Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Fittymaszűkület esetén teljes...

Fereni kérdése:

Fittymaszűkület esetén teljes vagy részleges, esetleg zplasztika? Vagy van komoly esélye a konzervatív kezelésnek a négy fal között? Én magam persze ez utóbbit preferálnám.

Figyelt kérdés

Okolhatnám itt a felmenőimet az elmaradt higiéniai felvilágosítás vagy a kiskorban elhanyagolt szükséges teendők miatt, de ez más lapra tartozik, nem is releváns. Lényeg a lényeg, fitymaszűkülettel bajlódom idestova 22 éve. Nem vagyok különösebben zárkózott, flörtölök is a szebbik nemmel (ha nem is mindennaposan), de ugye kénytelen vagyok egy ponton túl visszavonulót fújni. A betegség önmagában is átkozottul frusztráló, ez meg csak növeli a gátlásokat. Előbb-utóbb ebből úgyis urológus lesz, no de addig kivel beszéljem meg ezeket? Család kilőve. Barátok? Esetleges barátnő? Értitek.


Maga a probléma: merevedés közben ráfeszül, nem fáj, de a makkból semmi nem látszik. Petyhüdt állapotban rugalmas, a makkon 2-3 centivel túl nyújtható, de a fittymagyűrűig merem csak hátrahúzni, kellemetlen kissé, de hogy is mondjam, félek tovább erőltetni. Tán a 22 elbaltázott év, az abszolút idegen érzés, fene tudja.

Válasz, vélemény, megerősítés, bármire vevő vagyok.



#fittymaszűkület #konzervatív kezelés
2012. jún. 8. 00:22
 1/6 anonim ***** válasza:
Fityma fék elvágása nem hiszem eredményes ennyi év után, így hát a teljes marad.
2012. jún. 8. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

A leggyorsabb, a legegyszerűbb, kérdés hogy hosszútávon legjobb-e. Egyáltalán, a teljes azt jelenti, csak a makkot fedő bőrt vágják le, vagy az alatt is?

És ne is nagyon reménykedjek pl. a kamilla teás nyújtás vagy csodabalzsam segítségében?


Az meg külön "érdekes" lesz, ha a féltve őrzött angyalbögyörővel majd egy fehérköpenyes faszi fog gyurmázni. Teszem hozzá, rajtam kívül először. Már elnézést.

2012. jún. 8. 02:14
 3/6 anonim ***** válasza:
A teljessel jársz a legjobban. A részleges megoldások nem azonnaliak, és könnyen vissza is térhet a probléma, és akkor mehetsz megint neki az egésznek. A műtét kellemetlen, az igazán durva az utána következő egy hét. Aztán viszont nem lesz gondod vele.
2012. jún. 9. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Részleges körülmetéléssel,sőt akár fitymaplasztikával is meg lehet oldani a fitymaszükületed,a visszaszükülés esélye igen csekély.Jobb ha több orvost keresel fel,mert sok orvos körülmetélést javasolja,csak ezt mondja el mint lehetőséget még akkor is ha van más mód is rá és többnyire van más mód.Menj urologushoz mielőbb és mond el ha lehetne szeretnéd hogy a fitymád megmaradjon,,már ha te ezt úgy gondolod.A teljes metélést nem javaslom,nem mindenki elégedett az eredménnyel és lehetnek ott is problémák, makk szárazsága,foltosodása.
2012. jún. 10. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül kell körülmetélni,szerintem kerüld el ha nem szükséges,lasabban is gyógyul és nem bíztos hogy tetszeni fog,kérdezz rá az orvosra milyen alternatívák vannak még.


Nyugodtan merev állapotban fürdéskor nézzd meg mennyire tudod hátrahúzni a fitymád,fiatalok ezzel a fürdéskori hátarhúzogatással szoktak próbálkozni és van akinek bejött,többeknek is.Nem kell erőltetni,csak rendszresen csinálni,és mindig egy kicsivel hátrább lehet húzni általában és kevésbbé kellemetlen érzés egy idő után ez a folyamat.


Orvosokkal meg óvatosan,sok körülmetéléspárti és ha lenne is más megoldás még sem közlik a betegükkel,szóval mond el az orvosnak hogy szeretnéd ha a fitymád megmaradna,fitymaplasztika az jó,ekkor vágással lazítanak a fitymán,gyorsabban gyógyul,és kevésbbé látni a heget.

2012. jún. 10. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
22 év után a házi módszereket sztem elfelejtheted. Szedd már össze magad és menj utológushoz, mit vackolódsz, felnőtt vagy nem?
2012. jún. 11. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!