Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Barnás színű köpet reggel....

Barnás színű köpet reggel. Mitől lehet?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A párom pár hete barnás színűt köp reggelente, közvetlenül ébredés után. Egész nap nincs semmi, csak reggel.


Kapcsolódhat ahhoz, hogy néhány hete meg volt fázva, s fájt a torka?

Vagy mitől lehet?


Hozzáteszem: nem dohányzik.


Köszönöm előre is a válaszokat.



2011. okt. 31. 20:43
1 2
 1/17 anonim válasza:
Előtte nem iszik kávét, vagy kakaót?
2011. okt. 31. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim válasza:

Szia!

Biztosan le van rakódva valami,néhány hete megvolt fázva...elképzelhető,hogy nem teljesen múlt el,egyébként az egyik családtagom szintén így járt,beteg volt,szedte az antibiotikumot,úgy tűnt elmúlt..aztán köhögött ő inkább csak éjjel,nem is tudott aludni,mellette szedett köptetőt,és nem múlt,elment orvoshoz és kiderült,hogy tüdőgyulladása van.Szóval ha le van rakódva valami,érdemesebb elmenni a háziorvoshoz.

2011. okt. 31. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Nem iszik előtte semmit.


Én is mondtam, hogy menjen el orvoshoz, de az mondta, hogy jól van, mert nem érzi magát rosszul, nincs semmilyen más tünete.

2011. okt. 31. 21:01
 4/17 anonim ***** válasza:

Hát, nem vagyok orvos, de évente 4-szer biztos takonykóros vagyok, ezek közül néhányat követ valamilyen bakteriális felülfertőzés, pl. arcüreggyulladás, homloküreggyulladás, tüdőgyulladás, légycsőgyulladás, hangszalaggyulladás stb. Ezek erősebb, leginkább zöldes váladékkal szoktak járni. Vannak nagyon rafinált kórokozók is, amik vírus és baktérium között vannak.


Száz szónak is egy a vége: gondolom, te vagy a lány és ő a fiú, ezért magától nem megy el orvoshoz, mert hát ugyan már. De ha HETEK ÓTA nem múlik mondjuk egy bakteriális fertőzés, akkor nagyon gyorsan menjen dokihoz, mert iszonyú komoly komplikációk lehetnek. Ennyi idő után már nem vicces. Vizsgálják meg alaposan, hogy hol a góc, szerintem fog kapni antibiotikumot, biztos már jó sok fajta baktériumot sikerült kitenyésztenie a garatában vagy a tüdejében...


Ja, amúgy én ha megfázás után van bakteriális felülfertőzésem, nem szoktam antibiotikumot szedni, de kúrálom magam házilag, pihenek, és többnyire elmúlik. (Gondolom, a párod meg dolgozik, nem pihen, nem inhalál stb...). De néha, ha nagyon durva, mondjuk tüdőgyuszi, akkor már én is elfogadom az antibiotikumot.


Irány a doki!

2011. okt. 31. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Ja, 35/L vagyok, csak hogy az évi 4 megfázást meg tudd szorozni...
2011. okt. 31. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod! Megpróbálom rábeszélni, hogy menjen el dokihoz.


Amikor meg volt fázva, fájt a torka, akkor nem dolgozott, itthon pihent. Citromos teát főztem neki, torokfájásra vettem neki vény nélküli cukorkát (most nem jut eszembe a neve), savanyú káposztát nyomtam ezerrel. Nem volt nagyon vészes a megfázás, azért se ment dokihoz. Elmúlt kb. 1 hét alatt.

Azóta sem jött elő neki, nem fáj semmije, csak felkelés után ez a barna köpés idegesíti.

2011. okt. 31. 21:47
 7/17 anonim ***** válasza:

Nekem nagyon alattomos tüdőgyuszim volt, se láz, se semmi, de valahogy éreztem, hogy az, és addig bizonygattam az orvosoknak, míg végül NAGY NEHEZEN a tüdőröntgen is kimutatta. Atípusos volt, a többedik antibiotikumra múlt csak el, egy hónapig húztam vagy tovább.


A barna köpet (bocs) az orrüreg felől folyik hátra a garatba reggelre, vagy a tüdő felől köhögi fel?

2011. okt. 31. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Nem szokott köhögni (akkor sem köhögött amikor fájt a torka). Csak simán köp egyet. Van egy ilyen rossz szokása. Most lehet hülyén hangzik, de sokat szokott köpni. No persze nem utcán, meg nyilvános helyen.

Pl. amikor sokat gyalogolunk haza+ amire fellépcsőzünk a 4.emeletre, s elfárad, akkor is köpnie kell.

Reggelente is amikor kimegy a fürdőbe szokott, s pár hete vette észre, hogy barnás. Tehát nem köhögéssel jön fel neki.

2011. okt. 31. 22:05
 9/17 anonim ***** válasza:

Akkor arcüreg vagy homloküreg gyuszira tippelek, és éjjel hátrafolyik a garatába. De nagyon csúnya gyulladás, ha már barnás. Többféle kórokozó kitennyészhetett már.

A fő baj akkor van, ha elzáródik az a pici lyuk, ahol ki tud jönni.........


De mondom, nem vagyok orvos, csak gyakran takonykóros...


Majd írd meg, mi lett, OK?

2011. okt. 31. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Nem baj, hogy nem orvos, attól még örülök, hogy írsz:) Jó megosztani egymással a tapasztalatainkat. :)

Én mondjuk nem gondoltam orrmellék vagy arcüreg gyulladásra, mert nekem volt olyan, s akkor nagyon fájt a szemüregem, arcom, homlokom. Tudod, ez a tipikus tünete megvolt. S mivel neki nem fáj sehol, eszembe sem jutott. De jó tudni, hogy lehet ettől függetlenül.


Gondoltam még arra, hogy nem lehet-e attól (hiába ő nem dohányzik), de beszívja a cigi füstöt a munkahelyen, s ez káros hatással lett volna a tüdejére?

2011. okt. 31. 22:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!