesen még nem jellemző, erre a 15-35 éves fiúk/férfiak a legveszélyeztetebbek, de nálad, aki még csak most kezd serdülni, kizárt dolog. S:-s


_ Mi alapján hittél ekkora baromságot??? Mivel riasztottad be így magad??

_ Urológushoz miért nem mész el? (Azt ne mondd, hogy "mert szégyellem", mert ez megint akkora hülyeség, mint ez a hererákod maga... <<:-s )

_ Szüleid tudnak egyáltalán erről a félelmedről? Ha nem, miért nem mondod el nekik? (Kiröhögni nem fognak...)

_ Sulidoki, körzeti doki nem vizsgálta mostanában a heréidet?


EE

2011. ápr. 6. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Ez még nem jelent semmi problémát, menj el az urulógushoz, megvizsgál és elmondja mi a teendő, valószínű csak gyógyszert kapsz. Ahhoz, hogy eltávolítsák, ahhoz valami nagyon komolynak kell történnie, csak a legvégső esetben távolítják el, ha semmi más megoldás nincs.
2011. ápr. 6. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
A műtét fáj, nem a here. És ha baj van nem a zacskón (scrotum) keresztül távolítják el. Inguniális feltárással a belső sérvkapu magasságában kötik el a herevezetéket és veszik ki a herét ondózsinórral és hereburokkal együtt. És kedves tévhitben élők: a hererák nem válogat életkort. Lehet nem a leggyakoribb kor a 12 éves, de 0-99 éves korig bárkinél előfordulhat és szakorvosi vizsgálat nélkül nem lehet azt mondani, hogy semmi baj és azt sem, hogy ez rák lenne. Menj orvoshoz a szüleiddel, mert már hetek óta itt kérdezgetsz.
2011. ápr. 6. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
holnap megyek megnézetni (péntek), szorítsatok hogy nincs semmi bajom!
2011. ápr. 7. 10:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!