Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Pénteken fognak körülmetélni....

Pénteken fognak körülmetélni. Tapasztalatokat tudnátok írni?

Figyelt kérdés

Kinek meddig volt érzékeny a makkja?(úgy vettem észre,hogy ez igencsak változó)

Mennyire "fájt"?

Mi a legrosszabb a műtétben és az utána következő napokban?


(U.i zárójelben: Kérlek ne próbáljatok lebeszélni, ne próbáljatok elrettenteni mert azon kívül,hogy elég zavaró, a gyógyulás ideje alatt a nehezebb pillanatokban nem tesz jót ha arra gondolok,hogy "Nekem kiszáradt,nekem kérges,nekem foltos", egyszóval: nem érdekelnek ezek az egyedi esetek, és a műtétet is eldöntöttem, megváltoztathatatlan a döntésem.Köszönöm!)



2012. nov. 6. 20:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
59%
Ha az egyedi esetek nem érdekelnek, kitől vársz választ?
2012. nov. 6. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Egy körülmetélés normális eredménye érdekel.

A kivételek csak elrettentésre jók, rajtam az nem segít,hogy másnak szar lett.Rajtam az segítene lelkileg,hogy igen ez kellemetlen az nem olyan jó lesz,de aztán javul és aztán szebb meg jobb lesz és a végén megfelelően használható.

De az,hogy hát lerohad a fél makkod,elhalnak az idegek,impotensé válsz, stb...nem ez nem segít.

A szívműtétnél sem arról beszélnek,hogy biztos,hogy kidobja a szervezeted az új szívet és meghalsz hanem azt mondják,hogy minden jó lesz, de számolj azzal,hogy felléphetnek komplikációk is, de csak midnen x esetben történik ilyen.Szerinte ez egy korrekt válasz.

2012. nov. 6. 20:28
 3/11 anonim ***** válasza:
88%

Ha önként vállatad,és nem eü.okból kellett,akkor ne siránkozz,majd megtudod hamarosan.Lesznek percek mikor azt

is bánod hogy megszülettél .

2012. nov. 6. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
80%
Nyugi nem fáj. A varratok amíg ki nem esnek addig kell vigyázz! A kamillatea nagyon jó. Elején naponta háromszor-négyszer áztasd. Azért, hogy a cérnák ne keményedjen meg.
2012. nov. 7. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
68%
Szia a férjem idén áprilisban csináltatta meg (nem egészségügyi, hanem vallási okokból, mert 8 napos korában ezt a szülei elmulasztották...) A lényeg, hogy mohél csinálta, egy pillanatig sem bánta meg, és tök jól működik, kinézetre egy kicsit fura, mert azert ez nem lesz mar olyan, mintha ujszulottkent csináltak volna. Az utána következő pàr hét nem volt épp kellemes, de kapott fajdalomcsillapitot meg kamillazas, atkotozgetes naponta, látványra rettenetes, gyulladt, duzzadt, lila stb... de nyugi, ez NORMÁLIS! Megkerdezhetem, hogy ki fogja csinálni?
2012. nov. 7. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
68%
Azt még elfelejtettem, mint gyakorlati tapasztalat, hogy a javasolt 6 hetet azért kivartuk bevetés előtt :) Tudom, hogy fura, hogy nőként szólok ehez hozza, de a férjem nem fog erről itt irogatni az biztos, pedig ő is nagyon parázott előtte, ezért is olvasgattam itt anno a tapasztalatokat. Lényeg, hogy nyugi, nem lesz semmi gond, csak egy kis kellemetlenseg.
2012. nov. 7. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

A körülmetélés más országokban sokkal, se sokkal elterjedtebb beavatkozás, mint nálunk, és nem csak a vallási okok miatt (sőt, szerintem főleg nem a vallási okok miatt) végzik. Persze, általában újszülött vagy kisgyerek korban gyakori, de kamasz korban és felnőttként is sokan esnek át ezen.

