Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Mire kell számítani fitymaszűk...

Mire kell számítani fitymaszűkület miatti operáció esetén?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Már kaptam is időpontot április elejére operációra, a doki azt mondta, hogy helyi érzéstelenítés lesz ami kicsit kellemetlen. Pár félelmem volt, de nem akartam feltartani a szakit, úgyhogy itt tenném fel a kérdéseimet. Nem vágja le az egész fitymát, mert nincs rá szükség, viszont ez azt is jelenti, hogy kapok katétert? A katétert valahogy ki lehet kerülni? 2 ismerősöm is a közelmúltban kapott, és mindkettőjüknek elfertőződött. Illetve érdemes-e hagyni, hogy csak egy részét vágja le a fitymának, akkor már ne kérjem azt, hogy az egészet? Másik kérdésem, hogy a helyi érzéstelenítés mit jelent pontosan? Szuri, hova? Illetve valami egyéb dolgot ha érdemes tudnom kérlek tudassátok!


Előre is köszönöm a választ/válaszokat, kellemes hétvégét!


21/f



2012. márc. 9. 10:27
 1/5 anonim ***** válasza:

Hali!


Ha nem indokolt, természetesen nem kapsz. Akkor kapnál mjuk, ha a péniszedről felszednék a bőrt, és a tövéig húzzák, pl. egy pénisztörés vagy Peyronie-kór miatti görbület-korrekciós műtét során elvégzett TKM vagy fitymavisszavarrás okán.


Azt tisztázd, Pajti, h. az a két ismerősöd MIÉRT kap6ott katétert a fütykösbe? Milyen operációt hajtottak rajtuk végbe, ami ezt indokolta volna?


***

"Pár félelmem volt, de nem akartam feltartani a szakit"

_ Nem tartod fel, jogod van hozzá, hogy a kérdéseidre választ kapj TŐLE! Neki meg kötelessége válaszolni. Ha nem válaszol, sunyít, az a doki nincs rendben, ne műttess nála mert pórul jársz, mint az össze többi!


"Illetve érdemes-e hagyni, hogy csak egy részét vágja le a fitymának, akkor már ne kérjem azt, hogy az egészet?"

_ Tehát a dokid RKM*-et akar csinálni, nem TKM**-et?

(*RKM = Részleges; **TKM = Teljes KörülMetélés)


Én itt azt kérdezném meg tőled, hogy...

-- TE MIT SZERETNÉL?

___ Hogy maradjon fitymád? Vagy...

___ Hogy NE maradjon SEMMI játékszered magányos óráidra?

-- EHHEZ KÉPEST MENNYIRE SÚLYOS/VÉSZES A SZŰKÜLETED? A műtét mit kívánna meg véleményed szerint? Hogy az egészet, vagy csak a beszűkült részt távolítsák el? dO.ob

-- Féked nem rövid?


***


A helyi érzéstelenítés úgy zajlik, hogy függetlenül attól, hogy kapsz-e Dormicumot vagy hasonló bódító-nyugtatószert előtte félórával, az asztalon felfeküdve leszíjaznak, elizolálnak kböző steril drapériákkal, hogy csak a bréd látsszon ki, majd Betadine-nal, vagy vmi másabb enyhén csípősebb fertőtlenítő szerrel lemossák az egész műtéti felszínt beleértve a fitymádat és a makkodat is, utána 2,5,7 és 10 órához adnak egy kis tűvel szurit,... (mint az alábbi videón is lát6od:

>> http://www.youtube.com/watch?v=7gZ_ktbytbQ

>> http://www.youtube.com/watch?v=pmBsgy_r4ng

...amit az átesettek között egyesek meg sem éreznek szinte, míg másoknak fáj vmennyire az első pár. Elsősorban csecsemőknél és serdülés előtti gyerekeknél fordul az elő, (ahogy az az iménti két vidón is jól lát6ó), hogy annyira kicsi a ugye a kuki még, hogy, elég mindössze 1-2x bökni 2 ill. 5 óránál, a tűt utána továbbnyomják a másik oldalra is.

