Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » A férfiak általánosságban,...

A férfiak általánosságban, miért halnak korábban, mint a nők?

Figyelt kérdés
2011. dec. 26. 07:22
 1/7 anonim ***** válasza:
A férfiaknál sokkal több a dohányos és a nagyivó,ez az egyik ok.A másik szerintem az hogy a férfiak sokkal nehezebb fizikai munkát végeznek,és többet stresszelnek,hiszen bennük van az a tudat hogy ők a családfenntartók és minden körülmények közt meg kell felelniük.
2011. dec. 26. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ugyanazt tudnám mondani, mintaz előttem szóló.
2011. dec. 26. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A nők a havi menstruációval rengtetg méreganyagot veszítenek,a férfiak meg nem.Ez az egyik fő ok.
2012. jan. 8. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A női nemi hormonok jó hatással vannak az egészségre. Mivel a férfiakban kevesebb van, ezért hátrányban vannak.

Másrészt a nők gyakrabban járnak orvosi vizsgálatokra. Még abban az esetben is megejtik az évente esedékes felülvizsgálatot (legyen az háziorvos, nőgyógyász), ha nincs semmi bajuk.

Harmadrészt sokkal szorosabb szociális kapcsolataik vannak, így egyrészt több egészségmegőrző tanácsot kapnak, másrészt a beszélgetések (barátnőkkel, rokonokkal, papokkal=gyónás) szellemi megkönnyebbülést is hoznak. Az pedig nyilvánvaló, hogy a lelki egészség segíti a gyógyulást.

2012. jan. 18. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A nők miatt.
2012. nov. 11. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Az uccsó mindent visz :D
2012. nov. 12. 15:41
 7/7 Brumika válasza:
Hasonlóan az előttem szólóhoz, a nők azért élnek tovább, mert nincs nekik feleségük :)
2012. nov. 15. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!