Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Az baj, ha első borotválkozásk...

Az baj, ha első borotválkozáskor is villanyborotvát használok?

Figyelt kérdés
Pengét nem nagyon szeretnék... :/
2012. aug. 31. 01:26
 1/5 anonim ***** válasza:
Miért lenne baj?
2012. aug. 31. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Bajnak nem baj, de a puha szőrt nem biztos, hogy leviszi a villanyborotva. Próbáld ki mind2-t, aztán majd rájössz, melyik válik be jobban.
2012. szept. 3. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
100%

Nem szeretném erőltetni, de szerintem ha gondolod, egyszer a pengéset is kipróbálhatod, abban sincs semmi rossz. :) Egyébként szerintem nem baj, az is elviszi a szőrt, elvégre ez a dolga. :)



Én 2 éve használok Gillette Fusion borotvát, Gillette borotvazselével. (Fontos, hogy pengésnél használj valamilyen borotvahabot vagy -zselét, ez puhítja az arcbőröd és könnyebben siklik a penge. Elektromosnál nem kell semmi, úgy tudom.)


Viszont, igazán "sima" arcbőrt csak pengével fogsz tudni elérni, az elektromos nem vágja le teljesen, az mindig hagy ott valamennyit, így nagyjából fél/egy nap után újra látható lesz, míg a pengés egy/két napig eltünteti (függ attól, hogy kinek milyen gyorsan nő a szőr az arcán, én két naponta borotválkozom).


Pengés borotvából (ha emellett döntesz), akkor szerintem mindenképp cserélhető fejűt vegyél, és ne eldobhatósat. A jó borotva minimum 3 pengés (az én Gillette Fusion-öm 5 pengés), és sokkal biztonságosabb, mint eldobhatós társaik.


Ha nagyon félsz az első pengés borotválkozástól, vagy attól, hogy fájni fog (ami egyébként egyáltalán nem fog, ha jól csinálod. Először max. fura érzés.:) ), vízezd be előtte az arcod meleg vízzel, ez kitágítja a pólusaid és a borotva könnyebben viszi a szőrt (Pont, mint a régi borbélyházakban, ott is egy meleg vízben átitatott törölközőt csavartag a vendég fejére, majd pár perc eltéltével levették.).


Fontos még, hogy a szőr növésével MEGEGYEZŐ irányban borotváld, ellenkező esetben kipattogzhat a bőrőd, de ez is egyénfüggő - én például pajesznál minden irányból le szoktam húzni, így alig érezhető az a szúrós érzés, de nem is pattog ki a bőrőm, a bajszomnál első alkalommal, amikor ellentétesen borotváltam kipattogzott, azóta csak megegyező irányban és merőlegesen borotválom.



Ha van bármi kérdés, kérdezz nyugodtan, remélem fogok tudni válaszolni. :)

14/f

2012. szept. 6. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

14/F

"2 éve borotválkozom..." :OO Anyám, 12 évesen kezdted? :D Az kicsit már durva, főleg, hogy akkor még semmi nem látható. :D Na de mind1...

2012. szept. 6. 14:03
 5/5 anonim válasza:

#3-as vagyok.


Igen, 12 évesen kezdtem. Honnan tudod, hogy akkor még semmi nem látszik? Mindenki más ritmusban érik, van akinek 15-16 évesen sincs semmi szőr az arcán.

2012. szept. 9. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!