Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Fitymaszűkület gond lehet a...

Fitymaszűkület gond lehet a honvédségi alkalmassági vizsgálaton? (sebészeten) Nem azonnali körülmetéléssel fenyegető doki keresése folyamatban, viszont a jelentkezést sem szeretném halogatni.

Figyelt kérdés
2012. febr. 17. 11:15
 1/8 anonim ***** válasza:
45%

Igen gond lehet ha észre veszik,jobb lenne ezért gyorsan dokihoz menned,vagy leírnod milyen mértékű a szükületed,mert van amelyiket házilag is lehet javítani.


Van olyan szükület amit csak akkor lehet észrevenni ha feláll a pénisz,ezt ha a beteg nem mondja észre sem veszi a doki.


Sebészeten meg nem hinném hogy a doki észrevenné,vagy ott vizsgálnák a péniszed.Általában belgyógyászatra,urológiára küldik az embert,vagy van hogy sima orvos nézi meg és vagy ő vizsgál meg vagy az ő utasításait kell követned magad húzod hátra,ekkor meg hátra lehet úgy húzni,hogy észre se vegye mi a helyzet.De mindenképp jobb ha kezeled.


A szükület mértékétől függ a kezelés is,a metélésen kívül sok más megoldás is van,csak majd határozottan kell kijelentened az orvosnak ha a metélést pedzegetné hogy mindenképp ezt el akarod kerülni.


Honvédségnél mint hivatásos katona jelentkezel,vagy katonai főiskolán akarsz tovább tanulni?-,utóbbinál urologiára küldik az embert.

2012. febr. 17. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Sima szerződéses katonának szeretnék jelentkezni. Azon belül gépkocsivezetőnek. Utána néztem a dolgoknak: blogokba, fórumokon, és ha igaz akkor nincs külön urológia,

de a sebészeten ilyen jellegű dolgokat néz a doki. Ez az egy hiba csúszhat a dologba, mert amúgy semmi egészségügyi gondom nincs és a fizikaitól sem félek.

Egyébként elég enyhe szűkületről van szó, és tényleg nem vagyok a magam ellen, amint lesz olyan doki aki nem teljes csonkítást(metélést) akar azonnal megműttetem.

Csak az van, h nagyon kéne sietni a munkaszerzéssel is. Érettségivel, két szakmával nem bírok elhelyezkedni, és végső megoldásként jött képbe a katonaságnál a gépkocsivezetés (C+E-s jogsisokból hiány van állítólag)


Bocsánat, ha egy kicsit eltértem a tárgytól. Lényeg, h inkább ne kockáztassak, h ilyen miatt elzavarjanak.


Köszi a választ!

2012. febr. 17. 15:41
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
ez hulyeseg mikoze a farkadnak a vezeteshez ez nem fizikai korlta am szeritem nez korbe kulfoldon melo temaban
2012. febr. 17. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Azért ez nem ilyen egyszerű! Azt például konkrétan tudom, h a fogászatra is el kell menni alkalmassági előtt, mert ha van 1 lukas fogad, nem leszel alkalmas még be nem tömeted. Pedig a lukas fognak sincs sok köze a vezetéshez :)

Amúgy nem az a gond, h nincs civil sofőr állás, hanem, h nincs gyakorlatom, és így mindenhonnan elzavarnak.

2012. febr. 17. 17:53
 5/8 anonim ***** válasza:
49%

Hali!



Először is...

@ #1-es (@ 11:34-kor)! ÁLLÍTSD MÁR LE MAGAD, TOMIKA!

ELKÉPESZTŐ NAGY BAROMSÁGOKAT ÍRSZ! Látszik, hogy lila f'ngod nincs arról, hogy mit írsz, de azért csak írod!

Már korábban is mondtuk többen is... NEM ÉRTESZ A TÉMÁHOZ! ÁLLJÁÁ LE! >>:-O

NE RIOGASZD, VEZESD FÉLRE A KÉRDEZŐKET BAROMSÁGAIDDAL!

KERESS MAGADNAK MÁS TÉMÁT, AMIHEZ ÉRTESZ IS! >>:-O



*****

@ KÉRDEZŐ!


Az első hozzászóló baromságainak nem kell hinned. A katonaságnál NEM KIZÁRÓ OK a fitymaszűkület, műteni meg nem műt7nek meg úgy, hogy abba te bele nem egyezel, ez pedig nem le7 elutasítási ok, mivel ettől te még teljesítőképes vagy.


Az vixont már teljesen más kérdés, hogy -- magamból kiindulva kérdezem -- amennyiben egészen eddig nem merted megoldani a fitymaszűkületedet, avagy teljesen gátlásosan, bátortalanul kezelted ezt a kérdést, és még mindig nincs megoldva, akkor te valójában a terepen is ennyire visszahúzódó, gátlásos személyiség lennél-e!? dO.ob

(Ez itt egy irónikus kérdés volt.)


