Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » A körülmetélésről mit lehet...

A körülmetélésről mit lehet tudni? Előnyei, hátrányai?

Figyelt kérdés

Hosszú idő után október közepére tervezem a műtétet.

Rohadtul félek tőle,hogy finoman fejezzem ki magamat.

Már volt egy műtétem fitymaszűkület miatt, de ez sikertelennek bizonyult, fitymatúltengésem van túllóg a fityma, és enyhe szűkület megmaradt így csakis a metélés maradt.

Szerettem volna részleges körülmetélést is,de nem létezik orvos Budapesten aki ezt elvégezné, abszolút semmi lehetőségem nincs már így a lebeszélés csak elkeserít,így azt hanyagoljuk ha kérhetem.

Körülmetélve hogy lehet maszturbálni?

Mennyire fájdalmas a műtét után?

Mennyi a gyógyulási idő?

Bármit írhattok csak azt ne,hogy ne csináljam mert nincs más lehetőség!!!



2012. szept. 18. 20:09
 1/9 anonim ***** válasza:
54%

A Te esetedben a legjobb előny, hogy megszűnik vele a fitymaeltérés miatti gond. Egyszerűbb tisztán tartani a makkot.


Hátránya, ha ez miatt másnak érzed magad, ezért gátlásossá válsz. A makkot nem fogja semmi védeni a környezeti hatások ellen. Esztétikailag is lehet hátrányos, ha nem szépen végzik el a körülmetélést.


A műtétet követően, ahogy múlik az érzéstelenítés hatása, fájni fog. A makkod beduzzad, érzékeny lesz. A pisilés égni-fájni fog napokig. A merevedés is kezdetben fájdalmas lehet. A makk addig érzékeny lesz, amíg a nyálkahártya edzetté nem válik, innentől azt lehet mondani, hogy "bőrként" kell funkcionálnia.

A gyógyulási idő több hétig eltart.

2012. szept. 18. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
48%
A férjemet 14évesen kellett körülmetélni.1hétig lógatta kamilla teába és az egész nyara oda volt.Nagyon fájt neki.Sose volt gondja a sexben,se a maszturbálással.Nekem nőként nagyon tetszik,mert fürdés nélkül is tiszta és csak bőr szagú.A fitymás barátom (anno) fütyije fürdés után is kukiszagú volt.
2012. szept. 19. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Az enyhe szűkület a műtét eredménye, azok után maradt meg.

Fitymatúltengésem van így ha az enyhe szűkülettel tudnak bármit is kezdeni a túltengő fitymával aligha...

Rengeteg emberrel ,orvossal beszéltem mindenki csak a metélést ajánlotta, meg hogy felesleges bemetszéseket csinálni mert nem lesz jó.

Ha egyszer nem tudok olyan orvost aki megcsinálná mégis mit tehetnék?Budapesten élek, nem tudok lemenni mondjuk Debrecenbe,hogy ott csinálják meg.

Vagy akkor hol vannak a javaslatok?Kit keressek fel?Van itt olyan aki tud normális orvost?Nem?Akkor miről van szó?

1,5 éve rendkívül gátlásos vagyok nő ügyben mert ekkor jöttem rá,hogy milyen komoly problémám van e téren.

Nekem ez nem hiányzik már, lehet,hogy nem lesz jó a metélés sem,de ha nem lépek nem fogok haladni.

Meg ha ez olyan szörnyű akkor az arabok miért élnek vígan ezzel együtt?

Én már nem tudok mit csinálni,lehet kritizálni,hogy nem tettem meg mindent, de akkor konkrét javaslatokat kérek, mert mondani sokkal könnyebb mint tenni valamit.

A normális válaszokat köszönöm szépen!

2012. szept. 19. 13:17
 4/9 A kérdező kommentje:

Mellesleg az általad belinkelt szerszám vagy egy műtét után készült és be van dagadva vagy ha mégsem akkor ez eleve egy ronda pénisz mert a pénisz teste vastagabb mint maga a makk, tehát ha nem lenne körülmetélve ez akkor is ronda lenne.

És külön kértem,hogy a lebeszélés csak elkeserít, illetve felhúz /már csak azért is mert kértem,hogy ne lebeszéljetek hanem segítsetek és a lebeszélés nem segít rajtam/

2012. szept. 19. 13:24
 5/9 anonim ***** válasza:
68%

Helló sorstárs!

Nekem nyáron történt a körülmetélés egészségügyi okok miatt. Kb azért regeltem ide, hogy megnyugtató infót adjak azoknak akik ettől félnek. Aki okoskodik úgy hogy fogalma sincs az egész dologról, azokra ne is figyelj, csak hülyeségeket mondanak, engem is nagyon beparáztattak mindennel előtte. Akinek nem volt ilyen baja csak előítéletei vannak és hülyeségeket beszél.

