Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Mi történt a jobb fülemmel,...

Mi történt a jobb fülemmel, miért van bedugulva? (részletek lent)

Figyelt kérdés

Tegnap bevizezett fül piszkával akartam kitisztítani a füleimet de amikor a jobb oldalit mostam hirtelen bedugult,tegnap nap végére kitisztult ,viszont ma reggel hajat mostam és belement a víz és megint totál eldugult és azóta nem is dugult ki.

Hiába ugrálok meg döntöm a fülem,meg vákuumot csinálok a tenyeremmel semmi

Mi lehet a gond?


Válaszotokat előre is megköszöntem


2011. ápr. 15. 14:20
 1/10 anonim válasza:
100%
menj el egy fül-orr-gégészhez mert nekem is ez volt a gondom majd ő kimossa mert valószínűleg a zsír rányomódott a dobhártyádra. rem. segítettem :)
2011. ápr. 15. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Furcsának hangzik, de fültisztítóval SOHASEM szabad fület tisztítani, mert csak benyomod vele a zsírt a füledbe. Ez az orvosi álláspont.


Menj el a fülészetre, ők ki tudják pucolni szakszerűen a füledet. Azután vegyél a patikában paraffinolajat és a drogériában pamutvattát. Fürdés előtt mindig dugaszold be a problémás füledet paraffinos vattával.


Nekem így oldódott meg a problémám.

2011. ápr. 15. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Igen akkor valószínű ez lesz a gond,hogy a fülzsír rányomódott a dobhártyára,de én mindig tisztítottam a fülemet.


És nem tudjátok,hogy ez a folyamat a fültisztítás fájdalmas vagy eléggé kellemetlen vagy gusztustalan?

És mennyi ideig tart és,hogy utána fog-e fájni?

2011. ápr. 15. 14:53
 4/10 anonim ***** válasza:
Miért volna fájdalmas langyos vízzel kimossák egy mosóval.
2011. ápr. 15. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Az még hagyján, ha valaki betolja a zsírt, de a pálcikával meg is lehet sérteni a dobhártyát, maradandó halláskárosodást lehet okozni. Ezt orvos mondta nekem, szinte fel volt háborodva, hogy én hogy merek belenyúlni a fülembe.


Én meg mondtam neki, hogy nem vagyok hülye, csak érzéssel szoktam, és nem nyúlok annyira mélyre. Csak a füljárat oldalát szoktam törölni, fürdés után, amikor nedves. Mondjuk, én nem is tolom beljebb a zsírt, mert azt lehetne érezni.


Mondtam az orvosak, hogy azért egy műszerész talán finomabb kézzel tisztítja a saját fülét, mint egy kőműves, vagy pláne egy légkalapácsos aszfaltmunkás. :-)

2011. ápr. 15. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Azt is megcsinálhatod hogy veszel Otipax fülcseppet ami fájdalomcsillapító és gyulladáscsökkentő. Meg kell kézben tartva langyítani a cseppet és a fület tele kell nyomni és bennhagyni három percig majd kifolyatni és

és papírzsebkendővel kitörölni. Naponta háromszor megcsinálni és megszünteti a gyulladást.

2011. ápr. 15. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nem kell félned, nem fájdalmas, csak kicsikét zavaró, mert erősen hallod a dolgot - mivel a füleddel történik. :)

A dokinak van egy kis szippantója, azzal kiporszívózza a füledet (ez lesz olyan szörnyen hangos ;) ), azután lehet, hogy ki is mossák.

Az is elképzelhető, hogy egy kis gyógyszeres gézcsíkot is belegyömöszölnek, amit egy darabig bent kell majd tartanod.

2011. ápr. 15. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Az én fülem nincs begyulladva szóval nem fáj meg semmi ilyesmi csak szimplán bedugult:S
2011. ápr. 15. 15:21
 9/10 anonim ***** válasza:
én is pont így jártam, vettem audisprayt nem ért semmit, 3nap mulva magától elmult
2011. ápr. 23. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
ilyenkor nem rossz ötlet a sómelegítés. egy kis sót melegítesz, felforrósítod, majd beletöltöd mondjuk egy nem vékony zokniba :-) be hajgumizod vagy bekötöd valamivel. leteszed az ágyra és ráfekszel a füleddel. ha nagyon meleg, tegyél rá valamit még majd vedd le ha már elbírja a bőröd. akkor ha van valami kis gyulladás vagy zsírcsomó ami rátapadt a dobhártyára az ( felolvad) és kifolyik. illetve ha gyulladt fülről van szó első próbám mindig a tövirózsa. egy levelet letörsz és elfordítod a fejed hogy ne folyhasson ki és belefacsarod a levét. ez nem fog ártani neki, sőt. utána ha mozognod kell betömöd vattával de jobb ha hagyod egy fél órát utána kifolyhat. ha van idő rá akkor nap végén ezt még egyszer. én mindig először a házi praktikákat próbálom ha a fülemről van szó, mert szúrták már fel a dobhártyám és nem kellemes, így mindent megteszek hogy ne kelljen még egyszer. remélem használni fog valakinek
2013. aug. 15. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!