Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Enyhén lúgos ásványvíz fogyasz...

Enyhén lúgos ásványvíz fogyasztása segíthet a savas vizeleten?

Figyelt kérdés
Van egy olyan problémám, hogy Chrone beteg gyanús voltam és ezért csináltak vér és vizeletvizsgálatot. Az eredmények szerint nagyon sok a hugysavam, ami miatt 6-os PH-jú a vizeletem, tehát enyhén savas. Emiatt eléggé erős szaga van, és előfordult már, hogy vizelés után maga a szag átérződött a nadrágon is. Nem hiszem, hogy eddig a barátnőm vagy bárki észrevette volna, de engem nagyon zavar. Segíthet ezen a lúgos víz (7,4-es PH).
2011. dec. 17. 14:35
 1/4 anonim ***** válasza:
26%
Esetleg valamennyire. Jobban kellene figyelned arra, mit eszel. Én a reggelt egy frissen kifacsart citrom levével kezdem. Ez egy tökéletes lugosító. Háromnegyed óráig utána semmit nem fogyasztok. Nem kell attól tartanod, hogy savat csinál. Sok zöldségég és gyümölcs fogyasztása átlendítheti a szervezetedet a lúgos kémhatás felé.
2011. dec. 17. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi.
2011. dec. 17. 15:05
 3/4 anonim ***** válasza:
49%

Az első jót írt (sok zöldség, gyümölcs), de az indolkása hülyeség... Viszont most nincs időm és energiám a purin metabolizmus rejtelmeibe belemenni.

Azt hozzátenném, hogy a lényeg a KEVÉS hús (pláne a vöröset kerüld), máj, egyéb belsőség, mert ezekben sok a purin, és ezekből képződik a húgysav.

2011. dec. 17. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
67%

Nekem is 6-os pH-jú, pedig a húgysavam teljesen rendben van.


Igyál kicsit több (akármilyen pH-jú) vizet, egyél kevesebb húst, a kukid meg töröld meg rendesen. Ennyi.


Amikor a lúgos víz és a savas gyümölcs egyszerre segít megakadályozni a szervezet "elsavasodását", akkor én komolyan elgondolkoznék az egész témakör komolyságán.

2011. dec. 18. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!