Szóval a körülmetélés lényegi elemei:

Az első 1-2 tűszúrás kellemetlen lesz, azzal nincs mit tenni, de utána nem érzel semmit csak hogy "matatnak" ott. A műtét után égetni fog, érdemes bevenni egy fájdalomcsillapítót, rögtön amikor kijössz a műtőből! (egyből tudsz jönni-menni utána.) Kötést a 3. nap után már le lehet venni, a látványtól majd ne ijedj meg annyira, nem kertelek, rondán fog kinézni. Eleinte. egy-másfél hét után látványos javuláson fogsz átmenni. Addig viszont 1-2 kellemetlen éjszakád az lesz az éjszakai spontán merevedés miatt. Érdemes oldalt fekve "embrióalakzatban" feküdni, akkor nem vészes a dolog. Önkielégítést akkor csinálhatsz, amikor már kiesik az összes varrat és eltelt legalább 2 hét. Az önkielégítés miatt ne aggódj, fogod tudni csinálni, de másképp fog működni. Majd ráérzel, ezen ne stresszelj! Eleinte furcsa lesz hogy nincs ott bőr, de gyorsan meg lehet szokni, nekem a 3. hét után már teljesen normálisnak tűnt.

A gyógyulási idő parás része leginkább abban van (legalábbis számomra az volt) hogy ilyenkor az ember nagyon átgondolja a dolgait és a jövőjébe vetett hitét, mivelhogy azért megalázó azaz 1-2 hét, mivel olyan mintha szobadísz kategória lennél és nem pedig egy férfi. Ez szerintem egy elég kemény "férfipróba", ha így nevezhetjük a dolgot és ettől leszünk még tökösebbek mert mi ezzel (és itt szerintem nem túlzok) megjártuk a poklok poklát. Én mióta meggyógyultam, teljesen jól vagyok és új erőre kaptam (nem vagyok vallásos, körülmetélés ellen is vagyok, de valóban van valami spirituális dolog benne) Én a kinézetével is elégedettebb vagyok, biztos vagyok benne hogy majd a lányoknak is tetszeni fog. (ha nem, akkor meg bekaphatják :D :D)

Az a lényeg még, olyan orvos csinálja, akiben megbízol.

Fel a fejjel, minden rendben lesz! Ha valamit nem mondtam el és kérdésed volna, írhatsz privit is. Az ijesztgetéseknek meg ne ülj fel, legtöbbjük ezt az utat sosem járta meg, így nincs sok fogalma róla! Remélem tudtam segíteni.

2012. szept. 19. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
65%

Rendesen le lettem szavazva.Én vagyok a feleség.Persze nem én éltem át a műtétet,de itt volt mellettem a férjem és ő mesélte.Nem írtam le annyira részletesen,mint a másik 2 válaszoló,de reméltem hogy lelket önt majd beléd,hogy engem abszolút nem zavar a pénisze kinézete.Higiéniai okokból pedig kifejezetten imádom.Annyit módosítanék hogy 12évesen volt a műtéte.Fitymaszűkülete volt és az anyja kicsi korában nem foglalkozott a kukijával,amikor nagyobb lett mindig mondták neki a nagy okosok hogy csak húzza hátra és utána jó lesz.Mély nyomot hagyott benne sokat mesélt róla,de magáról a műtétről nem,csak azt hogy utána "ro.adtul" fájt.Érthető hogy félsz a műtéttől hiszen egy férfinak ez a legfontosabb.Remélem sikerülni fog.Engem 2X császároztak.Tudom nem ugyan az,de ez se volt fincsi.Mondjuk az éjszakai merevedés biztos szívás.

Még írnék egy fontosat.Féltettük a fiainkat hogy örökölték és a Bethesda kórházban találtunk egy sebészt aki nagyon szimpatikus volt.Úgy tűnt tudja miről beszél.Sajnos a nevére nem emlékszem ,csak annyit tudok még hogy 3éve még Érden is praktizált.

2012. szept. 19. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
37%

Az általam belinkelt - majd kimoderáltatott - képen lévő pénisz műtét utáni, és nincs bedagadva, gyógyult. Ugyanis ilyen "szép" és "esztétikus" eredménye is lehet a körülmetélésnek. Ha "a lebeszélés csak elkeserít, illetve felhúz", sajnálom. De egy enyhe szűkület még mindig jobb, mint mondjuk egy lehetséges félresikerült körülmetélés végeredménye, következménye. Jó, nem mindenkinél lesz olyan randa, amilyen képet te láthattál, de azért azt kalkuláld bele, hogyha levágnak rólad mindent, nem védi semmi a makkodat, és az érzékenység sem biztos, hogy megszűnik, ahogyan van olyan ismerősöm, aki szenved ettől. Ha meg a féked alatt összevarrják a vágással együtt, ott meg lesz egy undorító bumszli, mint a többségnek is, olyan, akár egy vadhúsmaradvány. Utóműtéttel persze az is eltüntethető. Debrecenben meg - ahogy olvastam itt is, meg máshol is - még a hülye is metél, szóval ott garantáltan elvégeznék ezt, pedig az orvostudományi egyetemi város is, és ott inkább az alternatívákat kellene kutatni elsősorban.


