Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Húgycső kenet vizsgálat előtt...

Húgycső kenet vizsgálat előtt beleegyező nyilatkozatot irattak alá, ez azt jelenti, hogy lehet ennek a vizsgálatnak valamilyen káros következménye?

Figyelt kérdés
2011. febr. 14. 15:26
 1/6 anonim ***** válasza:
41%

Hali!


Nem.

Ez azt jelenti, hogy beleegyeztél abba, hogy az orvos egy steril vattapálcika segítségével belenyúljon a húgycsövedbe és kenetet vegyen belőle, amit majd vizsgálatra küld. De hogy pontosan mit jelent, ezt neked ott és akkor el kellett volna olvasnod.

Én addig SEMMIT SEM írnék alá, amíg nem tudom, mit is írok alá!?



A húgycsőbe belenyúlásnak (idegen test húgycsőbe kerülésének) annyi kellemetlensége természetesen le7, hogy sérül7 a húgycső végének az öble, ill. szakasza (ameddig felnyúlnak), mert a vatta súrlódik a csöved belsejével, ez kiküszöböl7etlen. Ha nem megfelelően higiénikus tárggyal nyúlnának bele, ill. fertőzést kap a húgycső, abból urethritis (húgycsőgyulladás) is kialakul6. A húgycsőgyulladás a hüvelygyulladáshoz hasonló tüneteket okoz, égő csípő érzést vizelés közben, rosszabb esetben vérzést, és itt ha nem haragszol nem folytatom mert az már csak súlyosabb esetek szövődményi lennének, nem ilyen körülményektől következik be beparáztatni pedig ok nélkül nem szeretnélek.


A lényeg, hogy ettől a dologtól (ha orvos végzi, nem pedig az önkielégítést szolgálja a dolog), csak a fenti szövődmények közül fordul6nak elő dolgok, de azt ott és helyben orvosolni tudják, tehát nincs okod aggódni. :-)


Üdv: EE

2011. febr. 14. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
De mért van erre szükséged egyáltalán,valami fertőzésed van?Állítólag ha ügyes a doki nem fáj ám.
2011. febr. 15. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Nem volt semmi a papíron, igazából még az sem pontosan, hogy milyen vizsgálatról van szó, csak egy előre megírt lap, és azt mondták alá kell írni ehhez a vizsgálathoz.

Égő csípő érzés vizeléskor, az van nekem már elég rég, ezért kell a vizsgálat.

2011. febr. 15. 18:34
 4/6 anonim ***** válasza:
Á,akkor valami fertőzésre gyanakodnak,azt meg bárhol és bármitől el lehet kapni,sőt még megfázástól is lehet ilyen érzete az embernek.De én egy tévé adásban láttam ilyet még rég,és ott a pálcikával vételnél úgy láttam nem fájt a pasinak,meg attól hogy aláírtad még nem biztos,hogy bele is nyúlnak a húgycsővedbe,szerintem előbb kivülről megnézik,szétnyitja,húzza kicsit a húgycsővet,aztán legvégső esetben csinálják ezt.
2011. febr. 16. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Sziasztok!


Leírom ide a tapasztalataimat, mert tudom, hogy főleg ebben a kényes kérdésben sokan a neten keresnek választ. Én épp fél órája estem túl ezen a vizsgálaton és nem írattak velem semmit sem alá. 4 fültisztítópálcikát helyeztek fel, ami nagyon kellemetlen volt, de kibírható. Amit viszont utána vizeléskor érzek az borzasztó. Elvileg ma egy kis vérzés előfordulhat, mert sérült a nyálkahártya, de ez 1-2 napon belül enyhül... hát hogy mondjam... várom eléggé.

2016. júl. 26. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Sziasztok!


Enyém volt az előző komment.

Na update: 1 nap alatt tűrhetővé enyhült a fájdalom. Nem mondom, hogy nem volt utána még jó pár nap, amikor a gondolat is fájt, de a nehezén már túl voltam.

2016. aug. 8. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!