Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Mivan a térdemmel? SEGÍTSÉG!...

Mivan a térdemmel? SEGÍTSÉG! Nagyon kétségbe vagyok esve.

Figyelt kérdés

Bocsi, hogy hosszú, de leírom az elejétől a végéig.

Félévvel ezelőtt egy focimeccsen, valami történt a térdemmel. Nem tudom, hogy megrúgták-e vagy kifordult-e vagy , hogy konkrétan mi is történt, de azt tudom, hogy nagyon fájt, alig bírtam hazamenni. Nagyon bedagadt (szinte azonnal), szóval elmentünk a Heim Pálba. Ott sínbe rakták. Az nap éjjel nagyon fájt a lábam nem bírtam aludni, szóval visszamentünk a Heim Pálba, és ekkor már annyira bevolt dagadva, hogy lekellett szívni. Kb. egy deci véres folyadékot szívtak le, majd visszatették a sínt. Szépen lassan helyre jött, majd három hónappal később egy edzésen megint történt valami. Olyan érzésem volt mint ha kificamodott volna a térdem vagy a térdkalácsom elmozdult volna, de ez most más fájdalom volt , mint a legelső. A Heim Pálban újra sínbe akarták rakni, de nem engedtük, szóval elmentünk egy maszek orvoshoz, aki ultrahang segítségével azt mondta, hogy részleges szakadásom van. Felírt egy porc és szalagerősítő gyógyszert. Ezt kellett szednem plusz sokat futni és biciklizni, mivel a beteg lábam teljesen elvékonyodott. Azt hittem, hogy már minden okés, lassan visszamentem foci edzésekre, erre megint kiment a térdem. Ugyanúgy, mint előzőleg. Most nem tudom mit csináljak, a sportkórházban azt mondták semmi bajom, a Heim Pál is sz*rik rám, a maszek orvost egyelőre nem tudom elréni, de ha elis tudnám, biztos rengeteg pénz lenne a műtét. De azt se tudom, hogy konkrétan mi bajom :(


2012. febr. 5. 19:14
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Megmondták, hogy nincs semmi bajod. Használj valami térdvédőt az edzéseken és ne erőltesd túl a térded. Ha betartod a fokozatosságot az edzésben, akkor rendbe fog jönni. Türelem!
2012. febr. 5. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
De az nem normális, hogy egy rossz mozdulat miatt kificamodik/kiugrik a térdem. És az ultrahangos képeken pedig látható a részleges szakadás. Nem értem, hogy akkor miért nem küldenek műtétre?
2012. febr. 5. 19:28
 3/17 A kérdező kommentje:
És a sportkórházban az orvos meg azt mondta, hogy ne használjak semmilyen térdvédőt, térdrögzítőt, de még fáslit se mert lassítja az izomnövekedést. És nekem meg erősítenem kell a lábamat, mert elvékonyodott.
2012. febr. 5. 19:29
 4/17 anonim ***** válasza:
A részleges szalagszakadást nem mindig muszáj műteni, sőt. Már rég is volt, azóta valószínűleg regenerálódtak a szalagok. Azért ugrik ki, mert elgyengültek az izmaid. Lehet, hogy egy gyógytornásszal kéne egyeztetned az edzéstervedet.
2012. febr. 5. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

nincs egy sportorvos, edző, gyűró aki megmondja mit csinálj?

a praxisukban nem te vagy az első, ha valaki tudja mi a teendő, akkor az ők

2012. febr. 6. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Azért az írásodban fellelhető, hogy mi a bajod. Szerintem egy erős gyulladás is van, lehet bakteriális. Antibiotikum kúra kellene. Ha másképp nem megy maszek orvos...és kérdezz rá erre amit írtam. Egy ideig nem eröltetném a focizást.Sínbe ne engedd tenni.
2012. febr. 6. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim válasza:
Nekem először kb 2 éve ficamodott ki (kosarazás közben), azóta úgy fél évente ismétlődik. Egy rossz lépés és már ki is fordul :( Sportolnom nem ajánlott, max futás. Amikor először kifordult meg is műtöttek de semmit nem ért. Utoljára tegnap előtt fordult ki, pedig akkor térd védő gumi is rajta volt és az sem ért semmit. Ma fogják leszívatni és addig itthon ülhetek amíg el nem múlik a belső vérzés.Ennél jobban nem tudok rá vigyázni Rohadt szívás :(
2012. febr. 6. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Nekem most olyan állapotban van, hogy nem tudom teljesen, 100%-ig behajlítani a lábamat, mert fáj és húzódik. Ezen kívűl gugolni sem tudok, mert az is fáj és szószerint egy csíkban érzem a húzódást meg a fájdalmat.

Amikor meg kimegy a térdem, akkor bedagad, és kb. csak annyira tudom behajlítani, hogy járni tudjak, de ez másnapra el is múlik és olyan, mintha nem történt volna semmi.

2012. febr. 6. 15:32
 9/17 anonim ***** válasza:
Sportkórház: Mecseki doktor. Ő a legjobb, hozzá menj!
2012. febr. 6. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Szerintem neked nem való az ilyen intenzív sport. Tudom, szereted a focit, de az egészség többet ér. Vannak emberek, akiknek ilyenek az izületeik.
2012. febr. 6. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!