Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Magas a pulzusszámom de nem...

Magas a pulzusszámom de nem tudják mitől!? És így még megfelelek egy alkalmassági vizsgán ( tűzoltóság, honvédség stb. )?

Figyelt kérdés
Szóval nyugalmi helyzetben is 90-100 orvosnál 120-130 mindig a pulzusom , de amikor megvizsgáltak semmi rendelleneset nem találtak. Voltam szívultrahangon is. Rendszeresen sportolok nyáron heti 1 x futok 5-6 km-t emellett heti 3 súlyzós edzést végzek. Nem szedtem semmi olyan táplálékkiegészítőt aminek hatása lehet a szívre. Nem iszok kávét. 2havonta iszok egy energiaitalt.
2011. máj. 8. 22:10
 1/8 anonim ***** válasza:
Nekem attól volt ez mikor állandóan energiaitalt ittam, minden nap megittam egyet, de utána is ezvolt. Már leszoktam róla. Amióta minden nap biciklizek szobabiciklin egy órát mostmár 60 a pulzusom nyugalmi állapotban, nemtudom hogy összefüggésben van e a biciklivel.
2011. máj. 8. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy mit vizsgáltak, de pajzsmirigyedet nézték? Nekem például pajzsmirigy túlműködéstől volt magas a pulzusom. Egyébként ha annyira nem figyelnek rá, akkor meg tudsz felelni egy alkalmassági vizsgán. Kivéve ha nagyon alapos orvost fogsz ki, de van olyan, aki nem nagyon foglalkozik az apróságokkal, maximum akkor nyilvánít alkalmatlanná, ha nincs meg az egyik lábad.
2011. máj. 8. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Elvileg a rendszeres aerob edzéstől csökkennie kellene ( hiszen a test könnyíteni akar és kisebb pulzussal könnyebb futni ) , de nem tudnám rávenni magam heti 4-5 futásra. Arról nem is beszélve, hogy így is szenvedés a hízás.
2011. máj. 8. 22:21
 4/8 A kérdező kommentje:
Néztek pajzsmirigyet is teljesen rendben volt.
2011. máj. 8. 22:22
 5/8 A kérdező kommentje:
Ami még fontos lehet, hogy 18 éves vagyok és 15 éves korom óta áll fent ez a helyzet. Orvos azt mondta, hogy lehet csak kamaszkor miatt van, de ha így még nem lesz gáz az alkalmasságin nem zavar, mert semmiben sem hátráltat, észre se veszem max ha nagyon meghajtom magam futásnál akkor több idő kell, hogy újra tudjak normálisan lélegezni.
2011. máj. 8. 22:24
 6/8 anonim ***** válasza:

Nekem elvileg az idegeim miatt volt állandóan 110 körül nyugalmi helyzetben. Hát most nem tudom mi van, mert tele van a nyakam 2centis nyirokcsomókkal, és még nem tudják az okát :/

Azért nem ártana rendesen kivizsgáltatni magad, hátha mégis valami komoly...

2011. máj. 8. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem mindig is voltak hasonló tüneteim( 280/perc volt a rekordom), voltam 24 órás EKG-n, szívultrahangon, de semmi. Minden negatív volt. Ez ment 15 évig. Mióta megműtöttek heredaganattal, azóta minden tünetem elmúlt, ami ilyen jellegű volt. Persze ez nem azt jelenti, hogy neked is hasonló problémád van, de sosem lehet tudni.
2011. máj. 10. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

"Arról nem is beszélve, hogy így is szenvedés a hízás." Szóval izomtömeget is növelsz, így ebből a mondatból arra következtetek, hogy nem természetes módon, tehát direktbe erőlteted. Valószínűleg ez dobta meg a pulzusod :)

Amúgy én is futok, nekem olyan, 65-72 körül van a nyugalmi pulzusom, de koncentrálással, lejjebb tudom vinni sokkal.

2011. máj. 22. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!