Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Kell beutaló SZTK-s urulógushoz?

Kell beutaló SZTK-s urulógushoz?

Figyelt kérdés
Van ez az egészségház, vagy miez, és oda szeretnék menni urulógiára, még gyorsan mielőtt el nem uralkodik a félelem megint rajtam:) Szóval oda kell valami beutaló? ha kell akkor honnan kérjem?
2011. ápr. 24. 21:44
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
88%

Hali!



Előszöris NYUGODJ MEG! :-o

Tudom, ezt a legkönnyebb mondani, pláne egy ennyire dúrva és kényes jellegű intim problémával, azonban asszem én pontosan értem, mi a te bajod, de nem azért mert én is benne szenvedek (koppkoppkopp...), hanem mert kerestek már meg ilyen problémával, és volt akinek tudtam segíteni, persze ez megintcsak probléma ill. egyénfüggő.

Mivel látom válaszokat keresel, így asszem az lesz a legjobb, ha levezetem neked, mi is történt kiskorodban!?


~-~-~-~-~-~-~-~-~-~

Minden fiúcska egy ún veleszületett fitymaletapadással jön világra. Te is, a többiek is, én is így jöttem. Azonban vannak szülők, akik nem tudják, hogyan is kezeljék ezt, ill. esetek, amikor ez pl. a fitymavégi bojt mérete, összetapadása miatt vizelési nehézségeket eredményez. Ilyenkor a pisi nem tud a fitymavégi bojton át távozni, vagy csak nehezen, -- mert az akkor még természetes sejtes összetapadás ezt megakadályozza, -- így a fitymát belülről duzzasztja fel lufiszerűen. A szüleid vsz aggódtak emiatt, esetleg a gyermekorvos a vizsgálatodkor javasolta a fitymafeltépést.



****°****

***OFF: Magyarországon egyébként sajna "mániát" csinálnak már ebből a húzogatási kérdésből. Éppen február közepén volt óriási mázlim beférkőznöm egy védőnői konferenciára, ahol a megye összes védőnője jelen volt, ill. egy mentőstiszt is érkezett elég hatásos, és tanulságos előadást tartani, amelynek óriási haszna volt a saját továbbképzésem szempontjából. Ott pár védőnő kolleginával sikerült ismét megtalálnunk egymást, ill. új ismeretségeket is tudtam kötni. Pláne egyik kolleginának ucsak durva-letapadásos ill. pluszban fitymaszűkület-gyanús az alig kétéves kisfia, ő aztán tudott nekem újat mondani bőséggel erről a témáról. Ott a védőnői berkekben ez a dolog állandó téma szinte, de mégiscsak van egyfajta egységes álláspont, miszerint a fitymát addig, amíg nem muszáj, hagyják békében.

!!! Normális esetben 3-5 ÉVES KORIG MAGÁTÓL HÁTRA KELL ANNAK JÖNNIE RENDESEN. HA NEM, CSAK AKKOR SZABAD FINOM MÓDON FELTÉPNI, MEGKÍSÉRELNI FELHÚZNI!!! :-o


* * *

Egy pár héttel ezelőtt rám>>priviző anyuka szerint, ismerőse fiánál -- akik külföldön, Svédországban élnek -- 5-5ésfél éves koráig nem jött hátra a fityma, de kivárták rendesen, és ma a srác felnőtt, mégsincs semmi baja. Ott az orvosok kifejezetten ellenjavallják a fityma húzogatását. (Le7, nekünk sem ártana tanulni tőleük... do.Ob ) :ON***

****°****



Mivel a szüleid tanácstalanok, te7etlenek voltak, vagy nemtom, elvittek vagy a gyermekorvosodhoz, vagy a gyermekurológushoz (vagy nemtom, hova... :[ ), ahol lefektettek, lehúzták a gatyódat/pelust, lefogtak, a doki felszívott lidokaint, és azt a kukód tövébe nyom6ta. VAGY... beken7te a hozzáfér7ő részeket lidokainos (érzéstelenítős) kenőccsel, utána pedig vagy kézzel, vagy érfogó csipesszel, de feltépték.

