Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Hogy borotválkozzak, hogy ne...

Hogy borotválkozzak, hogy ne irritálja a bőröm?

Figyelt kérdés
18éves vagyok és borotválkozás után mindig nagyon kipattog a bőröm. Hagyományos borotvát használtam eddig és most a villanyborotván gondolkodok. Melyiket ajánlatosabb használni?
2011. nov. 25. 21:59
 1/6 A kérdező kommentje:
Sajnos mivel hetente 2-3szor borotválkoznom kell sok seb van az arcomon és nem tudok vele mit tenni. Azt is hallottam, hogy az arcszesztől is kipattoghat szóval már azt is kipróbáltam, hogy nem kenem be borotválkozás után. Mindenféle balzsamot kipróbáltam de eddig semmi. Bőrgyógyász sem tudott segíteni, annyit mondott, hogy ez természetes.
2011. nov. 25. 22:04
 2/6 anonim ***** válasza:

Érzékeny lehetsz a borotvahabra, vagy gélre is. A villanyborotva is hatékony lehet, bár szerintem nem szedi le olyan szépen a szőrt, de ez most mellékes.

Tiszta, finomítatlan shea vaj csodákra képes az érzékeny bőrnél. A lush-nál lehet kapni borotvakrémet, nagyon jókat hallottam róla.

2011. nov. 25. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:

Mi az, hogy hagyományos? Ilyen? Vagy kés? [link]

Olvasgasd a borotvafórumot ("A borotválkozás jóbarát").

Ne borotváld ki magad, és akkor nem nő be a szőr. Készítsd elő rendesen a bőröd, ne használj flakonos habot, hanem borotvakrémet és pamacsot, stb...

A villanyborotva is lehet jó, de vajon a körkéses, vagy a rezgőkéses jön be neked? De még úgy is hozzá kell szoknia a bőrödnek, ami szintén szenvedés. (Nekem 3 hét volt Philishave-vel, de utána a legsimább érzetet adta.)

2011. nov. 25. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
hagyományo alatt az ilyen gilette blue meg ilyesmiket értettem. Az elektromos borotvától ki fog pattogni a bőröm? mert ilyeneket is hallottam már, és használhatok hozzá habot vagy nem kell?
2011. nov. 26. 07:40
 5/6 A kérdező kommentje:
egyébként philips hq664-n van
2011. nov. 26. 07:42
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha szappanal borotválkoznál nem lenne probléma....én a borotvahaboktól kipattogtam. Ami egyedül bevált az az Ilcsi fekete szappan. Legjobb. Nincs kipattogzott bőr.
2011. nov. 27. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!