Fékműtét esetén ált. csak a makkba kapsz érzéstelenítőt, de RKM/TKM-kor is előfordul6, hogy megböknek ott a fitymán kívül még ott is, de azt te már elvileg nem érzed.


Katétert csak akkor kap6sz, ha epidurálisan érzéstelenítenek. (Hátul, gerincbe.) Vagy még esetleg altatásos beavatkozás esetén, mert ugye ilyen is van.



Ha van még kérdésed, lökjed nyugodtan! ;-D


Üdv: EE

2012. márc. 9. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Jézusom ez a videó nagyon fájdalmasnak tűnik.. Gerincembe semmi esetre nem szeretnék. Altatáshoz jogom van? A makkomat ha megszúrják nekem ott végem volna.. elég erősnek tartom magam ilyen injekciók esetén soha nem okoz problémát (karba, vállba) de a testem legérzékenyebb pontjába nem hiszem hogy el tudnám viselni az injekciót.. Altatáshoz jogom van? Vagy mindenféleképpen helyi érzéstelenítéssel zajlik a műtét? Ha altatást szeretnék, akkor azt még most egyeztessem a doktorral, vagy elég majd akkor mikor műtétre megyek (április 2.) Véleményem szerint nem szükséges a teljes fityma eltávolítása, és a doktorúr szerint sem. Engem az érdekelne, hogy melyikkel járok jobban, mert például elég kellemetlen, de előfordul, hogy az embernek nincs rendesen a helyén a fitymája napközben, és az kellemetlen érzés. Attól félek, hogy örökre olyan kellemetlen volna, viszont ha az egészet levágják akkor pár hét alatt elérzéktelenedik annyira a makk, hogy ne zavarjon(?). Köszönöm szépen a bő és hozzáértő választ!
2012. márc. 9. 18:36
 3/5 A kérdező kommentje:
Ez még lemaradt, de a fitymafékem is rövid.
2012. márc. 9. 20:01
 4/5 A kérdező kommentje:
Bocsi, hogy így három részben válaszolok. Annyira tartom vészesnek, hogy a nemi életemet nagyban befolyásolja, tisztálkodni tudok, bár elég kellemetlen főleg ha nem megy össze eléggé, akkor még azt sem. Szívesebben választanám az altatást, gyógyszerallergiám nincs, a szívem rendben van, és amúgyis pont a ZH hét utánra tettük az időpontot, amikor 1 hetes szünetem van.
2012. márc. 9. 20:13
 5/5 anonim ***** válasza:

Hali ismét!



Fájdalmasnak tűnik... ez tény. Amikor az ágyékomba kaptam érzéstelenítőt tavaly nyáron műtétem kezdetén, arra készítettek fel, hogy fájni fog az egész, ehhez képest semmit nem éreztem, pedig elég mélyre adták. Aztán kivágtak egy benőtt körmöt is tavalyősszel a bal nagylábujjamból, akkor kaptam két szurit, bele, na a 2. az tényleg fájt.


Nézd. Arra semmi garancia nincs, hogy nem fog fájni, de egy altatás eleve komplikációveszélyesebb, mint a helyi érzéstelenítés. A többség, aki átesett ezen, azt mesélte, hogy "kicsit kellemetlen volt", de egyikőjük sem halt bele, és utólag már sokkal normálisabban nyilatkozott arról, hogy jobban félt magától a fájdalomtól, mint amennyire ténylegesen fájt. Szóval amíg nem próbáltad ki, addig neked sem le7 semmi fogalmad arról, hogy a félelmeidnek van-e egyáltalán alapja!? Jó. Ki ne izgulna,... persze!? Azonban ha a többiek kibírták -- köztük olyanok is, akik valóban halálosan rettegtek a "szuri okozta fájdalom" sztereotípiáktól -- akkor te is kibírod, és nem lex az vészes.

