Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Az egyik herém kioperálása...

Az egyik herém kioperálása után a kopaszodásom visszafordulhat?

Figyelt kérdés

Azt mondták tegnap a kórházban, hogy mostmár biztos, hogy ki kell operálni a baj herémet daganatos megbetegedés miatt.

Tudom, hogy hülyeség, de mióta először említették a vizsgálatok alatt a műtét lehetőségét, azóta valahogy kezdem magam "fél férfinak" érezni és persze megalázónak is érzem, mivel még 30 éves sem vagyok.


Mindig is optimista voltam, próbáltam minden rosszban megtalálni a jót, remélem most is sikerülni fog. :)

Arra gondoltam ha csak fél herém lesz, akkor a testemben a herék által termelt tesztoszteron mennyisége is csak a fele lesz a normálisnak és eddigi ismereteim alapján ennyi már elég ahhoz, hogy megszűnjön a kopaszodásom.

Kérdeztem, az orvosokat is erről tegnap délután a kórházban, de csak mosolyogtak és azt mondták, hogy most ne foglalkozzak ezzel. Én ezt úgy értelmeztem, hogy talán nem tudják a biztos választ. Remélem itt tud majd valaki segíteni. Előre is köszönöm! :)



2012. okt. 13. 02:10
 1/10 anonim ***** válasza:

Hali!


˙

Emiatt ne érezd magad fél férfinek! Más is él rajtad kívül 1 db herével, akkor ők mit szóljanak?

Te ezt glod most magadról, mert trauma ért, és még nincs vége. Ez ellen védekezni nem tudsz, ez számodra egy nagy lelki próbatétel, és nem csoda, ha ezen emiatt dilemmázni kezdtél. De ha hagyod, hogy ez a dolog felőröljön, akkor megadod magad a betegségnek és a traumának!


Az orvosok azért mosolyogtak, mert te filózni kezdtél, és próbálsz rációt keresni abban, amire ők sem tudnak válaszolni, -- kben megmták vna, ezt elhi7ed, -- az a tény, hogy te okosabb próbálsz lenni náluk. Ez egy védekezés is egyben de nemcsak azért mert zavarban vannak, hanem azért is, hogy megvédjék a felsőbbrendűségüket előtted.

Gondolj csak bele! :-o Most mondták volna azt, hogy nem tudják, esetleg ültessenek beléd vmi hiú ábrándot? dO.ob

(Saját magam is egy amolyanféle "csodabogár"-féle típus vagyok, ismerem ezt a viselkedést.)


Én -- aki viszopnylag sokat foglalkozom szabadidőmben ezzel a témakörrel -- az eddigi ismereteim szerint úgy glom, h. a kopaszodás nem emiatt van, inkább a genetikában kellene keresned az okokat, ha nincs olyan betegséged, amelynek következménye lenne az, hogy kihull a hajad! Ez akár le7 örökölt is. Azzal, hogy kiveszik az egyik herédet, ettől nem fog megállni a kopaszodásod, uakkor a másik heréd továbbra is fenntartja uazokat a feladatokat, amiket eddig még a daganatos heréd is ellátott, ill. a kasztrációig ellát.


A heréd kioperálását sajnálattal olvasom, de ez még nem ok arra, hogy letörj! A szexuális vágyat a lelkiállapotod befolyásolja nem a heréid megléte, és mások is legalább olyan boldogok egy herével, mint mások kettővel! :-o


˙

_ Am. hány éves vagy?

_ Melyik herédet veszik ki?

_ Mikor lex a műtét?


Fel a fejjel! ;-)

Üdv: EE

2012. okt. 13. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nem hinnem hogy visszafordulna mert szerintem sincs koze hozza. Viszont ne erezd magad kevesebbnek ettol. Ez kb olyan lehrt mint amikor a noknel pl. mioma miatt kiveszik a mehet es kevesbe hiszik magukat nonek. Es gondolj bele egy nonek onnantol kezdve mem lehet gyereke sem neked pedig akar egy tucat is. Ha kemot akarnak adni nagyon gondold meg es olvass utana!
2012. okt. 13. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
92%

A kutatások szerint az androgén hormonok néhány ezreléknyi eltérése is megállíthatja a férfias kopaszodást. Kérdés, hogy egy here esetén mi fog történni. Nem lesz-e mellékvese túlműködés a kompenzáció miatt? Erre szerintem max. egy endokrinológus orvos tudna válaszolni vagy talán még ő sem... Ha mindkét herét kioperálják akkor tuti, hogy megáll a hajhullás, de egy here esetén? Végülis az 5-alpha-reduktáz enzim, ugyanannyi marad a szervezetben szerintem, tehát nem kizárt, hogy ugyanúgy fogsz kopaszodni mint ezelőtt, viszont kevésbé leszel agresszív és kevésbé tudsz majd izmosodni...

