Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Mit tanácsolnátok ti férfiak...

Mit tanácsolnátok ti férfiak a helyemben?

Figyelt kérdés

Nem férfi vagyok de nem is beteg, csak egy aggódó anyuka aki egyedül neveli kisfiát, de azért kérdezek itt mert talán férfiak tudják a választ.

Van nekem egy 11 éves kisfiam, aki 1 hete "nagyfiú" lett. Egyik este fürdés közben szólt nekem, hogy" anya nézd, mi ez a fehér trutyi". Megdöbbentem, nem is akartam elhinni, hogy az tényleg sperma. Csak amikor rákérdeztem mi is történt, akkor mondta el, hogy miközben megmosta a fütyijét, akkor föl állt neki és föl le húzogatta a bőrt és egyszer csak kijött a trutyi. Én azt válaszoltam neki, hogy ez "fehér pisi" és előszokott fordulni, ha sokáig mossa a fütyijét miközben húzogatja, és lehet éjszakánként is előfog fordulni, de akkor szóljon nekem és kicseréljük a lepedőket. Erre a kisfiam teljesen, kiborult, elszörnyülködött, azt mondta ez undorító, olyan mint a takony és ő nem akarja még 1x ilyen történjen. Próbáltam nyugtatni, hogy ha nem sokáig húzogatja a fütyijét, akkor nem fog belőle "fehér pisi" jönni , ha meg akarja, hogy jöjjön, akkor nyugodtan csinálja, de éjszaka nem tudja elkerülni, mert természetes dolog, ahogy az is hogy kezd szőrösödni a fütyije. Utóbbi 2-3 napban úgy kell könyörögni neki, hogy fürödjön meg és mossa meg lent is. Pedig biztattam is, hogy próbálja ki újra milyen érzés a fehér pisilés akár a kádban, akár benn az ágyban, de ő maga a gondolattól is már rosszul van, hallani sem akar róla. Ő nagyon félénk, visszahúzódó. Nagyon megviselt ez engem is, hogy a pici fiam kezd felnőni és ilyen korán, amikor még annyira, de annyira gyerek.

Mit tanácsolnátok, mit tennétek az én helyemben? Hogyan tudnám elfogadtatni vele, hogy ez normális. Előre is köszönöm.

Egy aggódó anyuka


2011. máj. 13. 08:57
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia

Tudom hogy férfiak véleményére vagy kíváncsi (én nő vagyok), de szerintem mindenképpen egy a kisfiúhoz közelálló férfi (apuka,rokon,jó ismerős) segítségét kellene kérni. Aki alkalomadtán elbeszélgetne a fiaddal ezekről a dolgokról. Erre szüksége lenne az egészséges fejlődéséhez is. Vannak dolgok amit mi anyukák a fiúgyermekünkkel nem tudunk úgy megbeszélni ahogy kellene.:)Mint ahogy az apukák sem a lánygyermekekkel.

2011. máj. 13. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nincs esetleg egy férfi rokon vagy ismerős, barát, aki közel áll a fiadhoz, és el tudna vele erről beszélgetni? Talán úgy könnyebben fel tudná dolgozni, ha egy férfi meséli el, hogy neki milyen volt az első stb.
2011. máj. 13. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

már 11 évesen sperma? :o


bár lehet

szerintem mondj el neki mindent normálisan


hogy mi is az pontosan

mire való, hogy a maszturbálás jó érzés, de magánügy, stb


ha cikinek érzed az egészet, akkor adj neki könyvet, vagy mond el neki NatGeo stílusban, mint vmi biológia ismeretterjesztőt nézne


ne mondd neki, hogy fehér pisi

és dicsérd meg, hogy lám, mert kezd férfi lenni

erre büszke lesz

2011. máj. 13. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Kedves Anyuka!


Mindenképpen egy férfi segítségére lesz szüksége a kisfiadnak, hiszen egy férfi mégis jobban el tudja magyarázni neki ezeket a dolgokat. Illetve lehet, hogy az apukája/más, megbízható férfi rokon pl. nagybácsi, nagypapa előtt jobban megnyílik.

Valószínűleg a kicsi fiad korábban érik, mint a többi srác, bár ma már egyáltalán nem szokatlan, ha valaki 10-11 évesen már serdül. Páromnak is 11 évesen volt az első magömlése.

Most meg van ijedve egy picit, hiszen nem volt felkészülve erre, ezért nem tudja hova tenni a dolgot.

Egy megbízható férfi rokon, ismerős picit jobban el tudja neki magyarázni ezeket a férfi dolgokat, biztosan szívesen elmeséli a fiadnak, hogy neki mikor volt először ilyen, hogyan élte meg a pubertáskort stb. Bár Te egy nagyon vagány anyuka vagy, ha ilyen nyitottan tudsz beszélgetni a kissráccal ezekről. :)))

Majd írj, mi lett, beszélt-e valaki a kisfiaddal.



26/L

2011. júl. 20. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!