Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Fáj a hátam. Mit csináljak?...

Fáj a hátam. Mit csináljak? (többi lent)

Figyelt kérdés
15 éves vagyok 187cm magas 68kg. Tavaly nagyjából ugyanekkor elkezdett fájni a hátam és ez ment körülbelül májusig, amikor elmúlt. Nem tudom mitől jött elő, nem tudom ,hogy múlt el. De most megint elkezdett fájni és nem tudom mit csináljak. Kosárlabdázom, és fontos alapember vagyok a csapatban. Minél hamarabb megoldást kéne találni, sportorvos se tudja mi a bajom. Aki tud, kérem segítsen. Köszönöm.
2012. febr. 24. 19:59
 1/8 anonim ***** válasza:
Fordulj gyógymasszőrhöz!
2012. febr. 24. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Millió dolog lehet. Attól kezdve hogy rosszul ülsz(nem egyenesen) egészen odáig hogy valami gerincproblémád van, vagy csak még nem erősödtek meg eléggé az izmok(úgy tűnik elég gyorsan nőttél). Utóbbi nem azt jelenti hogy nem működik a hátizmod csak hogy pár izomcsoport nem elég erős...

De ez mind csak tipp. Természetesen valódi véleményt doki tud mondani.

2012. febr. 26. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
és esetleg ismertek valamiféle hátizom erősítő edzéstervet?
2012. febr. 27. 21:03
 4/8 anonim ***** válasza:

Hali!



Edzéstervvel én sajna nem szolgál6ok, azonban ú.g. az elsőnél egy pont.

_ Mikor voltál kigyúrva (kimasszírozva),... de úgy isssstenigazándiból, rendesen?


A másik,...

_ Mikor nőttél meg ekkorára, és mennyi idő alatt? (Mennyire hirtelen?)


_ Gerincferdülésed van-e?



Várom válaszaidat.

Üdv: EE

2012. márc. 2. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
nem voltam még úgy igazából masszírozva. tavaly február-május között kb 10 cm-t nőttem
2012. márc. 2. 18:57
 6/8 anonim ***** válasza:
Az első vagyok. Akkor ideje lenne. Masszázsra mindenkinek kéne járnia, aki sportol, annak pláne, akinek meg fáj a háta, annak még plánébb. Ha az orvos nem tudja, mi az oka, akkor valószínűleg nincs kizáró oka a masszázsnak.
2012. márc. 2. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
rendben meglesz :) köszönöm a tanácsokat :)
2012. márc. 2. 19:19
 8/8 anonim ***** válasza:

Egyetértek.

Gerincfedülésed am. van-e? (Ezt már az előbb is kérdeztem, de hiába...)


Egyébként inkább a sportgyúrást javasolnám, mint a klasszikus svédmasszázs frissítőmasszázs részét. A frissítőmasszázst mjuk a jövendőbéli bnőd is képes lenne akár ráérzés alapján űzni, de azzal te nem mennél semmire. (Ez a "simi-simi".)


Az igazi különbség akkor érez7ő, ha a GYÚRÁSt vmilyen szinten megszenveded. Ekkor érdemi munka van a testedre fordítva, amely esetenként enyhén minimum, de fájdalmas is le7. Azonban ennek befejeztével a sok megszenvedtetés után sokkal jobbá válik a közérzeted, jobb lex a tartásod, és nem krepitálsz (ropogsz) annyit. Ha uis az izmok letapadtak, azokat fel is kell szedni.(..mint a fitymát.) Ez okoz6 némi kellemetlenséget, fájdalmat, de CSAK ÍGY ér vmit maga a masszázs.


Akárkit (laikust) ne válassz, nem mindenki érti,...ÉRZI a sportgyúrást teljes egészében!


Az egyik egészségügyi szakmám, szakterületem pont ezt célozza be.

Ha tudok segíteni, akkor csak >>privizz rám bátran! (Függően attól, hogy merre élsz!?)


Üdv: EE

2012. márc. 2. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!