Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Szerintetek mi és mitől lehet...

Szerintetek mi és mitől lehet ez a fitymám külső részén? (bőv. Lent)

Figyelt kérdés
Körülbelül 3, talán 4 éve a fitymám külső részénél megjelent egy kicsi kör alakú barnás-vöröses folt, ami nem viszket, nem fáj és nem váladékozik. Később (nem tudom pontosan mikor) még egy kör megjelent majdnem az előző mellett, ez kicsivel kisebb is és ez sem fáj, viszket, váladékozik. Az igazsághoz hozzátartozik az is, hogy nem merem hátrahúzni a fitymám, mert 1. szerintem fitymaszűkületem van, 2. nem tudom rávenni magam, nem tudom miért, ennek biztos valami lelki/pszichés háttere lehet. Éppen ezért a higiénia sem megfelelő (gondolom), mert fürdésnél se merem sose hátrahúzni a fitymát. Nagyon kétségbe vagyok esve, és tudom hogy az én hibám is, hogy eddig halogattam ezt az egész dolgot. Urológushoz kéne elmenni, tudom, de félek, nem-e találná undorítónak...Mit tegyek szerintetek? Először vegyem rá magam, hogy megpróbáljam hátrahúzni a fitymám? Vagy rögtön forduljak orvos? Előre köszönöm válaszaitokat! 17/F

2012. máj. 25. 17:30
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Az orvos nem válogat, ha valami undorító, azzal is foglalkoznia kell, mert ez a szakmája. Ez csak egy kifogás, hogy mivel halogasd a dolgot. Viszont megjegyzést tehet a higiéniádra, mert ha nem húzod hátra a fitymát, akkor hogy mosod a makkot? Ha nem mosod, főleg hosszú ideje, akkor az egyenes út a fitymaszűkület felé. Minél tovább húzod az időt, annál kevésbé marad más lehetőség a műtéten kívül.


Két opció:

- Veszed a bátorságot, és hátrahúzod a fitymát. Ha sikerül (fizikailag is, nem csak elhatározás szintjén), akkor talán nincs baj. Ha nem sikerül, akkor úgyis a második lehetőség marad.

- Veszed a bátorságot és elmész orvoshoz. Ő majd megmondja mindkét problémára a megoldást.

2012. máj. 25. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

17 évesen nem mosod a farkad ? Ember ez ellen sürgősen tegyél... Próbáld fürdés közben langyos vízben hátrahúzni, ha teljesen hátratudod (még ha fáj is) akkor nem lesz baj, csak minden nap meg kell ismételned h fürdéskor többször fel-le húzod a fitymát és utána már könnyen fog menni. Nekem kb 12 évesen volt úgy h hátratudtam húzni de a makkom pereménél a fityma hozzá volt ragadva és végül addig próbálgattam míg nem sikerült, azóta rendszeresen mosom.

Ajánlom h minden recskázás után most meg, nem kell fürödni hozzá, de lényeg a lényeg, a farkadat mindig tartsd tisztán!

2012. máj. 25. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!