A műtét maga nem lesz fájdalmas, max az érzésteleítő szúrását fogod érezni. A gyógyulás 4-6 hét, ezalatt a fürdésnél oda kell figyelni, és persze önmegtartóztatás szükséges.


A negatív válaszokra nagyon furcsák, én még olyat egyet sem láttam ami kiszáradt vagy kérges lenne, ha valakinél ez előfordult akkor annak valami más indoka, fertőzése van, azaz nem a körülmetélés következménye!


Sok sikert a péntekhez!

2012. nov. 7. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Egészségügyi okok miatt van rá szükségem, de nem értem ha zsidó lennék vagy bármi más akkor is ez miért baj?Ha kérdésem van azt úgyis megkérdezem mert jogom van kérdezni, tehát ha vallási okokból vállalnám és utána "siránkoznék" akkor is feltenném a kérdést, nem is értem hogy gondolják azt egyesek,hogy akkor "Ne siránkozz ha nem jó"...ha kedvem tartja siránkozok, nem fogja nekem ezt senki sem megtiltatni főleg nem ilyen primitív név nélküli senki aki csak zsidózni tud.


A normális válaszokat pedig köszönöm!

2012. nov. 7. 13:17
 9/11 anonim ***** válasza:
23%

Bocsánatot kérek tőled kérdező!

De vannak itt olyan valaszadók akik metéltetésre buzditják a fiatalokat ? Hivatkoznak itt hygéniára ,vallásra ,jobb

sexre. Az első sem állja meg a helyét.tisztálkomi mindkét

esetben illik,és kell is .A sexnél meg csak a nőknek kedvez ,mert hosszan tart az aktus .A férfi minden makkon lévő érző idegvégződését elvesziti .A fityma levágásával

további 60% ot legalább . Az emberen semmi felesleges nem lett megalkotva ,ezt a természet igy rendezte .nem szertenék egy eü okból metéltet megsérteni,de ez egy csonkitás .

2012. nov. 7. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Semmi baj, de nekem az a véleményem,hogy az élet nem szűnik meg ezáltal.Az embernek két veséje van azonban egyel is képes élni, persze egy rossz vesére is lehet gyógyszert szedni,kezelgetni,hátha jó lesz ,de ha egy orvos azt mondja (egy orvos aki erre szentelte az életét) tehát egy orvos azt mondja,hogy nincs más megoldás mint kioperálni/levágni akkor az ember könnyebben feladhatja.Én nem ezt tettem, én elvégeztettem egy egyszerű bemetszést amivel nem jutottam előrébb, és minden csak elvesztegetett idő volt.Azt gondolom számomra csak a metélés jelentheti a megoldást, illetve ez a biztos, ha ezt megcsinálják már nem lesznek ehhez hasonló gondjaim -kivétel ha történik valami, vagy nem úgy alakul ahogy azt most elképzelem, de ez csak mellékhatás, és ha emiatt nem csinálnám meg a műtétet,hogy "úgyis szar lesz" akkor ezzel az erővel az utcára se megyek ki mert úgyis elüt egy autó, mert megvan rá az esély.


S igen megcsináltathatnám a részleges metélést,kereshetném az orvost még hónapokig, megcsinálom a műtétet és megint nem lesz jó akkor megint jöhet,hogy na mi legyen?Persze ez idő alatt megint mennek a hónapok, talán évek is, és nem akarom,hogy abból álljon az életem,hogy évente műtenek, és ,hogy esztétikailag csúnya és használhatatlan a farkam.Meg persze ez nem is akár milyen műtét,nem a kisujjamat műtik.

Meg könnyű mondani,hogy ne csináld, csinálj mást.Egy olyan akinek nincsenek ilyen gondjai az nem tudhatja,hogy mit él át az ember a műtét, a várakozás, és a gyógyulás alatt...

2012. nov. 7. 18:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!