Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » 18éves vagyok és legutóbbi...

18éves vagyok és legutóbbi mérésen 114 volt a pulzusom és vérnyomásom is nagyon magas. Nagyon súlyos ez?

Figyelt kérdés
Pedig rendszeresen sportolok,nem tudom lehet hogy nagyon izgulok,bár apai ágon örököltem a magas vérnyomást.gyogyszert még fiatal és fejlödö szervezetem miatt nem ajánlottak.
2008. jún. 17. 11:11
 1/4 anonim ***** válasza:
70%

egy cipőben járok veled: énis 18, magas vérnyomás, pulzussal, sajnos. Átlagosan kb. 60-70nek kellene lennie a pulzusnak, az enyém 106 is volt. :(

vérnyomásom is magas. Ne is szedj gyógyzsert, lehet hogy "kinövöd". Engem amúgy nem gátol semmiben a magas pulzus és vérnyomás.

2008. jún. 17. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
70%

Helló!

Igen ilyen és ennél kisebb korban elég sok embernél előfordul. Van akinek 14évesen volt 192/150 is a vérnyomása.

Valószínű a vegetatív idegrendszered pörget fel.

2008. jún. 17. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Barátom!


Sajnos nem tudok egyetérteni az előttem szóló két Válaszolóval. A gyors pulzus és magasvérnyomás már ebben az életkorban is lehet kóros! A magasvérnyomás nagyon alattomos betegség, nagyon sok oka lehet, mindenképpen fordulj belgyógyászhoz egy kivizsgálásra!

2008. jún. 27. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Ki nem ajánlotta a gyógyszert? Én nekem is magas a vérnyomásom és pulzusom is. Én sem foglalkoztam vele, aztán egy úszásoktatás alatt megtörtént a baj. A medencében már éreztem, hogy valami nem stimmel. Szerencsére a medence szélén voltam, és elértem a szélét. Aztán leültem, és azt hittem, hogy elmúlt, de akkor kezdődött. Nem kaptam levegőt. De olyan szinten, hogy kék volt már kezem, lábam. Elvittek orvoshoz. Vérnyomás égben, pulzus szint úgy. Kapta vérnyomás csökkentőt, és szerencsére elmúlt. Én is örököltem, meg az állandó idegeskedés is rátett egy lapáttal. Nem akartalak megijeszteni, de nekem is mondták már sokan, hogy ne szedjek gyógyszert, mert így, meg úgy. És a gyógyszert sem biztos, hogy kell szedned örökre. Rendszeres ellenőrzés mellett beállítható a vérnyomás.
2008. jún. 27. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!