_ Eddig miért nem oldottad meg a fitymaszűkületedet?

_ Mikor akarod megoldani?

_ Milyen megoldásokat tartasz elfogad6ónak?

_ A műtétet helyileg hol, merrefelé ill. milyen körzetben kívánod elvégeztetni?

_ Hány éves vagy?



Próbálok segíteni, ha megtisztelsz bizalmaddal! És ne dőlj be "hülyetomika" baromságainak (#1), aki itt állandóan játssza a szakértőt, holott nem is ért hozzá. Emiatt ne kezdj rettegni, nem kizáró ok! :-)


Üdv: EE

2012. febr. 18. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Hali EE!


Örülök ha ez nem gond az alkalmasságin. Egyáltalán nem vagyok gátlásos, csak annyi rossz dolgot olvastam itt, és más oldalakon a teljes körülmetélésről, h eldöntöttem, h abba nem egyezem bele, és az van,h itt vidéken az egyszerű mezei dokik csak azt akarják. Szét néztem a neten ,és arra jutottam, h Pesten vannak ilyen magán dokik akik azért mást megoldást is kínálnak, őket fogom igénybe venni.

De az a gáz, h az egyik azt mondta, h ha ő csinálja az pénzes lesz, méghozzá nem kevés (80 000 Ft - 90 000 Ft)

Én pedig most sehogy nem állok anyagilag.

Amúgy azért is sz*r szituba vagyok, mert a TB sem támogat már, mert ugye nincs melóm.

Azt gondolom, h ha valaki már ennyi pénzt kér egy műtétért az csak fullos műtét lehet, ráadásul csonkítás nélkül.

Na most válaszolok a kérdéseidre:

- Számomra is hihetetlen volt, de 2-3 hónapja alakult ki ez a szűkület nálam. Azt, h miért nem oldottam meg eddig fentebb leírtam. Persze már voltam dokinál, csak ugye nem egyeztem bele a csonkításba.

-Mondtam, minél hamarabb, de ha tényleg pénzes lesz akkor meg kellene rá keresnem pénzt, nincs kitől kérni.

-A teljes metélésen kívül bármi szóba jöhet, a mezei dokik emlegettek valami lézeres plasztikát, z-plaszikát.

- Én Szolnok megyei vagyok, és mint fentebb írtabb valószínű Pesten lehet legkönnyebben megoldani.

-21 éves vagyok


Köszönöm a választ, :-) ez esetben beadom a jelentkezést, és majd lesz valahogy. Addig még pénz nem lesz, ezt a dolgot sem tudom megoldani.

2012. febr. 18. 09:01
 7/8 anonim ***** válasza:
49%

Hali ismét!



Időközben részletesebben is utánanéztem aggályaidnak Magyar Honvédség alkalmassági leírásában. Ott a phimosis (fitymaszűkület), frenulum breve (rövid fitymafék), meatus stenosis (húgycsőszűkület), a súlyosságtól függően ENYHE kategórián belül EGYÉNI elbírálás alá esik, amelyet a magyar honvédségi és rendvédelmi szervek hivatásos állományú tagjainak egészségi, pszichikai és fizikai

alkalmasságáról szóló együttes rendelet az alábbi leírásban így körvonalaz:


"c) „EGYÉNI elbírálás” alkalmazása esetén a legnagyobb körültekintéssel és mérlegeléssel kell

eljárni, különösen figyelembe kell venni az alábbiakat:

- a betegség súlyossági fokát és a vele járó funkcionális zavarokat,

- a kóros elváltozások gyógyulási hajlamát, a szervezet kompenzálóképességét, egy adott elváltozás perspektíváját, késbbi következményeit, krónikussá válásának lehetségét,

- az adott megbetegedés (elváltozás) szolgálatképességet befolyásoló hatását,

- az egyén aktuális szolgálati beosztásának jellegét és sajátosságait, a megszerzett tapasztalatokat, képzettségeket,

- a gondozás szükségességét"


Ez annyira nem vészes, feltéve, hogy az eseted nem olyan súlyos, nem akadályoz SEMMIBEN, amely megnehezítené vagy befolyásolná a munkád elvégzését, ill. pszichológiai értelemben nem hat ki rád, a viselkedésedre negatívan.


***

FORRÁS:

>> [link]



~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~

Visszatérve rád, megértem, hogy te is ódzkodsz a műtéttől. Nem vmi kellemes dolog kitenni legnemesebb szervünket műtéti beavatkozásnak, viszont azt ugye te is belátod, 21 vagy, felnőtt srác, megoldás kell, mert csajozni is akarsz -- feltételezem.

