Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Bakteriális fertőzésem van. A...

Bakteriális fertőzésem van. A párom mivel kezelje magát?

Figyelt kérdés
Kérdeztem a dokit, de azt mondta hogy kamillás borogatást alkalmazzon a péniszén, de én ezt valahogy nem tartom elégnek főleg hogy majdnem 10 ezret költöttem a gyógyszereimre, nem szeretném visszakapni a későbbiekben. Mivel kenegesse? Sába szappan? Canesten krém?

2012. jan. 21. 22:02
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:

Menj normális orvoshoz! Ez felháborító amit megenged magának!


A kamillától nem hiszem hogy el fog múlni. Először is tudni kell milyen baktárium okozza.

Ha orálisan is szeretkeztetek akkor a szádban is lehet a baktáriumból, és a párod szájában is (mivel csókolózáskor is átkerül).


A Canesten gombákra való, nem sok fajra, nem is igazán hat.

A nőgyógyész vegyen hüvelykenetet, küldje el kitenyésztésre (kb. 1 hét), valamint fül-orr-gégészhez is el kell menned és a szájnyálkahártyádról is kell kenet.


A párodnak urológushoz kell mennie, a húgycsövének tövéből vattáspálcikával fognak mintátvenni, valamint a makkról. Továbbá ő is menjen fül-orr gégészhez.


Ne csak kitenyésztés hanem antibiotikum-rezisztencia vizsgálatot is kérjetek: így kiderül melyik hatóanyag/gyógyszer hatásos és nem kell hatástalan gyógyszerekre egy rakat pénzt kidobnod.


A kitenyésztés 1 hét.


Ha pontosan tudod hogy milyen fertőzésed van akkor megelőzésként talán el lehet kezdeni a párodnak is szedni gyógyszert, de ez nagy károkat is okozhat a szervezetében.

2012. jan. 23. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:

Úristen! Nem tudtam hogy ennyi minden kell ezekhez...nekem még a fertőzés nevét sem mondta meg.

De veszek 500-ért Sába szappant az megfelelne? Kifejezetten van férfiaknak is fertőzések ellen.

2012. jan. 23. 14:24
 3/25 A kérdező kommentje:
És különben kenetet is vett már. Azt mondta hogy bakteriális valami arra nem nem emlékszek de van egy kis gyulladás is, és a tejvasaim elpusztultak. Ezekre kaptam gyógyszert. Ginoflort és Lactofeel-t.
2012. jan. 23. 14:26
 4/25 anonim ***** válasza:

tejvas? az micsoda?


tejsav van, tejsavtól sok baktérium elpusztul, egy részük meg pont abban érzi jól magát, másik részük pedig tejsavat termel.

2012. jan. 23. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
Pedig ezek a gyógyszerek állítják vissza a hüvely pH értékét, és ezekben mind tejsav van amikre a hüvelynek szüksége van.
2012. jan. 23. 17:12
 6/25 anonim ***** válasza:

Akkor leírom mégegyszer:


A hüvely pH-ja jó esetben 5-ös, tehát gyengén savas.


A tejsav és tejsavtermelő baktérium visszállítja a hüvely pH-ját.


De! Van olyan káros baktérium ami ettől nem pusztul el!


És a Canesten még mindig gombás fertőzésre való nem pedig baktériumfertőzésre.

2012. jan. 23. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:

Jah: és nem tudom hogy gondoltad, a fertőzés már nagy eséllyel a párod húgycsövében is jelen van, kimosod onnan Sába szappannal vagy mégis hogy? Remélem ezt nem gondoltad komolyan?!


Menjen normális orvoshoz.

2012. jan. 23. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
Akkor mi a fenével kenjem hogy ne viszkessen és égjen??:(
2012. jan. 23. 17:53
 9/25 A kérdező kommentje:
És mit csinálnak velünk ha a húgycsőben is jelen van? Nekem is fáj a pisilés mostanában...
2012. jan. 23. 17:54
 10/25 anonim ***** válasza:

Na, látom mégis érdekel:


Antibiotikumot adnak magas dózisban. Általában amoxicillint 3x1000 mg-ot 7 napig. Az amoxicillin elég barátságos, nem nagyon okoz gyomorpanaszokat, sem hasmenést, és a bélflóra is könnyebben regenerálódik mint más AB-ok esetén.


Olyat adnak ami vizelettel nagy mértékben kiválasztódik a szervezetből, mert így eléri a vizeletben a nagyon magas, ölő koncentrációt amitől a baktériumsejtek szétesnek, elpusztulnak.

2012. jan. 23. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!