˙ Azonban a fitymád abban a korban még elég rugalmatlan volt, és akkor neked még ez a sejtes összetapadás még nem akaródzott feloldódni, így amikor szétválasztották a fitymádat és a makkodat egymástól, megsérült mind a makk felszíne, mind a fitymáé. Ilyenkor mihamarabb hámosítani kellene a sérült bőr- ill. nyálkahártya-felszíneket, vsz. itt történt vmi gebasz, uis a fitymád (mikro)sérülései rosszul hegesedtek össze, ami később -- mint tapasztal6od -- FITYMASZŰKÜLETET okozott nálad. A MAKKod (mikro)sérülései pedig vsz. nem jól gyógyultak be, így az GYULLADÁSba került, és nagy vszséggel egy ún. Balanitis-problémád fejlődött ki az évek során (makkgyulladás). Emiatt van az az őrjítő fájdalom, amikor hozzáérsz a makkodhoz. Sajna, nem egyedi eset, és sok esetben a fityma is gyulladt hozzá (balanoposthitis).


Volt nem is olyan rég egy 29 éves srác, neki annyira érzékeny volt a makkja, hogy amikor vizsgálni volt szerencsém, összerándult, majd húzta a lábait az ölébe, annyira szenvedett. De tudok példát egy 19 éves srácról is mondani, akinek erre még pluszban HPV-fertőzés is hozzátársult, ő is nagyon nehezen viselte, és őt ráadásul sajna TKM*-elni is kellett a HPV-je miatt (*TKM = Teljes KörülMetélés). Nála mjuk a gyógyszeres kenőcs bevált, amit javasoltam neki, és mire körülmetélték, a makki érzékenysége teljesen megszűnt.

~-~-~-~-~-~-~-~-~-~



Nem tudom, nálad pontosan mi okozza ezt az egészet, de a fentieken elgondolkodva sztem teljesen akkori tudatlanságukban és te7etlenségükben a szüleid rosszul oldották meg az orvosod közreműködésével 1ütt ezt a problémát. Igencsak azon a véleményen vagyok ennyiből, hogy amennyiben akkor nem nyúlnak hozzá-D, akkor nincs ez, nem jön létre a probléma, vagy legalábbis nem ennyire súlyosan -- bár azt hozzáteszem, mindezt az eddigi leírásaid alapján mondom, úgy, hogy nem vagyok képben az okokkal és a részletekkel. Persze, most már késő bánat... do.Ob



A gyógyulásodat tekintve az eddigi, általad rendelkezésre bocsájtott infók alapján nem a legjobbak az esélyeid a gyógyulásra, és távol álljon tőlem, hogy riogassalak, de sajna megoldási alternatívaként a TKM-et sem le7 teljes biztonsággal kizárni, amitől sztem te azért rettegsz különösebbképpen, mert ha semmi nem fedné a makkodat, akkor te attól rettegsz, beleőrülsz a fájdalomba, amikor hozzáér az alsód/boxerod a fedetlenné vált makkodhoz. Okosabbat mondani meg addig nem tudok sajna, amíg pontosan képbe nem kerülök az eseteddel.


A másik problémád, ami ennél a FSzleted+Makkérzékenységnél is nagyobb le7, az -- mint írod is -- a félelem eluralkodása rajtad. EZT NEM SZABAD HAGYNI! Tudom (olvasom), a körülmények eddig abszolút nem segítettek hozzá ahhoz, hogy levetkőzd azokat, mert kilátástalannak érzed a szexuális életedet a fennálló problémáid miatt, és ez sztem gátlásossá tesz téged. Azonban le7séges ezt a problémádat kezelni, jobb esetben megoldani, de ehhez VALÓBAN úgy állj hozzá alapból, hogy az a gyógyulásodat szolgálja. Oks? :-)



Mivel látom ill. érződik, mennyire magadra vagy hagyva ebben a kérdésben, és el vagy keseredve, azt tudom neked felajánlani, hogy amennyiben rám>>privizel és részletesebben is beavatsz a pontos helyzetedbe SkyPE-on/MSN-en, úgy segítek vmiféle megoldást találni neked erre a három problémádra a félelmeidet is beleértve. Csodát ne várj tőlem, nem vagyok orvos, de ha mindenben együttműködsz velem, akkor talán tudok neked vmennyit segíteni. :-)



Nah, nyugodj meg és ne aggódj, Pajtás! :-o

FEL A FEJJEL! ;-D


Üdv: EE



*****

PS: Egyébként elmondod mi ez az egészségház, mi van ebben, és hogy helyileg hol van ez úgy nagyjából? Ill. hogy ez vmi magánpraxis, vagy TB-s?

