Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Megúszhatom a körülmetélést...

Megúszhatom a körülmetélést vagy más műtéti beavatkozást?

Figyelt kérdés
Fitymaszűkületem van, 18 éves leszek és még nem volt szexuális kapcsolatban részem, de már ideje lenne. Itt olvastam hogy van olyan módszer amivel elkerülhetem a műtéti kellemetlenségeket, ez az hogy otthon minden nap meleg vízben tornásztatni kell a bőrt és egy idő után megnyúlhat. Annyira nem lehet vészes a szűkületem mert álló helyzetben is vissza tudom hajtani bár nehezebben és néha kicsit fáj. Vízben meg teljesen könnyen fájdalommentesen. Tehát ha folytatom ezt a módszert megúszhatom a műtétet? és lehet így szexuális életet élni?
2012. ápr. 26. 08:00
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Nem gondolod, hogy ezt egy urológustól kéne megkérdezni?

Hidd el, fölöslegesen nem műtenek, mert drága, de amúgy meg egy pár perces beavatkozás altatás nélkül, 2 hét alatt helyrejön és mehetsz mindenre, ami mozog:D

2012. ápr. 26. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim válasza:
igen, sikerülhet elkerülni a műtétet
2012. ápr. 26. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Én csak azóta tudom teljesen hátrahúzni, mióta szexuális életet élek. Kinyúlhat, igen.
2012. ápr. 26. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Én a helyedben nem halogatnám a műtétet. Férjemnek is fitymaszűkülete van (ráadásul már egyszer műtötték is), és borzasztó, hogy milyen nehezen indul el a szex, mert le kell ügyeskedni róla a bőrt. Nem hiszem, hogy pl neki megnyúlna ott a bőre. Szóval ez lutri. Inkább ess túl hamar rajta!
2012. ápr. 26. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Enyhe fitymaszűkületre simán tud adni az urológus krémet, ami felpuhítja a bőrt és pár hét alatt megnyúlik tőle.


Ha f0sol az orvostól akkor amúgy sem állsz készen a sexualitásra.

2012. ápr. 26. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Itt nem az a gáz hogy félek az orvostól.. hanem az hogy nem egy embertől hallottam meg olvastam hogy nem jártak jól azzal hogy körülmetélték őket.
2012. ápr. 26. 21:38
 7/17 anonim ***** válasza:
18%

Ki beszél itt körülmetélésről? Egy apró metszéssel lazítanak rajta, ki mondta, hogy körülmetélnek...

Urológus, elmondja, mit kell tenni, nem szamurájkarddal fogad és ahogy bemész, levágja a p.csöd.

2012. ápr. 26. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Ember most mondtam hogy nem félek még attól se ha levágják a karomat.. itt nem a fájdalomról van szó vagy ijedségről.. a lényeg az hogy semmi kedvem bemenni hogy az orvos fogdosson meg vagdosson esetenként meg a műtétek rosszabbat tesznek mint segítenek.. ennyi
2012. ápr. 27. 17:28
 9/17 anonim ***** válasza:
Az rendben is van, csak egy olyan problémára vársz látatlanban segítséget, amit csak egy urológus tud megmondani, mert ha a tornásztatás nem elég, úgyis ott kötsz ki előbb-utóbb. Elmész, megvizsgál, kész, megnyugszol. Szar érzés a vizsgálat, de túl lehet élni, biztos vagyok benne, hogy nem rosszabb, mint egy nőgyógyászati vizsgálat, de erről a nőket kéne megkérdezni.
2012. ápr. 27. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
0%

Helyre jöhet a fürdős módszertől de ha pár hónap után nem látsz,érzékelsz javulást menj urologushoz hozzá,mivel mondtad hogy teljesen hátra tudod húzni,csak feszül kicsit,ezért metélni nem kell.


Orvosokkal oké vigyázni kell,mert sok doki metélés párti és a többi lehetőséget nem mondják el,erre akarnak rávenni,ilyen esetben ne hagyd magad,keress más orvost,vagy már az elején mond el hogy a fitymád mindenképp megszeretnéd menteni.Nálad szerintem elég lenne,ha fityma plasztikát csinálnának,ekkor lazítanak bevágással a fitymán,vagy lehet hogy akár egy kenőcs is elég lenne hozzá.Ezt orvos tudja csak,ha nincs lényegi javulás akkor menjél urolgushoz,időpontot kell csak kérni tőle,csak megvizsgál és elmondja milyen megoldások lehtnek,kérj tőle időt hogy dönteni tudjál ha valami beavatkozásra lenne szükség.

2012. ápr. 28. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!