Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Kristály krém jó gombásodás...

Kristály krém jó gombásodás ellen? (péniszen, makkon)

Figyelt kérdés
Canestennel kentem 2 hétig, az nem használt! Mit próbálhatnák még ki? Kristály krém jó rá?
2012. jún. 24. 17:55
 1/4 anonim ***** válasza:
mondjuk menj urológushoz ... a sima canesten krén szerintem amúgy sem ajánlott intim területekre.
2012. jún. 26. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az előző válasz hibás. A sima Canesten krémet ajánlák hüvelygombára is (lásd reklám), tehát intim területre is.


A betegséged lényege, hogy egy élősködő gomba megtelepedett a péniszeden, és ahhoz hogy jobban legyél/elmúljon az égő érzés (tünetek), ki kell írtani a gombát. A kirstálykrém (amiben körömvirág kivonat van), nem gombaölő hatású.


Férfiaknál az a gond hogy a gomba a húgycsőben is jelen van, így onnan nehéz kiírtani, jobb gombaülő tablettát szedni + krémezni a péniszt / makkot.


Bármennyire is ég, szerintem ne használj rá szteroidos krémet, mert csökkentik a bőr ellenálló képességét, és így még valamilyen vírust is összeszedhetsz.


Legjobb ha elmész bőr-nemibeteg gyógyászhoz, nem kell félni, rengeteg férfi és nő küzd a gombásodással.

Ha szégyelled, és nem akarsz elmenni (ez baj!) akkor amit tehetsz: háziorvostól kérsz receptet: Nizoral 2 % krém, a Canestesnhez képest sokkal-sokkal nagyobb gombaölő spektrummal rendelkezik. (460 Ft egy tubus receptre). 3 nap alatt hat, a harmadik nap elmúlik a fájdalom, de tovább kell használni még 7-8 napig.

Recept nélkül még lamisil/terbisillel próbálkozhatsz, inkább krémet használj mindkettőből (és ne sprayt, mert abban sok alkohol van, és szárítja a bőrt, ami még jobban gombásodást okoz a makkon, péniszen), a lamisil és terbisil is terbinafint tartalmaz. Csodaszerként reklámozzák, úgy hogy nagyon gyorsan hat, pedig a Nizoral jobb nála.

2012. jún. 28. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az előző 2/2-es válaszomból kihagytam, hogy ha nagyon ég akkor Unguentum refrigerans nevű (a neve arra utal hogy hűsítő jellegű a krém) kenőccsel kell összekverni a gombaölő kenőcsöt, és ezt a keveréket felkenni a gombás területre.


Az egyetlen olyan szteroidos, gomba és baktériumölő krém amit még elfogadhatónak tartok (receptre kapható, 800 Ft): Pimafucort krém.

De mint említettem, a szteroid csökkenti a bőr ellenálló-képességét.

2012. jún. 28. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nem ég, nemis fáj, nem viszket, csak barna foltok vannak a makkon, és azért gondoltam gombára! Meg 1-2 piros folt is van, az se fáj! (és körül vagyok metélve)
2012. jún. 28. 20:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!