2011. ápr. 26. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

>... KIEGÉSZÍTÉS:

** A makkod gyulladását uakkor okoz6ja fertőzés ill. kórokozó is, nemcsak maga a feltépés által okozott sérülés nem megfelelő begyógyulása. Esetleg a szmegmatermelődés is rájátsz6 pluszban, ill. a vizelet is csíp7i, akárcsak gyermekkorban... ez sokminden függvénye sajnos. :-(

2011. ápr. 26. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

EE,


Az lehetséges, hogy később helyre áll ez a probléma? A rossz hegesedés, és a gyulladás? Nekem háromszor tépték fel a fitymám, 2x lidocainnal(nem beinjekciózták, csak bekenték), egyszer meg anélkül. Utána pár évig nagyon fájt, mikor hozzáértem a makkomhoz, de mostanra azt kezdem tapasztalni, hogy már nem fáj annyira, sőt van amikor alig érzem, hogy hozzányúlok.


---------

Sorry az OFF-ért!

2011. ápr. 26. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
Szivesen elbeszélgetnék még erről a témáról, totál hetero módon:) Ha gondolod akkor írj privibe elérhetőséget
2011. ápr. 26. 14:17
 15/19 anonim ***** válasza:

Nem szokásom elér7őséget adni, max rendkívüli esetben, hisz nem nekem van szükségem megoldásra, problémakezelésre, hanem neked. Kezdeményezni mindig annak kell, aki a másiktól óhajt vmit, sz'al ha igénybe vennéd a segítségemet a megoldás érdekében, úgy te >>privizz rám! :-)


Sorry, de ez a rend... :-)



=====

@ 07:23-as:

Ez sztem nem OFF, amit írtál, hanem pont a témába vág, azért meg ne kérj elnézést, mert nem tettél semmi rosszat! :-)


Amit felvetsz, elméletileg és gyakorlatileg egyaránt le7séges. Ennek kezelésére is javasolt pl. a fityma rendszeres hátrahúzva tartása ill. kencézése a makk kifertőtlenítése ill. kimorzsolása után, kamillázást követően, amely a makk (BALANITIS) ill. makk-fityma túlérzékenységét (BALANOPOSTHITIS) is idővel csökkenti, jobb esetben akár meg is szüntet7i.



*****

Éppen tegnap este szúrtak be egy másik topikba egy linket a fityma hátrahúzva tartásának egy hatásosabb módszeréről, amit eddig nem így ismertem, sz'al számomra is új ismeretekkel bővítette szaktudásomat az egyik panasszal topikot kiíró Kérdező. :-)

Erről a topikról beszélek:

>> http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__ferfiak-egeszsege__1..


A módszert a későbbiekben természetesen magam is tervezem kipróbálni ill. szándékomban áll letesztelni majd, hogy mégse laikusként, hanem tapasztalatból beszélhessek. (Nagy különbség!)

*****



Visszakanyarodva kérdésedhez, az, hogy a fitymád és a makkod érzékenysége begyógyul-e az sokminden tényezőtől függ, ezért nem le7 addig semmi egyértelműt mondani ezzel kapcsolatban, amíg az ember PONTOSAN képben nincs az egyéni szituációval ill. annak előzményeivel.....

(OFF: Sokan ezt fitymaszűkületük kapcsán is problémázzák, de ahány ember, annyi féle szűkület sé probléma. Sablonokat nincs értelme mondani, mert ami az egyik bajára megoldást jelent7, az a másikéra nem biztos. dO.ob

˙ Ismerek uakkor olyan GyK-s is, akinek hiába tépték fel újra meg újra évente többször is a fitymáját, az folyton visszatapadt, a makkja meg folyton fájt neki a gyulladástól. Az ő esetében ment7etlen volt a fityma >>TKM-elni kellett felnőttkorára, de lelkileg sincs még most sem a top-on.)

..... Uakkor le7ségesnek tartom a javulást ill. a gyógyulást, bár ahhoz tudni kéne egyet s mást, és annak megállapításához igencsak hasznos lenne egy vizsgálat, vmint ismerni kellene a módszert, amit alkalmaztál a javulás/gyógyulás érdekében.



