Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Miért kopaszodik manapság...

Miért kopaszodik manapság egyre több 20-on éves srác?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 26 éves nő vagyok, fodrászként dolgozok. Az utóbbi években észrevettem, hogy egyre több 20-on éves fiatal fiú már csúnyan kopaszodik és ez sajnos még a gimnazisták körében is gyakran előfordul. Kizárt, hogy ennek csakis genetikai oka lenne, mert kb. 10 éve még ritkaság volt a 20-on évesen kopaszodás. Nem lehetséges az, hogy a modern életvitel, rossz táplálkozás, sprot hiánya, számítógép előtt ülés, kiegyensúlyozatlan szexuális élet miatt, már fiatalon megnő a dihidro-tesztoszteron és a fiatalok többsége ezért kopaszodik? Sajnos nem értek a témához, de válaszra kíváncsi vagyok.
2011. dec. 16. 16:19
1 2 3
 21/28 A kérdező kommentje:

Tami976, bocsi de ezt rosszul tudod.

Valaki már írta fentebb, hogy az 50-es években az ifjúkori kopaszodás népbetegség volt és nem csak a fiúknál, hanem sok nőnél is. Ezek az adatok a korabeli iskolai és munkahelyi egészségügyi statisztikákból származnak azaz hivatalosak és hitelesek.

A kopaszodás egy genetikai hajlam, de ez nem azt jelenti, hogy az erre hajlamosaknak feltétlenül kopaszodnia kell, főleg nem fiatalon (persze kivételek vannak). Az orvosok még nem tudják pontosan mi okozza a fiatalkori androgén kopaszodást, a legújabb kutatások szerint a stressz és dohányzás együttes kombinációja súlyos kockázati tényező. A megfigyelések szerint a "kedvező létkörülmények" és a kényelmes is élet is közrejátszik, pl. egy 30 éves akítv irodai munkát végző férfinek jóval kevesebb a haja, mint ugyanilyen idős verseny-sportolónak (nem testépítőnek) vagy mint pl. egy hajléktalan "utcagyereknek" (érdekesség, hogy a több éve hajléktalan embereknél nagyon ritka a 45-55 éves kor előtti kopaszodás).

Még néhány adatot leírok. Az Európai Unió 16 tagállamában folynak jelenleg is kutatások a témában, a neten rengeteg kutatási hír található főként németül, de angolul is akad rendesen. 2011-ben a 18-30 év közti európai férfiak 38%-a valamilyen mértékben már elkezdett kopaszodni, ez az arány 1981-ben Nyugat-Erurópán 9%, Közép-Kelet-Európában, pedig 14% volt.


A #19 részben jókat ír, viszont néhány válaszadó (és itt a fentebbi állítólagos orvos/gyógyszerészre gondolok) válasza erősen "kifogásolható".

2012. jan. 2. 02:40
 22/28 A kérdező kommentje:

A következő kérdésem lehet, hogy az lesz, hogy "A magyar nyelvű oldalakon, miért nem írnak szinte semmi használhatót a fiatalkori kopaszodásról?" :-)

De amúgy érthető, szerintem a magyar emberek meglehetősen beletörődően állnak hozzá a saját sorsukhoz...

2012. jan. 2. 02:46
 23/28 anonim ***** válasza:
100%

20 éves fiú vagyok. Ritkul a hajam. Pont a célszemély akit kerestek.


Nagyon érdekeseket írtatok. Hogy miért ritkul a hajam? Pár lehetséges ok:

-nem nagyon sportolok inkább gépezek

-igaz nem zabálok mindent össze vissza, mcdonald's ban szinte soha nem voltam - viszont a táplálkozás terén lehetne javítani, kevés zöldséget eszek


-20 éves korban legaktívabb szexuálisan az ember. az orgazmusnál a tesztoszteron DHT-vá alakul aminek a hatását már leírtátok


-én is zselézem a hajam - mert a tévéből az árad hogy csak így lehetsz menő. nem hiszem hogy 10-20 éve elterjedt lett volan a zselé és a hajvasaló


mindemellett vashiányos vagyok :)

és télen, fagyban nem húzok sapkát


azaz minden lehetséges ok megtalálható nálam és a legtöbb fiatalnál.


Régen azért az emberek egészségesebben táplálkoztak, nem vasalták zselézétka hajukat, még talán sapkát is húztak, mert nem volt "kakastarély"ra beállítva a hajuk, nem ültek annyit a gép előtt ...

2012. jan. 3. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:

Örülök, hogy végre valaki feltette ezt a kérdést.

Nemrég voltam Ausztriában egy előadáson, a manapság tapasztalható tömeges fiatalkori kopaszodásról és ott ugyanazokat az adatokat mondták el, amit a kérdező az előbb leírt. Még azt is mondták, hogy a bőrgyógyászoknak egyenlőre fogalmuk sincs, hogy ezek a gének mitől aktíválódhatnak idejekorán.

Az viszont biztos, ha egyszer megtalálják a gyógymódját, az hatalmas biznisz lesz. (Halkan megjegyzem, hogy már így is az...)

2012. jan. 4. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim válasza:

18 éves fiú vagyok, kopaszodok. Már pár éve lassan elkezdődött ez a folyamat, de csak az utóbbi egy évben lett már rendesen észrevehető.

Szóval mit javasoltok mit tudnék tenni ellene ? Van e értelme elmenni valamilyen orvoshoz ha igen akkor elég egy bőrgyógyász vagy mi ?

Mondhatni élsportoló vagyok, már általános iskolás korom óta kb minden nap van edzésem, hétvégén meccs, gének terén nem állok rosszul ( 96 éves nagyapám haját jó páran megirigyelnék ), vitaminhiány lehetséges, ritkán eszem gyümölcsöt, de szoktam szedni vitamintablettákat, stressz az volt/van bőven, próbálok amennyire lehet egészségesen enni. Bármi ami segíthet szívesen fogadok :)

2014. márc. 25. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim válasza:
Nekem 21 évesen kezdett el hullani a hajam, mondhatni egyik napról a másikra! Meg is ijedtem rendesen, mert félhosszú volt és rengeteg hajszál volt a kádban hajmosás után. Én még csak nem is nagyon szoktam zselézni, két kezemen meg tudom számolni, hányszor használtam ilyesmit életemben. Voltam vérképet csináltatni, itt mindent rendben találtak, így aztán elkezdtem multivitamint szedni és körülbelül kéthetente rövidre (pár milliméteresre) vágattam a hajam közel fél éven keresztül, és nekem ez (bár nem akarom elkiabálni) nagyon úgy tűnik, hogy segített! :) Akik hasonló problémával küzdenek, azt tudom mondani, hogy ne adják fel, akár az én módszeremet is kipróbálhatják, előbb vagy utóbb szerintem lesz eredménye! :) Én is nagyon el voltam keseredve de talán már vége a kálváriámnak.
2014. máj. 5. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim válasza:
És csak még annyit fűznék hozzá, hogy igen, a mai "felgyorsult világ" sem tesz jót az emberek egészségének, így a hajuknak sem.
2014. máj. 5. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
Na ez mind szép és jó, de nincs erre valami gyógymód, kezelés? :D
2017. jún. 23. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!