Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Naponta 1,5-2l ásványvizet...

Naponta 1,5-2l ásványvizet iszom meg (enyhén dúsitott). Ez ártalmas az egézségemre, vagy normális tehát midnegy hogy ezt iszom vagy csapvizet. Egyáltalán egézséges az ásványviz igy hosszu távon? Összes oldott ásványi anyag tartalma: 610mg/l.

Figyelt kérdés
persze fogyasztok más italt is pl...gyümölcsitalok, szénsavast kihagyom meg a cola meg ilyesmi. Azért kérdezem mindezt mert hallottam rola hogy vesekövet lehet kapni egy idő után...meg mennyinek szabad lennie az ö.oldott.á.a.tartalomnak....Dehát akkor ha nem szabadna fogyasztani akkor nem is engednék árulni!Aki ért hozzá vagy tapasztralat az irjon!!:)
2009. máj. 24. 09:34
 1/8 anonim ***** válasza:
75%

Nóóóóóóóóóóóóórmális?


Szerinted az ásványvíz egészségesebb, vagy a csapvíz, amit agyonklórozva küldenek el hozzád több kilométer csövön keresztül? Ízre nem érzel különbséget?

Veseköved mitől lenne ha sok folyadékot iszol? Vesekő akkor lesz ha nincs mivel átmosni a veséket... GONDÓÓÓÓKODJ Boborján!!! :)

2009. máj. 24. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
54%
Hogy lehet enyhén dúsított ásványvizet inni? Annak nagyon rossz íze van... vagy teljesen szénsavas legyen, vagy egyáltalán ne. :P
2009. máj. 24. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
46%
Semmi bajod nem lesz tőle!A vesekő nem az ásványvíztől alakul ki.Én is napi több litert iszok belőle!A csapvíz károsabb , így maradj az ásványvíznél..Meleg nyári napokon még többet is megihatsz belőle!
2009. máj. 24. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
91%
én meg azt mondom egyáltalán nem lenne baj ha csapvízből inna meg ugyanennyit, sőt megkockáztatom hogy jobban járna, ugyanis hiszitek vagy sem magyarországon iható a csapvíz. még igencsak jó minőségű néhány országéhoz képest. van akinek csak ez jut, mégsem dobja fel a bakancsát 40évesen. nyilván a klór nem hiányzikbelőle, de tisztítani valahogy kell. annyiban jobb még hogy több fluort tartalmaz, erősíti a fogaidat hogy nehezebben mennek majd tönkre. de ha ásványvízpárti vagy szerintem azzal sincs semmi baj, mindenkinek szíve joga mit iszik
2009. máj. 24. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
56%
Sajnos,nem alaptalan a kérdező aggodalma. Az ásványvíz valóban sokkal egészségesebb a csapvíznél,de a szénsavas italok,kólák ,üdítők,sőt a szénsavas ásványvíz a benne levő kálcium miatt sajnos okozhat vesekövességet,bár ebben szerepe van a hajlamnak is. Mielőtt lepontoznátok,megírom,neves urológus barátomat is megkérdeztem erről,azt mondta,sajnos elég szomorú statisztikát tudna mutatni a vesekövesség és a szénsavas italok összefüggéséről. Viszont a mentes ásványvíz nagyon egészséges!
2009. máj. 24. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az üzlet mindenekelőtt. A cigaretta kimutathatóan egészségtelen,mégis árulják. És még mi mendent,amiről nem is feltételezzük,hogy mérgező anyagok vannak benne.Az ásványvíz még nem is tartozik ebbe a csoportba.Szóval arra ne számíts,hogy akkor nem árulnak valamit,ha káros vagy egészségtelen. Pénz beszél......
2009. máj. 24. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
11.27-est nem értem: a szénsavnak semmi köze nincs a kálciumhoz! A kálcium nem azért van az ásványvízben, pláne nem egyéb italokban, mert az szénsavas! Az ásványvizekről meg azt szokták mondani, hogy váltogatni kell néhány havonta, hogy különböző ásványi összetételű vizeket igyunk, mindegyikben mások az arányok.
2009. máj. 24. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
32%

én hál istennek olyan helyen lakom, ahol a csapvíz első osztályú.

ma már szigorú feltételeknek kell, hogy megfeleljen az iható víz és a mi térségünk ebben első.

nyugodtan iható korlátlanul, hiszen minden ásványi anyag benne van.

2009. máj. 25. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!