Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Ma voltam dokinál és megvizsgá...

Ma voltam dokinál és megvizsgált és azt mondta hogy 2mm-es herevisszér tágulatom van. Ez mennyire súlyos, és hogy később mindenféleképpen műteni kell? Milyen következménye lehet a szexuális életemre?

Figyelt kérdés
A doki azt mondta hogy nem akut szóval nem kell műteni,csak majd menjek vissza kontrollra.Amugy abszolut nem fáj én észre sem vettem volna.
2011. jún. 14. 20:20
 1/3 anonim ***** válasza:
Ezeket az orvostól kellett volna megkérdezned.Egyébként ha az orvos azt mondta,hogy nem kell műteni akkor gondolom nem súlyos.
2011. jún. 14. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Smartguy86 ***** válasza:

Ha a kiváltó okot nem szünteted meg, akkor lehet súlyosabb is.


Ezek nevezetesen:

1. Nehezeket emelsz, gyakran terheled magad

2. Gyakran van vérellátási zavar a herében pl. elkötés (pl.: szexuális jellegű), vagy szűk alsógatya/nadrág miatt

3. Genetikailag öröklött az erek rossz befutása a lágyékodba


Amennyiben a 3. eset áll fenn, azt nem tudod kizárni, ezért kell a kontroll. Később azonban még ez is korrigálható műtéti úton!


Következménye akkor van, ha kezeletlen, mivel a tágult vénák az elhasznált vér pangását okozzák a herében, amiben a sejtek emiatt előbb-utóbb nem jutnak elég friss vérhez, ami kihatással lesz a spermiumtermelésre - ez részleges vagy teljes terméketlenséghez vezethet, amennyiben mindkét here érintett.


A jobb here érintettsége esetén ajánlott gondolni más szervek változásaira is!

2011. jún. 14. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

köszönöm a második válaszolónak,jobb herével nincs semmi baj a balban meg 2mm a tágulat.Emelgetni emelek nagyokat,edzegetek is,de a másik kettővel nincs baj.

Műteni nem szeretném ha nem muszáj.

2011. jún. 14. 21:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!