Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Mivan a térdemmel? SEGÍTSÉG!...

Mivan a térdemmel? SEGÍTSÉG! Nagyon kétségbe vagyok esve.

Figyelt kérdés

Bocsi, hogy hosszú, de leírom az elejétől a végéig.

Félévvel ezelőtt egy focimeccsen, valami történt a térdemmel. Nem tudom, hogy megrúgták-e vagy kifordult-e vagy , hogy konkrétan mi is történt, de azt tudom, hogy nagyon fájt, alig bírtam hazamenni. Nagyon bedagadt (szinte azonnal), szóval elmentünk a Heim Pálba. Ott sínbe rakták. Az nap éjjel nagyon fájt a lábam nem bírtam aludni, szóval visszamentünk a Heim Pálba, és ekkor már annyira bevolt dagadva, hogy lekellett szívni. Kb. egy deci véres folyadékot szívtak le, majd visszatették a sínt. Szépen lassan helyre jött, majd három hónappal később egy edzésen megint történt valami. Olyan érzésem volt mint ha kificamodott volna a térdem vagy a térdkalácsom elmozdult volna, de ez most más fájdalom volt , mint a legelső. A Heim Pálban újra sínbe akarták rakni, de nem engedtük, szóval elmentünk egy maszek orvoshoz, aki ultrahang segítségével azt mondta, hogy részleges szakadásom van. Felírt egy porc és szalagerősítő gyógyszert. Ezt kellett szednem plusz sokat futni és biciklizni, mivel a beteg lábam teljesen elvékonyodott. Azt hittem, hogy már minden okés, lassan visszamentem foci edzésekre, erre megint kiment a térdem. Ugyanúgy, mint előzőleg. Most nem tudom mit csináljak, a sportkórházban azt mondták semmi bajom, a Heim Pál is sz*rik rám, a maszek orvost egyelőre nem tudom elréni, de ha elis tudnám, biztos rengeteg pénz lenne a műtét. De azt se tudom, hogy konkrétan mi bajom :(


2012. febr. 5. 19:14
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Eddig soha semmi bajom nem volt. Nem fogom most abbahagyni...
2012. febr. 9. 17:32
 12/17 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom, de én úgy voltam vele, amikor focizni kellett, rögtön beültem egy pizzériába. ÉS nem híztam el! :D

Mihamarabbi jobbulást a lábadnak!

2012. febr. 10. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Változott azóta egy kicsit a helyzet. Porcleválásom volt és megműtöttek. Most regenerálódok. Viszont a műtét közben kiderült, hogy az elülső keresztszalagom kicsit megvan nyúlva. Ettől most kicsit félek. Remélem nem kell újra műteni.
2012. ápr. 1. 19:04
 14/17 anonim válasza:
Helló!Az én térdem is folyamatosan megugrott,meg is műtötték,nekem elülső keresztszalag szakadásom volt-már másodszorra.Én azt mondanám,amit biztosra merek állítani szaktudás nélkül is,hogy mindenképpen vedd nagyon komolyan a gyógytornát,az erős combizom nagyon sokat jelent.Nekem lehet hogy azért szakadt el másodjára,mert nem volt elég erős a combizmom amikor visszaálltam sportolni.Mivel jelenleg ugye a második műtétem volt,plusz a tornát is máshol csinálom már,nem tudom melyik dokit és melyik tornászt merjem neked ajánlani.Pár hónap múlva talán okosabb leszek... Jobbulást!!!
2012. szept. 27. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 L.Zsuzsi válasza:

Teljesen meg tudom erősíteni az előző hozzászólást. A korábbiak között viszont rengeteg, minden szaktudást mellőző komment is volt, hiába a segítő szándék, nagy bajt is lehet okozni, ha az ember olyan dolgokhoz szól hozzá, amihez nem ért!

Mint orvos (bár nem traumatológus), és mint két keresztszalag-szakadást elszenvedő ember, azt tudom neked mondani, hogy a "kiment a térdem"-érzéssel járó panaszaid a "megnyúlt", vagyis részlegesen szakadt, funkcióját kellőképpen nem ellátó szalag miatt voltak. A porcsérülés, bár lehet, hogy szintén okozott panaszokat, másféléket (pl. kattogás, elakadó térd).

Sajnos a szakadt keresztszalag NEM regenerálódik magától az idők során. Az erős combizmok részben pótolják a szalag funkcióját, és védenek az újrasérüléstől, ezért nagyon fontos, hogy ne hagyd elvékonyodni a combodat, illetve ha megtörtént, próbáld gyógytornával, kocogással, úszással megerősíteni, és lehetőleg került a térdet erős csavaró mozgásnak kitevő sportokat (síelés, foci... sajnos).

Ha a panaszaid erős combizmok mellett is fennállnak, sajnos szinte biztos, hogy helyreállító műtétre lesz szükség. Akiket tudok nagyon ajánlani Budapesten: Hangody (OBSIban vagy az Uszokiban dolgozik),Halasi doktor, Tállay doktor a Sportkórházban. Biztosan sokan vannak még, nekem velük volt jó tapasztalatom. Nem csak az esetleg szükségessé váló műtét miatt, hanem egyáltalán, véleményezés miatt érdemes egy jó traumatológus szakorvoshoz fordulni.

Jobbulást!

2012. okt. 7. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim válasza:
Sajnos abba kell hagynod a focit. Különben örökké elő fog jönni a probléma! Amikor egyszer megtörténik a baj, utána már soha nem lesz ugyan olyan a lábad mint azelőtt! Sajnálom, hogy ezt kell mondanom. A jövőben óvatosabban kell mindent csinálni.
2013. jún. 2. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Nem hagytam abba, és szerencsére sikerült helyrehozni a térdemet. Már csak egy kis vizesedés van, de azzal tudok focizni.
2013. jún. 19. 19:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!