Nem tudom, hogy néz ki, mennyire súlyos a szűkületed, rövid-e hozzá a féked is, vagy csak "phimosis á la natur", de ha annyira nem vészes, tudok olyan gyakorlatokról (többről), amelynek segítségével voltak, akik -- a megfelelő előóvintézkedés megtételével -- akár még rövid fitymafékkel is képesek voltak tágítani a fitymájukat. Ez a módszer tanul6ó, átdolgozva kicsit a saját munkám is benne van a tökéletesítésben, és vannak, akiknek megoldást nyújt6. De ha le is van tapadva, esetleg heges-sebes, szakadékony vagy rugalmatlan, gyulladt a fityma, esetleg a szűkület széle össze van nőve, akkor a műtét sajna kikerül7etlen.


Függően attól, hogy JáNakSz-megyében hol élsz, Szolnokon, Budapesten vagy Szentesen tudnék a figyelmedbe ajánlani urológust TB-s ellátás keretén belül. Bár igaz, mtad, hogy most nem tudod fizetni a TB-t. Ismerős... do.Ob ...én is jártam a te cipődben, ennek viszont az a hátránya, hogy a NAV így majd utólag fogja az egészet véletlenszerűen behajtani. Viszont ez alatt az idő alatt is igénybe ve7ed így a TB-s ellátást, ahogyan azt én is tettem. Tehát ha csak ez itt a gond, akkor menj el nyugodtan orvoshoz, mert így a TB-t utólag fogják csak rajtad számonkérni.

Vagy... marad a fitymatorna.



Ami pedig a szűkületed kialakulását illeti...

"Számomra is hihetetlen volt, de 2-3 hónapja alakult ki ez a szűkület nálam."

_ ITT NEM SZABAD KÉTSÉGBE ESNI! :-O

A fitymaszűkület akármilyen életkorban kialakul6! Legyél akár újszülött, 3 éves, 14, 25, 36, 50 vagy akár 71 éves. Azonban ha hirtelen kezdett kialakulni, azonnal meg kell kezdeni a kamillás tágítást és beszerezni a TETRAN kenőcsöt, kben még jobban beszűkül! :-o


Épp nemrég történt ilyen eset...

>>>>> OFF: >>>>>

23 éves nem Spanyolországban élő magyar srác >>privizett rám, amelyben elmesélte, hogy orális szex helyett "lefogazta" őt az excsaja, ő meg hülevót, inkább hagyta, hogy tönkretegye a fitymáját az a r'banc 2x is. Pedig érezte, hogy fáj neki, de ugye az "izgalom" ill. tesztoszteron miatt engedte neki a folytatást. Elmondása szerint az 1. alkalom után még csak viszketett neki, utána feldagadt rendesen a bré ott, a fityma pedig beszűkült. Megrémült, mivel petyhüdten sem ment neki hátra az eddig problémamentesen működő fityma, és azt hitte, itt vége, ide TKM (Teljes KörülMetélés) kell, más nem fog neki segíteni. De neki is voltak ott TB-problémái, ezért inkább kutatni kezdett, így talált meg engem is. Ő bevállalta a módszeremet is,... és mivel a szűkülete még akut stádiumban volt, "minden mindegy" alapon elkezdte nyújtani a fitymáját a megadott módon és a megbeszélt gyakorlatokkal. Neki elég volt pár hét, a szűkülete jelentősen feljavult, ezt fényképpel alá is támasztotta,... tudomásom szerint ezután megszűnt neki, teljesen meggyógyult. Igaz, neki AKUT volt az állapota, tehát még SEMMI nem hegesedett be sehogy.


Vannak még egyéb tapasztalatok is,... másoknak (krónikus esetűeknek) hónapok munkája volt mire sikerült megoldani a fitymaszűkületüket.

<<<<<: ON <<<<<



Nem mindenkinél műxik, de akik eléggé kitartóak és elszántak, és a fitymájuk is engedi, azoknál esélyes, hogy működni is fog a módszer.

Z-plasztikát gyerekkorban végeznek. Te meg már "nagy" gyerek vagy, igaz!? :-)


Üdv: EE

2012. febr. 18. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
na, túl vagy már a vizsgálaton? Én is voltam szerződéses katona és habár nem tudom, hogy a fitymaszűkület kizáró ok-e, de a sebészeti résznél tutira megnézik. Legalábbis nekem megnézték. Vagy a doki fogja hátrahúzni a bőrt, vagy magadnak kell. Már a belgyógyász is megkérdezte tőlem, hogy hátra tudom-e húzni...
2012. szept. 11. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!