Megkérdez7M tőled is...

_ a korodat? Ill. hogy...

_ mióta szenvedsz ettől az egésztől?

_ hogyan változott az állapotod,

_ milyen alternatívákkal, hogyan kezelted magad...?

...stb.


Tehát te is elmesélnéd részletesen a sztoridat?



Üdv: EE

2011. ápr. 28. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Megkérdez7M tőled is...

_ a korodat? 13

_ mióta szenvedsz ettől az egésztől? kb. 3 éve, de pontosan nem tudom, szerintem akkor tépték fel utoljára a fitymám.

_ hogyan változott az állapotod? Már nem fáj annyira ha hozzáérek, de még mindig nem jó érzés :(

_ milyen alternatívákkal, hogyan kezelted magad...? Sehogy, mert kicsi voltam még, és úgy gondoltam, hogy ez tök normális, mindenkinek ilyen érzékeny. A szüleim meg nem foglalkoztak vele, illetve nem is szóltam nekik :(

2011. ápr. 28. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

@07:23-as:

A "Mióta szenvedsz ettől az egésztől?"-t úgy értettem, hogy mikor tépték fel kábé a fitymádat ELŐSZÖR, és utána mennyi idővel jött a következő? ... Vagyis...

_ Mikor voltak a feltépések időpontjai?

_ A feltépéseket követően a fitymád meg a makkod milyen volt, és ez mennyi ideig volt olyan, amilyen? (Miket tapasztaltál?)


_ Hogyan próbáltad meg szoktatni a makkod (és a fitymád(?) is) a külső behatásoktól, hogy szokja az érintést?


Egyébként le7séges, hogy gyógyul, csak ahhoz tudni kéne, mit csináltál vele?

_ És most már akkor rendesen és rendszeresen húzogatod is?

_ Fitymád nem szűkült be? Hogy érzed?

_ Makkod felszínén látsz bármiféle sérülést vagy annak nyomát, esetleg a fitymád belső lemezén?

_ Sulidoki szokott benneteket ott is vizsgálni, vagy ezt inkább a gyerekdokid vette észre? Vagy hogyan kerültél orvoshoz, aki feltépte?

___ Gyerekurológus vagy a gyerekdoki szedte fel?

___ Te szóltál vmely szülődnek vagy doki szűrt ki?


Üdv: EE

2011. ápr. 30. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

_ Mikor voltak a feltépések időpontjai? Az első 2004-ben, aztán 2005-ben, majd 2007végén vagy 2008 elején.

_ A feltépéseket követően a fitymád meg a makkod milyen volt, és ez mennyi ideig volt olyan, amilyen? (Miket tapasztaltál?) Részlegesen volt letapadva, ahol feltépték ott piros volt, gyulladt, nagyon fájt. 2 napig hozzá sem tudtam érni, annyira rossz volt, utána már hátra tudtam húzni. Ez kb. 2 éd fél hétig tartott. A feltépett, és a többi rész utána is különbözött, de ez később elmúlt.


_ Hogyan próbáltad meg szoktatni a makkod (és a fitymád(?) is) a külső behatásoktól, hogy szokja az érintést? A fitymámmal nem volt gond, az nem fájt érintésre. A makkomat igazából sehogy, nem nyúltam hozzá, mert fájt.


Egyébként le7séges, hogy gyógyul, csak ahhoz tudni kéne, mit csináltál vele?

_ És most már akkor rendesen és rendszeresen húzogatod is? Igen.

_ Fitymád nem szűkült be? Hogy érzed? Nem szűk, nincs vele semmi gond.

_ Makkod felszínén látsz bármiféle sérülést vagy annak nyomát, esetleg a fitymád belső lemezén? Nem, szerintem normálisan néz ki.

_ Sulidoki szokott benneteket ott is vizsgálni, vagy ezt inkább a gyerekdokid vette észre? Vagy hogyan kerültél orvoshoz, aki feltépte? Apám kérte, zuhanyzás után, hogy húzzam hátra előtte a fitymám, és vele mentünk el orvoshoz.

___ Gyerekurológus vagy a gyerekdoki szedte fel? Gyerekurológus.

2011. ápr. 30. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
*A feltépett, és a többi rész színe utána is különbözött, de ez később elmúlt.
2011. ápr. 30. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!