Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » HPV vírus meddig lesz még a...

HPV vírus meddig lesz még a férjemben?

Figyelt kérdés
A gyermekünk születése után 20 hónapja hpv- vírust találtak nálam. Soha előtte nem volt még nekem, és ezt követően a férjemet is kivizsgálta az urológus, genoidhoz küldték, hpv 66-os vírust találtak nála. Engem megműtöttek, sikeresen kimetszették a vírust és a fertőzött területet, de férjemnél azóta is fennáll a vírusosság. Szedtünk immunerősítőt, Isoprinosinet és különbözö fertőzésellenes tablettákat! Kb.meddig fog még tartani ez az állapot? Hiszen azt írják 1 másfél év alatt eltünik a szervezetből a hpv.
2011. szept. 7. 12:04
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy aki egyszer megfertőződik, élete végéig hordozza.
2011. szept. 7. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Úgy értem, hogy te is, mert a vírust nem lehet "kimetszeni", ha bekerül a szervezetbe, akkor ottmarad. Esetleg a vírus okozta problémás részt lehet eltávolítani.
2011. szept. 7. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Lehet igazad van. Nagyon durva egy dolog ez. Szülés utáni 6 hetes kontrollnál mutatták ki, és azóta van ez nálunk! Örök életemben p1-es leleteim voltak, egyszerüen értetlenül állunk a dolog elött..
2011. szept. 7. 12:49
 4/14 anonim ***** válasza:
Sima szűréseken nem néznek HPV-t, azt külön kérni kell (ill. az orvos kéri), ha indokolt. Lehet, hogy már rég fertőzött voltál, de a vírus nem okozott semmit. A szülésnél aktiválódhatott, esetleg a terhesség alatt, amikor gyengébb az immunrendszer. De az is lehet, hogy semmi köze a szüléshez, csak véletlen egybeesés, hogy mostanra jött ki, vagy csak most vizsgáltak annyira alaposan, hogy észrevették.
2011. szept. 7. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Lehetséges ez is, igen. Köszönöm a válaszokat!
2011. szept. 7. 20:53
 6/14 anonim ***** válasza:
45%
Körülmetélés a férfiknál hatásos rá
2011. szept. 7. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Ez szerintem így ebben a formában nem igaz.

Én azt olvastam, hogy a körülmetélt férfiak kisebb eséllyel kapják el. Gyógyításra viszont nem alkalmas a körülmetélés.

2011. szept. 8. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
a gyermek elkapta?
2011. szept. 8. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
A kisfiam nem tudom elkapta e, mivel a terhességem alatt végzett vizsgálatok nem mutattak hpv-t, lehet nem is volt bennem. Csak az az érdekes, hogy utána rögtön kimutatták és a férjemnél is. Említettem a babát a nőgyógyászomnak, Ö a gyerekorvoshoz irányított, a gyerekorvos meg azt mondta, később jelei mutatkoznak majd, egyszóval nem nagyon foglalkozott vele! Azt mondják túl sokat foglalkozunk a dologgal, de, mondom én, ha csak az emberiség fele foglalkozna a vírusával, ami a szervezetében van akkor nem itt tartana a világ!
2011. szept. 9. 08:35
 10/14 anonim ***** válasza:
Szerencse a szerencsétlenségben, hogy még ha a fiad el is kapta, rá nem veszélyes, ha jól tudom. Mintha azt olvastam volna, hogy férfiaknál nem okoz semmit. Persze így sem járt túl jól, mert továbbadhatja.
2011. szept. 9. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!