Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » A magas vérnyomás gyorsíthatja...

A magas vérnyomás gyorsíthatja a "férfias" kopaszodást?

Figyelt kérdés
18 éves fiú vagyok, tudtommal kissé magas a vérnyomásom és nem igazán kezeltetem, viszont már elég rendesen mikiegeresedek (a halántékomnál kopaszodok), lehet összefüggés a kettő között? Nem hiszem el, hogy ennyi idősen csak a genetika miatt kopaszodnék. Van valakinek tapasztalata esetleg az ilyen korai kopaszodással kapcsolatban?

2012. márc. 10. 13:27
 1/4 anonim ***** válasza:
Stresszes eletmod! A magas vernyomasnak is tobb oka is leeht, de ez is lehet az idegessegtol is, tehat ezt kell kideriteni! Etkezesi szokas, eletkorulmeny?
2012. márc. 10. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Főleg azt eszem ami itthon főzve van, gyorséttermekbe nem igazán járkálok, szóval semmi extra nincs a táplálkozásomban. Viszont eléggé stresszes vagyok, lehet emiatt? Ezen nagyon nem is tudok változtatni szerintem, mióta az eszemet tudom ilyen aggódós típus vagyok.
2012. márc. 10. 15:05
 3/4 anonim válasza:

Ha valaki 18 évesen kopaszodik az nem jó dolog, de ismertem egy srácot aki már 14 évesen férfiasan kopaszodott, neki a testében a 21-hidroxiláz emzim működött hiányosan ezért rengeteg androgén (tesztoszteron) hormon volt a testében. Ezen betegség egyéb tünetei átlagosnál nagyobb és szőrösödő nemi szervek már gyerekkorban. Ha vannak hasolnó tüneteid, akkor lehetséges, hogy ez a baj. Sajnos ez a betegség (latin nevén: Congenitalis Adrenalis Hyperplasia) az orvostudomány mai állása szerint gyógyíthatatlan.


A másik eset ami fiatalkori kopaszást okozhat, eléggé gyakori. Amennyiben erős dohányos vagy és/vagy túlsúlyos és/vagy nem sportolsz, akkor idő előtt beindulhat a genetikailag csak későbbre programozott férfias kopaszodás, ugyanis ezen káros szokások a fejbőr ereinek szűkülését és néhány ezreléknyi hormonváltozás okoznak. Ennyi már elég a férfias típusú kopaszodás beindulásához. Ezt a nem megfelelő táplálkozás (a házikoszt sem mindig a legjobb), a folyamatos stressz, vitaminhiány és egyéb gombás fertőzések is gyorsíthatják. Sajnos itt a teljes életmódváltás mellett, plussz szteroidos hormonkezelés lehet a megoldás, amit a Magyarországon nem szívesen csinálnak.

2012. márc. 23. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nem dohányzok, régebben kövér voltam (kb általános felső tagozatik), most már nem, de sportolni nem igazán szoktam. Kajálni meg általában itthon ami főzve van. Hát nem tudom mi lesz, látom pár évfolyamtársamon, hogy mikiegeresednek, pedig ők sportosabbak nálam.
2012. márc. 24. 12:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!