Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Lehet hogy le kéne tennem a...

Lehet hogy le kéne tennem a cigit?

Figyelt kérdés
Az a nagy helyzet, hogy mostanában mindenhonnan a tüdőrákot hallom, és hát nem lenne jó elkapni. Nem is vagyok egy nagy lánc dohányos, naponta 1-2 vagy maximum 3 szál cigit szoktam elszívni. (hétköznapokban, mert ugye hétvégenként kicsit többet:S) Félek kicsit, de ugyanakkor az is felmerült bennem, hogy aki már ott tart hogy hetente vagy akár naponta doboz számra szívja a cigiket. Azoknál szokott általában kialakulni a rák, szóval nem tudom mit tegyek, leszokjak még most? Vagy nálam nem akkora az esélye? 15/f (tudom hogy ilyen korban nem ezt kéne)

2013. jan. 13. 19:10
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha tudsz, még most szokj le. Ha nem is az egészséged, akkor az anyagiak miatt. 50-60 éves ismerőseim néha számolgatják, hogy hány autót és/vagy házat szívtak már el életükben... Sokat.
2013. jan. 13. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Még most le kéne tenni, mert később nehezebb lesz.
2013. jan. 13. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
100%
szerintem mindenképp tedd le,de nem feltétlen a tüdőrák miatt,ugyanis ez csak egy az 'ezer' tünetből amit a cigi okoz!!
2013. jan. 13. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Szokj le mihamarabb. Büdös, drága, egészségtelen, és rohadtul NEM menő..
2013. jan. 13. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
19%

Egyik nem dohányzó ismerősöm megkérdezte tőlem, hogy elszívtam-e egy Ferrari árát már az életembe. A válaszom az volt, hogy igen, de vissza is kérdeztem egyet:


Ha te nem cigizel, akkor hol a Ferrarid?


Ezzel arra utalok, hogy nem azért kell leszokni a cigiről, mert sok pénz... A pénzt, amit elszívsz azt elköltöd másra.. Azért kell leszokni a cigiről, mert káros, nagyon.



Kérdésre pedig, csak úgy magától nem fog kialakulni tüdőrák. Ha cigizel még 20-25 évig akkor nagyobb az esélye. Plussz, ha szüleid és nagyszüleid szintén dohányoztak és nem halt bele semelyikük tüdőrákba még kisebb az esélye annak, hogy te is elkapd.


Naponta 1-2 szál oké, mert jól esik. De akkor 1-2 legyen, ne több, max kevesebb.

2013. jan. 13. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Dobd el a cigit,még időben van !

Ne ezzel mutasd,hogy nagy fiú vagy .

Az okosságoddal,hogy nem cigizel,ebben nem tartasz a többiekkel .

2013. jan. 13. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!