Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Hány és milyen vizsgálattal...

Hány és milyen vizsgálattal lehetne egy középkorú felnőtt férfit kivizsgálni, hogy van-e neadjisten valamilyen rákos betegsége?

Figyelt kérdés

Nagyon aggódom apukámért, a kora miatt (57 éves lesz) , szeretném tudni, hogy milyen és hány vizsgálattal lehetne minél alaposabban kivizsgálni ?

Tudnátok támpontokat adni vagy felsorolni hogy kb hány vizsg. lenne ez ?


Egyébként nincsen semmilyen panasza vagy tünete, hogy vmi baja lenne, csak szeretném megnyugatatni a lelkemet, hogy nincs semmi baja.


2011. dec. 8. 03:53
 1/9 anonim ***** válasza:
0%

Teljes labor és vizeletvizsgálat.. gondolom ha ott minden rendben, akkor nem lehet gond. :)

Ilyen vizsgálatot meg lehet kérni a háziorvostól.

2011. dec. 8. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Azért ennyi nem elég szerintem. A férfiaknak is kellene menni rendszeresen rákszűrésre (pl. prosztata), tüdőszűrésre.
2011. dec. 8. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ha elmegy az ajánlott szűrővizsgálatokra, és egy általános ilyen-olyan vér- vizelet- laborvizsgálatokra, akkor azért nagyjából kiderülnek a dolgok.


Van valami konkrét ok, ami miatt aggódsz? Például hirtelen lefogyott fogyókúra nélkül 15 kilót? Vagy dohányzik napi 2 dobozzal és véreset köhög? Vagy a bőre feltűnően sárga lett, és a körmei púposan görbülnek az ujjain?

Vagy csak a két füle között van a feje és most arra gondolsz, hogy ez jó-e? Attól, hogy 57 éves apukád, nem kellene beleszuggerálnod, hogy "de biztos rákos"

2011. dec. 8. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Mivel én is rákbeteg vagyok le tudom írni pontosan, hogy milyen vizsgálatokat végeznek rajtam. Szerintem ennyi elég lenne neki is, mert az orvosomnak elég. Teljes vérkép, teljes vizelet, tüdő röntgen, hasi ultrahang. Ha ezeken minden oké, nagy baj tuti nincs. Esetleg urológián egy prosztatavizsgálat, mert ha nincs vizelet a hólyagban nem értékelhető az ultrahangon.
2011. dec. 8. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen. Nem, semmi konkrét tünet nincs rajta hálistennek.


Utolsó : őszintén kívánom, hogy gyógyulj meg, köszönöm, hogy írtál.

2011. dec. 8. 18:43
 6/9 anonim ***** válasza:
Nincs mit. Remélem segítettem egy kicsit.
2011. dec. 8. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Igen.


Remélem, a Te eseted nem súlyos. :(

2011. dec. 9. 01:25
 8/9 anonim ***** válasza:
Hasi ultrahang azzal a hasüreg és a prosztata állapota is látható és prosztata ügyileg kevésbbé kellemetelen,mint ha a fenékbe nyúlnának fel azért:)és jó hogy a belekről is képet kapunk.
2011. dec. 10. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nekem jók voltak a leleteim, amikor rákos voltam, az elején, még vért is adtam augusztusban amit felhasználtak, mert jó volt októberben meg már nagyon erős tüneteim voltak. Mondjuk nekem kifejezetten agresszív daganatom volt, ami hirtelen a sokszorosára nőtt.


Tehát egy vérkép nem sokat ér.


Pet Ct kimutathatja korán a rosszindulatú elváltozást, de az magas sugárterheléssel jár és drága, mondjuk ha nekem lett volna akkor amikor nem is gondoltam, hogy bajom van, akkor még meglehetne a lépem, meg nem lett volna agyi áttétem, de mondjuk nálam komoly orvosi mulasztás volt.


Olyan bajom volt (limfóma) ami teljesen gyógyítható, én meggyógyultam, de sok károsodásom lett.

2014. nov. 4. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!