Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Hogyan öli a spermákat a...

Hogyan öli a spermákat a dohányzás?

Figyelt kérdés

Többet dohányzom, mint az átlag, de jelentkeztem spermadonornak, és a mintaadás után szép eredmények jöttek ki. 100 millió sperma/ml, 87% motilis (vagyis 87%-uk mozgékony). Ezek az eredmények bőven duplája az átlagnak. Szerintem nem lenne ennyi, ha tényleg lenne hatása a ciginek.


Szerény biológiai tudásommal sem találok magyarázatot arra, hogy a dohányzás hogyan csökkenthetné a számukat.


Emellett 2 bacit is diagnosztizáltak, az egyiket még antibiotikumos kezelés után is, pedig az antibiotikum után csak magammal szexeltem. Állítólag ez is csökkenti a spermákat.


Azt tudom, hogy a cigi fokozza az érelmeszesedést az erekben, és ez impotenciát okozhat, de szerintetek tényleg van hatása a spermaszámra, vagy csak úgy mondják?



2012. dec. 16. 17:00
 1/9 anonim ***** válasza:
75%
Ez nem egy tudományos felmérés. Valószínűleg azért mondják, mert megvizsgáltak mondjuk 10 000 dohányost és 10 000 nemdohányost, majd összevetették az eredményeket, amiben az jött ki, hogy a dohányosoknak kevesebb van.
2012. dec. 16. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

A napokban olvastam egy felmérést,amit Franciaországban végeztek el fiatalokon.18-25 éves korosztályban .

Amíg az előző felmérésben 73.6 millió/1 ml ondóban a spermiumok száma ,addig ez most 49.9 mill.csökkent.

Az utódnemzéshez azonban elegendő a 15 millió / 1 ml is

A meglepő a kutatók szerint a nagy arányú csökkenés ,aminek keresik az okát .

2012. dec. 16. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Degenerálja a dns-t.


Azaz amikor képződnek a spermiumok akkor különböző rendellenességekkel képződnek.


A dohányban lévő megannyi veszélyes anyag különböző helyeken roncsolja a dns szerkezetét (ugye ez kettős hélix szerkezetű). Bizonyos gének kiesnek, egyes alvó gének újra élednek, vagy éppen elvesznek stb stb.....

Bénul a spermium farka (a dns roncsolódása kihat a gének működésére- ezek ugye a dnsben találhatóak-, ez pedig kihat a gén által irányított fehérje termelésre azaz fehérjeszintézisre, így nem képződik/vagy nem elég képződik/ vagy nem úgy épülnek fel a fehérjék- így gyakorlatilag mindenre kihat), vagy éppen nem is képződik a spermium (rendellenes alakú, méretű, mozgású, viselkedésű lesz, kevesebb benne a kakaó- azaz energia hiányban szenved-, vagy célt ér, de nem termékenyít), vagy éppen a hímvessző barlangos sejtjei elhalnak- roncsolódnak, a nikotin direkt érösszehúzó hatása miatt gátolja a merevedést. Hosszú távon pedig az érelmeszesedés érszűkítő hatása miatt impotencia alakul ki (nem csak itt szűkíti).


De erről ne én beszéljek:

Itt Czeizel beszél pár dologról:

http://www.youtube.com/watch?v=3EGGeks6VzQ&playnext=1&list=P..

2012. dec. 16. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Előző vagyok, még ezt is nézd meg:

http://www.youtube.com/watch?v=QwmtF4BfBaE

Bár ez nem csak a dohányzásról szól, de jó tudni. (-:

2012. dec. 16. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
49%

Lehet, hogy a fele, vagy a negyede mennyiségű sperma is elegendő a nemzéshez, de azt nem vizsgálta senki, hogy a túlélők egészségi állapota milyen? Csapkod a farka, akkor oké?

De hidd azt, hogy a cigi egészséges. Azt annyi.

2012. dec. 17. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Az nem elég, hogy csapkod a farka.


Mivel elég nagy a szelekciós nyomás a megtermékenyülés során, így átlagban 1 millióból nem jut a petesejtig csak max 100-300 db.

És az nem elég, hogy odáig eljut.

Itt jön egy nagyobb harc az pedig arról szól, hogy áttudja-e "fúrni" a petesejt falát.... nah ez már megint szelektálja őket, és ha átfúrta akkor még van egy kocsonyás anyag, utána meg kérdéses, hogy egészséges- ép dns-e van mindkettőnek. Ha nincs egészséges dns, akkor mondjuk hiába történik meg a megtermékenyülés, egyből vetélésben, vagy éppen a kezdeti fehérjeszintézis meg sem kezdődik.


Szóval ez egy lég sok tényezős játszma. Az biztos, hogy ártalmas, és az évek, és persze a kutatói szerencsétől függően ezt egyre jobban tudjuk detektálni, és a nyilvánosság felé publikálni.

2012. dec. 17. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Tudod kedves kérdező, ha egy óvodában sorra halnak a gyerekek, az nem jelenti azt, hogy a még élők egészségesek. Énnekem tutira nem kellene te izédből egy darab sem.
2012. dec. 18. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, főleg 84%-osnak.


7-es:


Pedig darabja 10 forint, sőt, flottakedvezményt is tudok adni. :D


200 millió sperma volt a mintában, aminél 87%-os motilitási mutatóval 174 millió mozgékony. Ebből a 6. válaszoló statisztikáját nézve 20 000 eljut a petesejtig rosszabb esetben, ebből szerintem a legegészségesebbek csak be bírnának jutni a petesejtbe.


Azonban ha neked nem kell az enyémből, akkor válassz a nemcigisek közül, azokból is van bőven.

2012. dec. 18. 18:43
 9/9 anonim ***** válasza:
Köszi, nekem van saját is.
2012. dec. 19. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!