Ettől függetlenül természetesen jogod van altatást kérni, csak az jóval macerásabb, mint a helyi érzéstelenítéssel végzett beavatkozás. Az altatáshoz azonban nem elég 5 perc-1 óra a műtét előtt, mert azt nem egy személy végzi. Arra elő kell készülni, mert ahhoz kelleni fog egy aneszteziológus is. Előtte nem ehetsz semmit, már előtte este sem, folyadékot is csak pár órával műtét előttig ihatsz, utána már nem.


"Engem az érdekelne, hogy melyikkel járok jobban, mert például elég kellemetlen, de előfordul, hogy az embernek nincs rendesen a helyén a fitymája napközben, és az kellemetlen érzés.!"

_ Nézd. Megesik, hogy futás, kerékpározás, aktív mozgással járó sport közben izzadsz, ill. annyira összemegy a péniszed, hogy a fityma túlbojtosodik emiatt egy időre, és kényelmetlenül lifeg. Ez benne van a pakliban. Le7 egy picit talán kellemetlen, esetleg kényelmetlen, de sztem csak annyira, mint amikor anno boxerrel próbálkoztam, és a francnak se kívántam azt a kényelmetlen érzést, amit a farkam okozott azzal, hogy össze-vissza fityegett benne, és állandóan meg kellett igazítanom. Ez kb. uolyan.


"Attól félek, hogy örökre olyan kellemetlen volna (MI?), viszont ha az egészet levágják akkor pár hét alatt elérzéktelenedik annyira a makk, hogy ne zavarjon(?)."

_ Ez nem feltétlenül igaz. Egyik kollégám, aki haverom is egyben, ő úgy járt, hogy a makkja megmaradt hiperérzékenynek annak ellenére, hogy még anno TKM-elték, tehát nem fedi semmi, mégis rettenetesen érzékeny. Előfordul, hogy akaratlanul is magömlést okoz neki időnként a súrlódás az alsógatyájával, ami már-már mond6ni kínos. Az, hogy most érzéketlenné válik-e a farkad a műtét után, vagy sem, sokminden dolog függvénye. Többek között eleve van egy adott szintű makkérzékenység. Van egy közeg, amiben benne van, strapa, amit viselnie kell, és még esetlegesen maradék bőr, amennyit a fitymából esetlegesen hagytak. Aztán, hogy mennyi ideg sérült a beavatkozás során, és hogy milyen technikával vágott az orvos!? Folytassam...? :-D



A rövid fékedet egy esetleges körülmetélés során az esetek többségében, amúgy is eltávolítanák. Ritka amikor meghagyják...


Hogy most neked mi lenne az igazán jó, mik a szempontjaid, vágyaid, valós elképzelésed, ill. hogy a szűkülettel mit ill. hogyan le7ne ill. érdemes kezdeni, én ezt rendszerint át szoktam beszélni azokkal, akik >>priviben megkeresnek. Megvallom őszintén, én amikor segítek vkinek, PONTOS megoldásra törexem, nem félmegoldásra, ehhez azonban alaposan ki kell vesézni az egész témát, mielőtt az illető (először) orvoshoz megy vizsgálatra, ill. egyeztetésre, konzultációra. Uis ha van egy elképzelés, amely tiszta és fix, akkor van egyfajta miheztartás is, egy etalon, amit az ember elvár, ami alá le7őség szerint nem ad. A segélykérő mentális felkészítéséhez (is elsősorban) úgy glom, ez alapból hozzá kell, hogy tartozzon, mert akár az orvossal is egyfajta pozitív együttműködést csak ez eredményez7!

Ha úgy érzed, át szeretnél beszélni mindent egyfajta közvetlenebb stílusban ill. formában (akár írásban, akár verbálisan...), vmint szükséged lenne esetleg némi iránymutatásra, segítségre így a műtéted kapcsán, akkor >>privizz rám, és adj meg benne egy SkyPE-ot v. egy MSN-t! :-)


Üdv: EE

2012. márc. 10. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!