Sajnos én csak egy biológus vagyok, ehhez tényleg SZAKORVOS segítségére lenne szükség. Megértem, hogy kórházban csak mosolyogtak...

2012. okt. 13. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

"Nem hinnem hogy visszafordulna mert szerintem sincs koze hozza."


Tessék??????? Mi az, hogy nincs köze hozzá???????


Képzeljétek el, a kopaszodást a TESZTOSZTERON hormon egyik fajtája okozza.


Na és mi melyik belső elválasztású mirigy termeli a tesztoszteront? Na melyik? Na?


a HERÉK!!!! Bizony ám! Szóval, ha nincs here, akkor nincs tesztoszteron és akkor nincs kopaszodás sem!!! Érthető????



Szóval a kérdésre válaszolva, szerintem hacsak nem fogsz hormonpótló készítményeket szedni, akkor szerintem meg kell állnia a kopaszodásodnak (bár azaz 5 alfa reduktase enzim nekem gyanús egy kicsit)

Biztosat én sem tudok, mondani fogalmam sincs mi lehet az egyik here eltávolítására a szervezet válaszreakciója, ugyanis gondolom te már nem tini vagy, hanem huszonéves jóval túl a pubertánson és nem teljes kasztrálásról beszélünk. Nem kizárt, hogy mellékvese túlműködés lesz a következménye, ami akár Cushing-kórhoz is vezethet.


De erre a kérdésre teljes bizonyossággal tényleg csak egy tapasztalt endrokrinológus szakorvos tudná megmondani a választ.

2012. okt. 13. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

"A kutatások szerint az androgén hormonok néhány ezreléknyi eltérése is megállíthatja a férfias kopaszodást."

"Ha mindkét herét kioperálják akkor tuti, hogy megáll a hajhullás, de egy here esetén?"

_ Az itt megfogalmazott mind2 állításodat szeretném, ha vmi tudományos bizonyítékkal alátámasztanád ezekről a kutatásokról! (Nekem is felkeltetted az érdeklődésemet a témával kapcs., noha nem kopaszodom.)


"Kérdés, hogy egy here esetén mi fog történni. Nem lesz-e mellékvese túlműködés a kompenzáció miatt?

_ Egyelőre azt glom, h. a másik here átveszi a kioperált here teljes feladatkörét. Hogy most ez mennyiben befolyásolja a mellékvese működését, ne mi vitassuk meg! Nem tud6juk! Nyilván más lenne a szitu akkor, ha a kérdező mjuk gyerekkorában, még a nemi érés előtt/alatt veszítette volna el a heréjét. Azt most nem vágom itt miben lenne más!?


˙

Az viszont érdekelne, hogy a kasztráció posztoperatív utó6ásai mennyiben térnek el a vazektómia után tapasztaltaktól? Erről tudsz-e vmit?


˙

***

A többi kérdésem a kérdezőhöz szól az #1. sz. hszsom végén.


Üdv: EE

2012. okt. 13. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Tetszik a hozzáállásod! :)

Minden értlemes férfi megcsonkításnak venne egy ilyen műtétet, pedig a szomszédom három gyereket csinált egy herével. De ezt gondolom neked is elmondták.

Megértelek, én sem tudnám elképzelni, hogy miközben öntudatlanul fekszem egy műtőasztalan, valaki belém vág egy szikével arra a helyre, amit kisfiú komom óta a legjobban féltek, óvok minden ártalomtól. A legérzékenyebb, legnagyobb becsben tartott teszrészem egy darabját kivágják belőlem és az már soha többé nem lesz a részem... Egyértelmű, hogy egy ideig én sem érezném magam teljes értékű férfinak.

Ezt régen is így gondolták, itt van egy ókori közmondás: unus testis non est testis, azaz egy here nem here.

