Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Urológiára kell beutaló?

Urológiára kell beutaló?

Figyelt kérdés
2011. szept. 17. 20:51
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem.
2011. szept. 17. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2011. szept. 17. 20:58
 3/9 anonim ***** válasza:
3%

De kell. Nyáron ott voltam gyakorlaton, és pont ezzel volt gond, hogy csak úgy beakartak esni emberek innen onnan. Ezek szerint innen gondolják, hogy nem kell...

Minden szakrendelésre kell beutaló, ezért van a háziorvos, aki eldönti, hogy a gondod ellátható e nála is, vagy eltudja dönteni, hogy milyen szakorvos kompetens abban. Én így tudom :)

2011. szept. 17. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
95%
Nálunk tuti nem kell. Sajnos többször volt rá szükségem felfázás miatt.
2011. szept. 17. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Urológiára nem kell.

Itt a rendelet, ami szabályozza.


"orvosi beutaló nélkül is jogosult igénybe venni


a) szakorvosi rendelő által nyújtott


aa) bőrgyógyászati,


ab) nőgyógyászati,


ac) urológiai,


ad) pszichiátriai és addiktológiai


ae) fül-, orr-, gégészeti,


af) szemészeti,


ag) általános sebészeti és baleseti sebészeti,


ah) onkológiai


szakellátást,"

[link]

2011. szept. 18. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Én úgy gondoltam, hogy mivel a nőgyógyászati probléma sem tartozik a háziorvosra, ezért az urológiai sem. És ezért én is úgy gondoltam, hogy nem kell. És egyértelműen nem olyan természetű dologról van szó, amin gondolkodhatna a háziorvos, hogy esetleg megoldaná a problémát, ebben egészen biztos vagyok még én is.

Amúgy nem csak itt írják, hogy nem kell beutaló! Szóval ahol Te dolgoztál, az valami extrém hely lehet, de azért köszi mindenkinek a válaszokat!!! Meg a jogszabályt külön köszi!

2011. szept. 18. 15:07
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem tudom mi a pontos ráció a fenti listában. A szemészeti problémákban semmi titkolnivaló nincs, a proktológiára viszont kell beutaló. Sokkal inkább ezek azok ahol a beteg maga is képes mérlegelni szüksége van-e a kérdéses szakrendelésre, vagy előtte jobb, ha egy általános orvossal konzultál, aki elirányítja, ezért felesleges is ezzel terhelni az amúgy is gyakran zsúfolt háziorvosi rendelést.


Egyébként sürgős esetben sem kell beutaló sehova.

2011. szept. 18. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem kell. Ha pesti vagy, menj a hercegprímás utcai rendelőbe Szabo József doktorhoz.
2011. szept. 24. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi!
2011. szept. 24. 13:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!