Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Pár napja alkalmanként elkezd...

Pár napja alkalmanként elkezd görcsölni a jobb herém. Mitől lehet ez?

Figyelt kérdés
Pár napja azt vettem észre hogy a jobb herém néha görcsöl... nincsen egy perc, talán 10-20mp. Enyhe fájdalom, nem olyan mintha megütnék vagy beverném stb. de azért mégiscsak fáj. Kb 3 napja lehet ez napi 1-2x (ma már 3x volt). 3 hét alatt 3x keltem arra hogy görcsöl a vádlim (2x bal,1x jobb) azt mondják ez a kálcium hiány miatt van. Lehet az előző problémám is amiatt?
2011. jún. 3. 18:16
 1/6 anonim ***** válasza:

Hali!


Először is figyelj rám, és ne ijedj meg! :-o


Ha görcsöl a here, annak számos oka van. Egyik leggyakoribb az, hogy a here ÖNMAGA KÖRÜL KÖRBECSAVARODIK, ezáltal a vér útja elzáródik, és a here ha 5-6 órán belül nem kerül felszabadításra, akkor elhalhat.

A helyedben bemennék a kórházba, és megnézetném. NEM HOLNAP, MOST!!! MIHAMARABB! :-o


Ha uis ez az, amire most glok, akkor ketyeg az óra, és FONTOS, hogy azonnal lépj!



Természetesen nem biztos, hogy ez a baja, de elég nagy valószínűséget adok neki, az eddigi, mások jóvoltából szerzett tapasztalatok alapján.

A biztonság kedvéért AZONNAL menj be az ügyeletre, és kérj egy hereultrahangot is, az engem is megnyugtatott, amikor ucsak a jobb herémmel gáz volt.

Most menj el, és ha megjöttél, írj!



Am. hány éves vagy, és ez az alkalmi görcsölgetés mikor kezdődött?


Üdv: EE

2011. jún. 3. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Hát az a probléma hogy ez nem hiszem hogy menni fog... 14 éves vagyok... a kórház itt nálunk messze van... csak anyám van itthon... és amúgy nem folyamatosan görcsöl csak alkalmanként... bár mostmár egyre többször... nem olyan nagy fájdalom hogy most odakapjak egyből... igazából nemis lenne vészes ha máshol így fájna csak ez mégiscsak a herém... kicsit érzékenyebb... egyébként meg ma délután kezdődött... délelőtt is volt egyszer de azt alig vettem észre... 1-2 napja is egyszer... viszont aztisze hétfő reggel volt az hogy kb 1órán keresztül (szintén enyhén) fájt... szóval nemhiszem hogy az amit mondtál mert 5-6 óra bőven volt már azóta... de szerintem amint tudok elmegy orvoshoz. és köszönöm hogy írtál:)
2011. jún. 3. 21:50
 3/6 anonim ***** válasza:

"ez nem hiszem hogy menni fog"... ez itt kérlek rizsa, és most bemagyarázod azt, hogy most.. "--Áá, nem is olyan vészes!" Ez az ostoba ember hozzáállása a bajban. Ha rosszabb lesz, magadra vess, mert nem hallgattál rám!!! :-o


Sok a rizsa, és össze-vissza magyarázkodsz. Ha baj van, akkor tökmindegy mennyire messze van a kórház, a baj attól még baj marad, és súlyosbodhat. ("nem folyamatosan görcsöl csak alkalmanként... bár mostmár egyre többször")


Ilyenkor SZÓLNI KELL ANYUNAK, ÉS TÖKMINDEGY MILYEN MESSZE VAN A KÓRHÁZ, KOCSIBA VÁGNI MAGAD, ÉS ELMENNI! Rizsa meg nem kell. ENNYI! :-o

Ha segítséget kértél, akkor fogadd meg, és ne magyarázkodj, mert az a hülyék szokása. Az okos ember MEGGYŐZŐDIK arról, hogy minden rendben van.