A kopaszodásról, pedig annyit, hogy van egy barátom, 23 éves rockzenész. Meglehetősen jó képű srác, amikor rajta van a parókája. :D Ugyanis néhány éve megkopaszodott szintén here problémák miatt. Ehhez még jött egy prosztataprobléma, ami félig meddig születési rendellenessége volt, de herék hormontúltermelése miatt vált komolyjá. Nos, úgy kezelték, hogy gyógyszerekkel impotensé tették több mint egy évre, ezalatt hízott vagy 30 kg-ot és kinőtt a haja is. Utánna amikor rendbejött és elhagyta a gyógyszereket a haja újra kihullott és állítólag már sosem fog neki visszanőni. A poén az, hogy nem lett volna ennyi gondja, ha megengedi, hogy kivágják az egyik heréjét, de ő nem engedte, mert neki az a férfiasságának az egyik szimbóluma.

Nos, a múltkor beszéltem vele erről a témáról és azt mondta, hogy amin ő átment az elmúlt években úgy gondolja, hogy annak idején jobban járt volna a fél-kasztrálással és egy életre megoldódott volna ez a gondja.

Neked kicsit komolyabb gondod, hiszen akár az életed is lehet a tét, úgyhogy én is csak azt tudom mondani, mint az orvosok a kórházban, jelenleg a kopaszodás legyen a legutolsó dolog, ami érdekel!

Mint mondtam tetszik a hozzáállásod! :) Tetszik, hogy mindenben a jót akarod megkeresni, de jelen esetben jobban jársz, ha készülsz a rosszra!

Hidd el, ez tapasztalat...

2012. okt. 13. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ne vicceljetek már a másik here bent marad, fog az annyi tesztoszteront termelni, hogy a kopaszodás folytatódik. Egyébként meggyőződésem hogy ha mindkét herét kivennék,is tovább folytatódna, ha olyan alkat. De ezt nem mi itt, hanem az élte (évek múlva) fogja bizonyítani.
2012. okt. 13. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Egy dolgot szeretnék leszögezni, ami nagyon fontos. Már jó pár éve rájöttek arra, hogy az 1950-es években Hamilton professzor kopaszodással kapcsolatos kísérletei nem voltak pontosak. Nem az "egyszerű" tesztoszteron hormon a kopaszodás oka!!!

Arra már az ókori görög Hippokratész is rájött, hogy a férfiak kopaszodása örökletes és nemi sajátosság, ugyanis a kasztrált férfiak, ha öröklik is a kopaszodás hajlamát akkor sem fognak kopaszodni, ugyanis a férfi hormonjaiknak a szintje here-mirigyek híján inkább egy nőjéhez fog hasonlítani.

Később a megfigyelések kiderítették, hogy a kopaszodás három dologtól:

-genetikai öröklődés

-férfi hormon (szándékosan nem írok tesztoszteront)

-életkor


Az édesapánktól és az édesanyánktól öröklünk egy-egy hajlamot a kopaszodásra vagy nem kopaszodásra. Három lehetséges variáció lehet:

1. Ha mindkét szülőnktől a nem kopaszodást azaz a HAJAS gént örököljük (ez alacsony CAG ismétlődésű génsorozatot jelent) akkor csordultig lehetünk férfi hormonokkal, akkor sem fogunk kopaszodni még idős korban sem, akár férfiak vagyunk akár nők, hajunk dús marad.

2. Ha mindkét szülőtől a KOPASZODÁSRA hajlamosító géneket örököltünk, akkor minden kezelés hasztalan lesz, alacsony férfi hormonok hatására is meg fogunk kopaszodni, nem lehet ellene mit tenni. A férfiak ilyenkor rövid időn belül szinte teljesen megkopaszodnak, az ilyen hajlamú nők haja pedig igencsak meg fog ritkulni.

3. Ha az egyik szülőtől KOPASZodási hajlamot öröklünk a másiktól meg HAJAS hajlamot, akkor a kopaszodás összetettebb dolog. A nőknek ilyenkor valószínűleg nem fog hullani a haja, mivel kevesebb a férfi hormonjuk, a férfiaknak viszont igen, de a folyamat nem lesz gyors lefolyású és kezelésekkel lassítható, rövidtávon pedig visszafordítható.


Az életkor miként is befolyásoló tényező?

Fiatal korban elkezdődhet a kopaszodás, mert magasabb a férfi hormonok szintje, viszont öreg korban mikor a hormon szintje folymatosan csökken, a kopaszodás is mérséklőhet vagy megállhat.

Nos, a kopaszodás először is nem hajhullást jelent, hanem a hajvisszanövésének hiányát. A haj FOLYAMATOSAN HULLIK és visszanő, növekedésének három fázisa van:

-növekedési szakasz (anagén)

-átmeneti szakasz (katagén)

-nyugalmi szakasz (telogén)


1. Az ANAGÉN azaz a növekedési fázis hossza átalosan 4 év, egyeseknél 2, másoknál viszont akár 6 év is lehet. Egy hajszál egy hónap alatt kb. 1 cm-t nő, szóval egy 50 cm hosszú haj már ritkaságnak számíthat.