"Az enyhe szűkület a műtét eredménye, azok után maradt meg. Fitymatúltengésem van így ha az enyhe szűkülettel tudnak bármit is kezdeni a túltengő fitymával aligha..."

Ha csak enyhe a szűkület, is el lehet vele éldegélni, akár nyújtással még az is megszüntethető. A fitymatúltengéssel meg nem értem, mi a gondod-bajod?


"Rengeteg emberrel ,orvossal beszéltem mindenki csak a metélést ajánlotta, meg hogy felesleges bemetszéseket csinálni mert nem lesz jó."

Ez is csak ijesztegetés, és lebeszélés, amely "elkeserített" nem? te meg mégis hallgattál rájuk.

Azzal, hogy megpróbálsz egy esetleges bemetszést, de nem egy károgó, lebeszélő hanem cselekvő orvosnál, hanem egy olyannál, aki szemmel és állásponttal is észlelhetően tudja amit csinál, még nem vesztesz semmit, még talán a fitymádat sem. De ha annyira ragaszkodsz hozzá, még utána is simán elmehetsz az annyira hőn remélt TKM-re, amit annyira megoldásnak remélsz, hogy a többi alternatívát még ki sem próbálod, de azért csak kizárod! :O


"Ha egyszer nem tudok olyan orvost aki megcsinálná mégis mit tehetnék? Vagy akkor hol vannak a javaslatok?Kit keressek fel?Van itt olyan aki tud normális orvost?Nem?Akkor miről van szó?"

Talán keresni kéne, és figyelni azokra, akik tudnak is valamit. Itt a fórumon is vannak ilyenek, de ezek szerint te csak a sült galambra vársz, nem pedig figyelsz, és keresel. A jó munkához idő kell, de ha a végeredmény pozitív, akkor megéri. De így, hogy nem is keresel... háát... o.O


"1,5 éve rendkívül gátlásos vagyok nő ügyben mert ekkor jöttem rá,hogy milyen komoly problémám van e téren.Nekem ez nem hiányzik már"

Akkor talán ne így állj hozzá! Attól még simán élhetnél, hogy van egy kis szűkületed. De azt persze még nem is említetted, hogy hány éves vagy, és mikor, miféle fitymaszűkületi műtéted volt?


"lehet,hogy nem lesz jó a metélés sem,de ha nem lépek nem fogok haladni."

Van úgy, hogy hasznosabb egy kicsit várni, érni, és csak, amint találsz valamit, akkor lépni, nem pedig ennyire elhamarkodottan, elvakulva, ráadásul úgy, hogy csak egyvalamivel vagy elfoglalva, ahelyett hogy észrevennél mást is azon kívül, azért is próbálod te annyira kizárni a látókörödből, s kérsz meg mindenkit arra, hogy ne beszéljenek le!

MINDIG VAN MÁS LEHETŐSÉG! DUMA, HOGY NINCS! :O


Meg ha ez olyan szörnyű akkor az arabok miért élnek vígan ezzel együtt?

Az arabokat ne keverjük ide, az más kultúra, és ott más az ok, ami miatt csinálják. Te pedig nem vagy arab!


"Én már nem tudok mit csinálni,lehet kritizálni,hogy nem tettem meg mindent, de akkor konkrét javaslatokat kérek, mert mondani sokkal könnyebb mint tenni valamit."

Keress! Tégy meg ennyit magadért, mert különben megérdemled a sorsod, amit választasz is magadnak! Ha ugyanis elrontják, azért leszel gátlásos - de jóval tovább, mint másfél évig - csak mert elrontották, és kívánod, hogy "bár megpróbáltam volna azzal a megmaradt enyhe kis szűkülettel!"

És ne hidd, hogy a lebeszélés nem segít rajtad. Van akinél pont az a legnagyobb segítség, akkor is, ha nem veszi azt észre!

2012. szept. 20. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
25%
Ha annak idején anyámékat valaki fölvilágosította volna, hogy a körülmetélés egy iszonyatos undorító, barbár eljárás, ami miatt most nekem még 30 évvel később is gondjaim lesznek, akkor lehet, hogy nem csonkoltatják le az előbőrt és most nem ott tartnék, AHOL
2013. febr. 20. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem tapasztaltam semmilyen hátrányát... Felnőtt korban metéltek, mégsem éltem meg traumaként!
2021. dec. 10. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!