Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Ha nem kezelik a magas vérnyom...

Ha nem kezelik a magas vérnyomást attól lehet impotens is az ember?

Figyelt kérdés
2011. júl. 24. 22:37
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Igen, lehet. Sokszor az impotencia hívja fel a figyelmet arra, hogy az illetőnek magas a vérnyomása.

A magas vérnyomásbetegség épp attól alattomos, hogy nagyon sokáig (akár évekig) teljesen hiányozhatnak a tünetek, aztán amikor már megjelennek a tünetek, akkor már sokkal nagyobb a baj, mintha már az elején kezelték volna. Ezért kell időnként vérnyomásmérővel ellenőrizni a vérnyomást, és nem megvárni a szövődményeket.

2011. júl. 28. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Most durva példát hozok, de talán érthető lesz, amit mondani akarok vele. Vegyük azt, hogy van egy hiper-szuper mosogató géped, aminek 1000 csöve van, és öntisztító képessége (máj, vese), de te annyira szupernek találod, hogy tisztítószert sem teszel bele, mert minek, szuper (tudatosabb táplálkozás, tisztítás). Aztán, hogy spóroljál, vagy mert így kényelmes, kikapcsolsz rajta még egy funkciót (ezt tudjuk be a mozgáshiánynak). A rendszer még így is tökéletesen működik, csak közben a trunya elkezd lerakódni a csövecskékben, csak hát ezt te nem látod. Rakod be naponta a mosatlant, ahogy sikerül, semmi vakargatás, meg ilyenek, bírja.

Így kell elképzelni a szervezetedet is. Lerakódnak méreganyagok, zsírok, telítődik a máj és a vese. Mindenhol szűkül a keresztmetszet, nő a nyomás, és kiveri itt ott a biztosítékot, de előbb mindig csak olyan helyeken, ami nem annyira fontos. Egy lámpa, egy kijelző hiba, aztán szállnak el a főrészek, de ez mind hosszú éveken át tart, ezért nem veszik észre, együtt élnek vele, beletörődnek az emberek, pedig nem kellene. Ezért mondom, hogy marhaság várni, meg méregetni. Mert mérni is csak pontban ugyanakkor ugyanolyan testhelyzetben kell, hogy lásd a tendenciát, ennyi idővel már sétálni is elmehetsz ... na, okos voltam? :)))

2011. júl. 29. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim válasza:
nekem vesegyulladás lett az eredménye akkor derült ki hogy magas a vérnyomásom
2011. júl. 29. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim válasza:
és nem voltak nekem se tünetek semmi
2011. júl. 29. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
halljátok ma egy kicsit futottam kinn és amikor bejöttem kicsit lelassult a szívverésem akkor valószínű szerintem hogy ezért van egy kicsit magas vérnyomásom elkezdek futni :)
2011. júl. 29. 12:41
 16/16 anonim válasza:
mindenképen menj orvoshoz az majd ő eldőnti hogy magas e
2011. júl. 30. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!