2. A KATAGÉN egy átmeneti szakasz, kb. 2-3 hétéig tart.

3. A TELOGÉN a nyugalmi szakasz, ez kb. 100 napig tart, ilyenkor hajszál nem nő és a szakasz végén a hajszál kihullik. Majd újra kezdődik az anagén szakasz és minden kezdődik előröl.


Nah, mint említettem a férfias tipusú kopaszodást nem a tesztoszteron, hanem annak egy fajtája (metbolja) okozza. Ugyanis a tesztoszteron az 5-alfa-reduktáz enzim hatására átalakul a nála többszörösen hatékonyabb DIHIDRO-TESZTOSZTERONNÁ azaz röviden DHT-vá. Ennek a speiciális hormonnak a hatására elkezd a hajhagyma mérete zsugorodni, ezért kevesebb tápanyagból tud új hajat "építeni". Ennek hatására először a hajszál vékonyabb lesz, majd fokozatosan lerövidül az ANAGÉN szakasz, azaz a haj már nem nő meg olyan hosszúra, mint régen, minden újranövekedésnél egyre vékonyabb és egyre rövidebb lesz, lassabban fog nőni és a szakasz rövidsége miatt egyre jobban hullani fog, mivel egyre többször lép át a TELOGÉN szakaszba, aminek az időtartama szintén rövidülni kezd.


Végül a DHT hatására a hajhagyma annyira összezugorodik, hogy már nem képes új hajszálat termelni, ekkor kezdődik el a szemmel látható KOPASZODÁS. A hajhagyma működése leáll és néhány év múlva annyira összezugorodik, hogy képtelen lesz a tápanyagfelvételre és egyszerűen elpusztulnak a sejtjei. Ilyenkor már a haj visszanövésének végleg elveszett minden reménye... Életünk végéig kopaszok maradunk.


Ha időben közbelépünk és az 5-alfa-reduktáz enzim hatásának gátlásával megakadályozzuk a DHT képződését a tesztoszteronból, akkor van rá esély, hogy megmentsük a hajhagymáink egy részét, viszont az esetleges mellékhatásokkal, amik nemi vágy csökkenést és impotenciát okozhatnak. (Bár ez igen ritka, csak 2% az esélye.)


Nem minden hajhagyma érzékeny a DTH-re. A nagyon megkopaszodott férfiak tarkóján patkó alakban általában megmarad egy kevés haj, nagyjából néhány 10 ezer szál, de van akinek kevesebb. Ezek a hajszálak azért nem hullanak ki, mert genetikailag érzéketlenek a DHT-re, ezért az őket tartalmazó bőrrel együtt kivághatják őket és álültethetik a kopasz területre. Ezt nevezzük hajbeültetési műtétnek. Ilyenkor persze több haj nem lesz a fejen, csak az eloszlása változik meg.


A kérdező kérdése nagyon elgondolkodtató, sajnos én sem tudom a konkrét választ. Az viszont biztos, hogy a legtöbb kezelhető kopaszodó férfi esetében látványos eredményt nyúlt napi 1 mg Finasterid tartalmú DHT ellenes gyógyszer bevétele, ami az esetek 98%-ában nem okoz nemi vágy csökkenést, viszont a kopaszodás ellen hatásos.

Ezzel bizonyítva az, hogy a DHT hormon kis változása is elegendő lehet a kopaszodás megakadályozáshoz, szóval szerintem egy here esetén is elég nagy az esélye, hogy nem fogsz kopaszodni. De a kérdés tényleg rettenetesen összetett és az én tudásom sajnos még kevés ehhez. :-)


Egy orvostanhallgató

2012. okt. 13. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

:D:D:D


akkor ezek szerint veled valami ilyesmit fognak csinálni:


[link]


vagy inkább valami ilyesmit:


[link]


nem irigyellek kedves Féltökű komám!

reménykedjünk, hogy a műszer utánna is ugyanolyan jól fog működni, mint előtte.


:D:D:D

2012. okt. 15. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Az elhalt hajhagymák sajnos már nem fognak feléledni. Kissé lecsökken majd a tesztoszteronszint, ami valamelyest lassíthatja majd a kopaszodást, de nem állítja meg. A megmaradt heréd pedig megnöveli a termelését, meg is nagyobbodhat egy kicsit!.
2013. jan. 30. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!