Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Véres törlés? (Kérdésed túl...

Véres törlés? (Kérdésed túl rövid, a magyarázatod hosszú. )

Figyelt kérdés
Üdv! Amikor végzem a nagy dolgomat, akkor a törlés közben véres lesz a papír. Ha rátörlök 4-5x, utána lesz véres, nem azonnal. Ez csak egy ártatlan kis seb lehet, amit mindig felsértek?
2011. jún. 29. 02:02
 1/9 anonim ***** válasza:
Aranyér?
2011. jún. 29. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
aranyér, kérdőjel nélkül
2011. jún. 29. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Könnyen lehet aranyér, durva toalettpapír miatt (sokszor már egy PZS is az), vagy hasmenés után is elő szokott fordulni.

Aranyér vagy simán kidörzsölöd. Nekem nincs aranyerem de a híres zewa softis toalett papír kidörzsöli, és bármely más például kamillás wc papír esetén, ez csak ha hasmenés esetlén az kicsípi fordult elő. Elnézés ha gusztustalan voltam! Nem tudtam finomban megfogalmazni.

2011. jún. 29. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Minden nagydolog után mosd meg vízzel, esetleg kenegesd aranyérkenőccsel.

Ha erősebb a vérzés, vagy nem múlik, akkor feltétlen mutasd meg orvosnak.

2011. jún. 29. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Csak egy kis foltban lesz véres a papír, nem fáj meg semmi. Szerintem csak kidörzsöli a papír.
2011. jún. 29. 10:09
 6/9 anonim ***** válasza:

Ha folt nagyobb mint egy-két miniméter átmérőjű (de kisebb mint 8-10mm), és puha wc papíron is megjelenik, hasmenés nélkül. Akkor több mint valószínű aranyér.

Ha nagyobb lenne, az már más és nagyon súlyos baj lenne valószínűleg inkább. Persze lehetne súlyosan elhanyagolt arany ér is. Bár az annyi vér esetén, már inkább nem szűnő vérzést okoz.

2011. jún. 29. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ezer bocs!


és bármely más például kamillás wc papír esetén,*


és bármely más például kamillás wc papír esetén nem,


Jaj, mit csináltam.

2011. jún. 29. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ja jól írtam.


"és bármely más például kamillás wc papír esetén, ez csak ha hasmenés esetlén az kicsípi fordult elő."


Használj kamillás wc papírt! Nem drága. Ha hasmenés nélkül akkor is véres lesz, az aranyér.

2011. jún. 29. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Levka Reina ***** válasza:

Lehet egy aprócska berepedés, lehet aranyér, de lehet sok minden más is.

Meg kellene azért mutatni egy sebésznek v. első menetben a családorvosnak. Az első vizsgálat ilyenkor az ujjal való betapintás, nem tart egy percig sem, csak kicsit kellemetlen. Valószínűleg nincs nagy baj, de ezt nem hinni, hanem tudni kell!

Bocsi, ha kioktató voltam, szakmabeli vagyok.

2011. júl. 19. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!