De ha neked ennyire mind1 a heréd... do.Ob

Ha netán folyamatosan kezd majd görcsölni, és rosszabb esetben ki kell majd venni, akkor jusson eszedbe, hogy én figyelmeztettelek... de te ostoba voltál, mert nem hallgattál rám, kifogásokat kerestél, nem pedig anyudnak szóltál és MEGGYŐZŐDTÉL arról, hogy minden rendben...! (Reméljük, nem így lesz...de ettől még esélyes...)



Nem mentség, hogy 14 vagy, az sem, hogy messze a kórház. (Nemtom, hovávalósi vagy.) Ha félsz, szólj a szülődnek aki otthon van, a dumálódat meg arra használd, hogy elmondd a szüleidnek, ha félsz, mert ez lenne a normális, és ezt nem szégyelni kell, hanem ELMONDANI! :-o


Üdv: EE

2011. jún. 3. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Jézusom. Egy fejfájást is képes lennél ennyire felfújni, első-utolsó válaszoló?


Jópersze, nem szabad nemtörődömnek lenni, de valszeg nem "csavarodott be" a heréje a srácnak. Ha így lenne, már rég lerohadt volna...


Kérdező: gondolom te is hülyének éreznéd magad, ha emiatt rögtön kórházba kéne rohangálnod. Én meg vagyok győződve róla, hogy megmaradnak a tökeid, és csak te fújtad fel kicsit magadban a dolgot, hisz most ultrán odafigyelsz rá. De ha nem szűnik meg, vagy csak intenzívebb görcsök lesznek, akkor olvass vissza 2 hozzászólással feljebb.

2011. jún. 4. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Kedves előző.


Egy fejfájást nem fújok fel, mivel szerencsére ritkán fáj, és ha mégis, akkor is tudom, hogy mivel csillapítsam le. Na, de a hasonlat rossz, pláne hogy egy fejet nem le7 a heréhez hasonlítani és pepitában sem. A here vérellátása tud akadozni napok alatt is, meg órák alatt is. Csak sajna, mivel vannak, akik túl sokan bagatellizálják el a saját bajukat -- lásd, a mi kérdezőnk is, akit a félelmei inkább magyarázkodásra késztetnek, azt' ha szerencsés, nem lesz igazam. Ha meg peches, akkor verheti a fejét a falba, hogy milyen ostoba volt.


Egy bajt le7őleg a kialakulásakor, MÉG A SÚLYOSBODÁSA ELŐTT KELL KEZELNI, nem akkor, amikor már nem le7 rajta segíteni. Nem egy gyerekkel kommunikáltam, akinek el kellett távolítani a heréjét, azok között is akadtak ilyenek, akiknek így kezdődött, de volt itt pár hete egy 3éves gyermek esete is, az is ilyesmiről szólt, szóval erről ennyit.


Ha a Kérdező félelemből halogatja a dolgot, és nem szól (nem mer szólni) az anyjának, hát vessen magára, én figyelmeztettem. A Szentcsalád meg háromtagú...


Üdv: EE

2011. jún. 4. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

1. nem mesélem be magamnak hogy nincs baj... az egész estémet végig paráztam hogy mi lesz... szerencsémre ma még nem volt semmi fájás vagy valami remélem nem is lesz...

2. de Sikerült összegyűjtenem a bátorságom és szóltam anyámnak csak tudod este 10 órakkor nem olyan egyszerű kórházba eljutni főleg hogy az anyám az előtt másfél órával ért haza... és reggel 7-re ment dolgozni... Ezektől függetlenül tudom hogy csak segíteni akartál nekem amit nagyon értékelek... több ilyen ember kéne... az országba... a földre... arra is gondoltam, hogy vmi betegség egyik részfolyamata (tegnap fájt a torkom, viszketett belül a fülem, egész nap fújtam az orrom... még nemtudom mindenesetre jót tett hogy írtál... volt bátorságom szólni anyámnak:D köszönök szépen mindent

2011. jún. 4. 13:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!