Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Nemi betegség szűrővizsgálatra...

Nemi betegség szűrővizsgálatra milyen sűrűn jártok?

Figyelt kérdés
Én még sosem voltam, de sok helyen olvasni ugye hogy rendszeres szűrővizsgálatra tessék járni. Hova? Mikor? Hogyan zajlik egy ilyen vizsgálat??

2012. jún. 5. 22:28
 1/3 anonim ***** válasza:

Én nem járok, csak méhnyakrákszűrésre évente. Nincs szükségem nemi betegség szűrő vizsgálatra, mert nem létesítik olyan szexuális kapcsolatot, ami során elkaphatnám.

Egy partnerem van sok éve, sem ő, sem én nem lépünk félre, és neki előző kapcsolata sem volt.

Egyébként ha szükséged van ilyenre, akkor nemi beteg gondozóba kell menni, ott tudnak vizsgálatokat csinálni.

HIV szűrés meg több helyen is van anonim módon, neten keress rá.

2012. jún. 6. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem járok,kotont használok védekezésként,akárkivel nem keverek, meg hát évek óta barátnőm van.


Urologushoz lehet menni,vagy a bőrgyógyászatra,ami bőr és nemibeteg gondozó is,az urológus az jobb az én véleményem szerint,hisz ott férfi orvos van,külön vizsgálóval,szóval csak a doki előtt kell letolni,nem stirülik az embert még az asszisztensek is:)

Urologusnál sima vizsgálat szokott lenni nemszerv külső megtekintése,here kör-körös megtapintása,megemelése,fityma hátrahúzása,húgycső nyilást kicsit széthúzzák.Főleg ez szokott lenni.Ezt a vizsgálatot van hogy állva és ágyon fekve is elvégzi,mert a herék másképp fekszenek ilyenkor.


Na a prosztata vizsgálattal kell vigyázni van doki aki ezt is megakarja csinálni,ilyenkor bekeni az úját valami sikosítóval és a végbélbe nyúl fel,ott nyomkod óvatosan.Ez ciki kicsit.


De konkrét nemibetegség gyanúja esetén előfordulhat hogy a húgycsó végéből egy vatta cucca segítésével mintát vesznek,ha csak a makkhoz dörszölik ezt a cuccát az nem fáj,de ha már a húgycsőbe akarják ezt bedugni az eléggé fáj(de ez konkrét gyanú esetén fordul elő).

1.Hova?-urologus vagy bőr és nemibeteg gondozó

2.Mikor?-ha te úgy látod,úgy gondolod,vagy valamit összeszedtél,pár évente ajánlott,de 40 év felett ajánják főleg,ha 18 évesen figyelsz magadra és rendesen védekezel,önvizsgálatot tartasz,odafigyelsz az apró jelekre akkor nem kell menni

3.Hogyan?-azt kifejtettem mik fordulhatnak elő.

2012. jún. 10. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem járok én sem,de én is odafigyelek magamra,kb amit leírtak az előttem lévők azok igazak.Mindenki döntse el maga akar járni vagy sem szűrővizsgálatra,viszont ha valamit észrevesz akkor ne hallogassa az orvoshoz menést.Videot is lehet találni milyen vizsgálatok vannak.
2012. jún. 10. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!