Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Szerintetek, ha reggel szedek...

Szerintetek, ha reggel szedek egy 0.4/1.25 mg ranbaprilt (vérnyomáscsökkentő) akkor nagyritkán buliba megihatok egy két italt?

Figyelt kérdés

Tavaly decemberben mértem a vérnyomásom és egyszer megállt, ezen úgy felhúztam magam, hogy felment a vérnyomásom 180/90re, ami napokig le se ment. Azóta szedem ezt a gyógyszert, de egy két alkalmat kivéve határértéken belül mozog a vérnyomásom! Az egy két alkalom mindíg időváltozás során lép fel! A belgyógyász annyit mondott a helyi rendelőben, hogy ennyit tehetek ellene... gondoltam mást nem is vártam tőlle! Még a dohányzást akarom elhagyni, és bízom abban hogy akkor még lentebb esik a gyógyszer hatására és elhagyhatom! (Depressziót diagnosztizáltak nállam akkor és xanax és cipralexet szedtem 3 hónapig! Máig tünetmentes vagyok!

Szerintetek?


2012. ápr. 24. 01:56
 1/2 anonim ***** válasza:

Naponta egyet szedsz egyébként is? Mert ha igen, akkor nyilván 1 napig tart minimum a hatása, de ez mindegy, mert a betegtájékoztatón nem szerepel, hogy alkoholt nem lehet fogyasztani a szedése közben.


Itt olvashatod: [link]

2012. ápr. 24. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Persze egyet!

De a vérnyomásom azóta se ment fel.... szóval szeretném abbahagyni ha az orvos is úgy látja..de azóta nem volt 90 vagy 100... igen azt én is olvastam hogy nincs odaírva hogy alkoholt nem lehet fogyasztani.... persze nem egyből utánna húzom le a felest csak nagyritkán néha egy összejövetel alatt jó lenne egy két pohár vodkanarancs :)

2012. ápr. 25. 00:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!