Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Túlzott szörösödésre létezik...

Túlzott szörösödésre létezik e valamilyen hatásos gyógymód férfiak esetén?

Figyelt kérdés
Sziaszok.31éves(debreceni)férfi vagyok.A problémám a következő.Sajnos a sors túl sok,mondhatnám rengeteg férfi hormonnal áldott meg így kimondottan erős sűrü-göndör testszörzettel rendelkezem.Ez testszerte nálam szinte mindenhol előfordul.LÁb,has,mellkas,fenék,alkar-felkar,hát és persze arc.Ami sajnos engem a legjobban zavar az a felsőtesti szörzet.Ettöl szeretnék valahogy végleg megszabadulni.Ezmiatt kamaszkorom óta strandon nemvoltam,ujjatlan polot,atlétát nyáron nemtudok fölvenni és még sorolhatnám ezeket a kellemetlenségeket.mostmár évente kötelezö a tüdőszörő.ott is csak szégyenkezem ahogy kinézek.A borotválásnak nincs értelme,egyrészt túl nagy a terület illetve túl sok a szörzet.A gyantázás meg szóba sem jöhet,nembírnám azt a fájdalmat.Az felérne egy öngyilkossággal is szerintem.Ha valakinek tudna nekem segíteni nagyon megköszönném mert már nagyon elvagyok emiatt keseredve.
2012. jún. 16. 18:28
 1/10 anonim ***** válasza:

A megoldások:

lézeres szőrtelenítés

elektrolízises szőrtelenítés

Mind a kettő végleges , viszont nem olcsó és nem fájdalom mentes.


De lehetséges hogy csak a hormon szintedet kellene kicsit lecsökkenteni és helyreállna.Ennek a hátránya hogy életed végégig gyógyszert kellene szedned.

2012. jún. 16. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Orvosnál kell érdeklődni. Biztosan van tesztoszteron szint csökkentő gyógyszer, viszont egyrészt egészen biztosan vényköteles, másrészt kérdéses, hogy ilyen problémára írnak-e fel (lehet, hogy a hátránya több, mint az előnye...pl. impotencia).

A gyanta egyébként egy próbát lehet, hogy megérne. Először le kell borotválni, aztán akkor nekimenni a gyantával, ha kb. fél centi hosszú. Minél többet gyantázod, annál jobban ritkul, annál gyengébb lesz a szőrzet.

A másik lehetőség a végleges szőrtelenítés, ami viszont egy egész vagyonba kerül (értsd: többszáz ezer forint).

2012. jún. 16. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Hali!


Figyelj Gábor!

Én amikor 30 lettem, elhatároztam legyantáztatom a fanszőrzetemet és a hónaljkutyámat. Teljesen laikusan fogtam hozzá, de előtte végeztem némi puhatolózást a témában ill. kértem segítséget itt a fórumon. Nagyon sokat az alábbi topik is segített nekem:

http://www.gyakorikerdesek.hu/szepseg-es-divat__bor-es-hajap..


Végülis sikeresen leszedtem magamról minden szőrt, amit szerettem volna, és nem fáj annyira, mint amennyire az ember félt volna tőle. Én is jobban paráztam előtte, mint utána, szóval ne félj a gyantától mert ez nem olyan vészes. Ugyanúgy kibírható, mint a szuri a lábujjadba, akár a fütyidbe, akkor is, ha az elején kicsit szokatlan inkább, mint kellemetlen.


Először próbálkozz gyantával,... bátran! :)

Azután pedig, ha már látod, mit szeretnél, akkor lehet utána leLÉZEReztetni. Onnan ugyanis MÁR NINCS VISSZAÚT!

Ezért először nézd meg (a gyanta segítségével), milyen lehetnél, hol szeretnél némi szőrzetet hagyni, mi illeszkedik az elképzeléseidbe!? Csak utána véglegesíts Lézerrel!

És ne félj! :) Ez a legfontosabb.

2012. jún. 16. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Gyantázásban érdemes kozmetikushoz menni, egészen más gyantát használ, és sokkal kíméletesebb.
2012. jún. 16. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
sajnos borotválás nálam rendkívül időigényes,másrészt meg kipattogzik,kipirosodik utánna a böröm.A gyantázással meg az a bajom hogy az én szörzetem rendkívül átlagon felül sürü,vastag erös hagymákkalEgyszer kitéptem 1 szálat és vérzett a helye!egyszer leborotváltam teljesen a mellkasom illetve a hasam..Anyámnak volt egy szörtelenítő készüléke ami(braun silk epil asszem) azt kiprobáltam amikor kezdett nöni de azonnal abba is kellett hagyni.A fájdalomtól majd a plafonig ugrottam.Nemtom a gyantázás mennyire lenne jo végleges mwgoldás talán a lézer lenne,de arra soha nemlesz pénzem.Lehet elmegyek a háziorvosomhoz hátha ki tud vmit találni.Talán lehet a tesztoszteron szint csökkentése talán.
2012. jún. 16. 20:42
 6/10 anonim ***** válasza:

A tesztoszteron szinted csökkentése egyéb problémákhoz vezethet. Impotencia a legrosszabb, ami történhet.

És nem is feltétlen a tesztoszteron okozza a problémát, ez sajnos többnyire genetika.

A gyantázással folyamatosan gyengül a szőrzet, az első alkalom fáj, aztán egyre kevésbé. Kozmetikus csinálja, sokkal jobban viselhető, én mindenképp azt próbálnám.

2012. jún. 16. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Egyetértek az előzővel. Próbáld ki a gyantáztatást a kozmetikusnál.

Légy férfi és ne ijedj meg ettől! :o


A lézerezés meg nem annyira hú de drága. Keresd az internetes "kupon"-akciókat. Van amikor hirdetnek féláron is ilyesmit, amely több alkalmat is magába foglal "végleges szőrtelenítés" címszó alatt! :o

Am. meg 1x kell csak erre félretenni, s belevágni a lézerezésbe (is) utána már nem lesz miért szégyenkezned! :)

2012. jún. 17. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én is hasonló cipőben járok,nagyon szőrös vagyok.Én voltam orvosnál,vért vettek,minden rendben volt,ilyen az alkatom,ennyi.Én már kamasz korom óta borotválom vagy néha gyantáztatom és hidd el simán kibírható.
2012. jún. 17. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Keresd meg Dr Vámos Árpádot Debrecenben belgyogyasz szakorvos Kenezyben es nagyon jo van maganrendelese is! En Pestrol/ most mar Londonbol jarok hozza es igen megeri ennyit utazni erte! Ha hormonalis bajod van o tuti tud segiteni!


Egyebkent addig meg kozmetikus altali cukorgyanta/pasztat ajanlom! ha ugyes a kozmetikus kevesebb a fajdalom.

Magadnak nem tudom mennyire erne meg kiprobalni, mert en lanykent kuzkodom/tem ezzel es egyszer nyaralas elott a belso combomon olyan lila foltot keszitettem hogy csak na...


A ficko aki maganak csinalta annak csak gratulalni tudok! Ugyes lehetsz ha meg tudtad csinalni egyedul is! :))

2012. okt. 8. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én a hátamat, vállamat gyantáztatom (a párom csinálja, vettünk gyantázószettet) a mellkasomat, hasamat pedig Body Groomer-nek nevezett kimondottan férfi testszőrzet eltávolító készülékkel szőrtelenítem. Igen, gyakran kell - sajnos - mert ez működési elvét tekintve egy hajnyíró és egy villanyborotva "keveréke". Viszont tölthető, és 3 naponta 15-15 perc alatt megvan.
2012. okt. 15. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!