Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Száraz, repedezett a fitymám....

NALU kérdése:

Száraz, repedezett a fitymám. Mitől lehet?

Figyelt kérdés
Egyik reggel észrevettem, hogy rendkívül száraz a fitymám. Mikor hozzáérek olyan mintha neylonzacskót fogdosnék. Ha hátrahúzom, a bőr berepedezik, és nagyon csíp. Az előzmény: 2-3 héttel ezelőtt megjelent valami az egyik ujjamon, és csak azon. Pontosan olyan mint mikor télen "kicserepesedik" az ember keze, csak egy nagyon kis körben, gombás fertőzésre gyanakszom. Ez "átmehetett-e" a nemiszervemre? Néhány napja a fitymám, és a makkom nagyon viszketett, irritációra gyanakodtam, máskor is előfordult ilyen, főleg nyáron. (pirosas a fityma és a makk) De ez a "szárazság" nagyon megijesztett. Nemi életet nem élek, viszont maszturbálni szoktam. Attól lehet? Olvastam hogy vitaminhiány, dehidratáció is okozhatja a bőr szárazságát. A vitaminhiány kizárható, rendszeresen, változatosan eszek gyümölcsöt és zöldséget. A dehidratáció előfordulhat mert soha nem vagyok szomjas, az ajkaim szárazak, de a bőröm máshol nem. Továbbá a makkom is "nedves".

2012. ápr. 3. 10:19
 1/2 anonim ***** válasza:

Mennyi idős vagy?

Van esetleg egyéb elváltozás, hólyagosodás, szürkésfehér elszíneződés, plakkok stb?


Van egy fajta bizonyos bőrbetegség, ami minden előzmény nélkül könnyen okozhat ilyen elváltozást, szűkülettel társulhat.

Nem érdemes kísérletezgetni, lássa orvos.

2012. ápr. 3. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Dr. Válasz válasza:
Nem akarlak megijeszteni, de lehet fitymagyulladás, ami nagyon fájdalmas dolog, és ha rosszul heged össze a felrepedezett bőr akkor el kell távolítani. Nekem ez volt, vallást nem kel váltani, de nem volt egyszerű. Menj gyorsan urológushoz.
2012. ápr. 3. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!