Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Apu azt mondta, hogy még 15...

Apu azt mondta, hogy még 15 évesen nem kell fogyóznom, mert még fejlődésben vagyok és ha most fogyóznék az káros lenne! Enni kell. Ez mennyire igaz?

Figyelt kérdés
2009. aug. 15. 11:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Hát, van benne valami, viszont az is igaz, hogy az elhízás az ebben a korban is okozhat komoly gondokat. Tehát, abban igaza van, hogy ne fogyózz, mert azzal is sokat lehet ártani, de diétázni és sokat sportolni nem csak hogy szabad, de erősen ajánlatos is! Nem csak a súlyod (tömeged...) miatt, de az egészséged minden területére jótékonyan hat, testi, szellemi és lelki értelemben is.
2009. aug. 15. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
értem
2009. aug. 15. 11:48
 3/12 anonim ***** válasza:
Koplalni tilos. Az ételek milyensége és a mozgás viszont fontos. Beszéld meg apuddal, hogy száműzöd az édességet, minimális szénhidrátot fogyasztasz csak, helyette sok zöldség, gyümölcs és szárnyas húsok legyenek. Pl. együtt tudnátok kocogni is esténként, vagy tömegtorna a családdal:) Igy a súlyod is alakul és nem is olyan fogyókúra, ami árthat a fejlődésben lévő szervezetednek.
2009. aug. 15. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
aha értem köszi.
2009. aug. 15. 11:53
 5/12 anonim ***** válasza:

Nagyon igaza van az apukádnak, hallgass rá!!!

Valóban, a szervezeted most komoly fejlődésen megy át, a csontjaid, hormonrendszered, nagyon fontos, hogy hozzájussanak a vitaminokhoz, ásványi sókhoz, stb.


Én a gyerekeimnek ebben a korukban adtam Tini-vitamint is, mert sajnos a mai zöldségek és gyümölcsök már jóval kevesebb vitamint tartalmaznak, mint 10 évvel ezelőtt, muszáj pótolni.


Arra azért vigyázhatsz, hogy ne hizlaló, értéktelen ennivalókat egyél (zsíros ételek, sok kenyér, cukrozott üdítők, stb.).


Sportolj, sokat mozogj friss levegőn, ne szokj rá a cigire és alkoholra (sajnos tudom, hogy ez a korosztály erre nagyon hajlamos).


Javaslom, hogy naponta egyél meg 1 pohár tejfölt, mert ettől szép lesz a bőröd, nagyon egészséges (fehérje!), szép nőies formád lesz tőle (a benne levő zsiradék segíti a melleid kialakulását).

2009. aug. 15. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

értem.

köszönönöm.

2009. aug. 15. 11:57
 7/12 A kérdező kommentje:
:)
2009. aug. 15. 11:57
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

sportolj sokat

most dől el, mit bír majd a szived, izomzatod felnőtt korodban

2009. aug. 15. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

semmiféle képpen se koplalj mert akkor a tested fejlődése teljesen lelassul

inkább ajánlom h sportolj pl:fuss rendszeresen,v bármilyen sportot amihez lenne kedved akár focizhatnál is:D

2009. aug. 15. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
A fogyózás szerintem eleve értelmetlenség, egészségesen kell táplálkozni. Diéta nem = fogyokúra.
2009. aug. 15. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!